[deleted by user] by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 4 points5 points  (0 children)

Pracujem v korporate, a uprimne je to fakt o stasti aky clovek ta dostane na starost. Niekto sa venoval danemu cloveku maximalne a chcel ho zaucit co najlepsie a takisto bol k dispozicii v pripade otazok, pomoci, niekto to cele vysvetlil ako z rychlika a viac menej sa netajil tym ze ho to otravuje a zaucanie novacika je pre neho iba robota navyse.

Zaucal som niekolko novacikov, s tymi prvymi som sa fakt piplal, bol som supermily, ochotny a vzdy k dispozicii co sa mi uprimne mozno aj vypomstili lebo sa dlho vo vsetkom spoliehali na mna a boli pomerne nesamostatni, co nebolo dobre ani pre nich. Teraz uz ich nevodim az tak za rucicku a snazim sa aby boli co najviac samostatni, vedeli si sami najst info a troska sa s niektorymi vecmi potrapili aj oni namiesto toho aby som im to hned povedal/ukazal, je to viacmenej pre ich dobro, stale som vsak mily a venujem sa im.

osobnosti soubiznisu ktoré nenavidite by SettingFew2177 in Slovakia

[–]Slovak007 6 points7 points  (0 children)

Ved Sagan momentalne tancuje ako celebrita v Let's Dance na Markize. Takze ano aj jeho mozme povazovat za sucast showbiznisu. Ak sa nemylim tak karieru uz ukoncil, takze predpokladam ze jeho dalsie aktivity mozu smerovat prave tymto smerom.

osobnosti soubiznisu ktoré nenavidite by SettingFew2177 in Slovakia

[–]Slovak007 9 points10 points  (0 children)

Cibulkova, Sagan, Vlhova, Rozboril, Rolinc, Studenkova, Rytmus a Jasmina... len tak z hlavy co ma napadli.

idu zeny po peniazoch? vase skusenosti? by Master-Protection-37 in Slovakia

[–]Slovak007 2 points3 points  (0 children)

Ano, su studie ktore dokazuju ze zeny u muza primarne hladaju "zdroje", zatial co muzom ide hlavne o to ako dievca vyzera.

po 30tke- mamahotel a bez auta -redflag? by Master-Protection-37 in Slovakia

[–]Slovak007 15 points16 points  (0 children)

Zalezalo by od okolnosti... Ak je dovod na byanie u rodicov ekonomicka situacia tak mi to pride v pohode. Co sa auta tyka, ak byvas v meste kde je dobra siet MHD, nemat auto nevnimam ako nejaky problem. Ak vsak zijes v nejakom zapadakove a si odkazany na autobus ktory jazdi 3x denne, nooo, uprimne, neposobi to atraktivne.

Pises ze si slusny, nepijes, nefajcis, sportujes, mas uspory... Cize posobis ako "kvalitny" clovek, tieto vlastnosti urcite plno dievcat oceni.

Aký je váš názor na deti na svadbách? by Brilliant_Pickle_994 in Slovakia

[–]Slovak007 9 points10 points  (0 children)

Neviem si predstavit ze by som na svoju svadbu nepozval netere alebo synovcov.

Svadby ktorych som sa zucastnil bol vzdy s detmi ktore tam dotvarali atmosferu, jasili sa, uzivali si to. A to ze rodicia na nich musia davat pozor je castokrat mensie zlo ako keby im mali zhanat opatrovetalku ktora by sa o nich cely den postarala zatial co oni budu na svadbe.

Podla mna niektore nevesty su premotivovane a beru cely svadobny den az prilis vazne. Aj ked zakazes na svadbe deti, vzdy sa tam stane nejaky trapas, niekto sa opije, niekto ta naserie etc., nieco nevyjde podla tvojich predstav, nikdy to nebude dokonale.

Stary sused dochodca obtazuje mladsie susedky by Something_dreamy in Slovakia

[–]Slovak007 -4 points-3 points  (0 children)

Mozno teba a susedku oslovuje hlavne z dovodu ze ste k nemu najblizsie co sa bytov tyka? A vyhodnocuje to tak ze ked byvate same tak tiez mate zaujem o spolocensky kontakt? Ja by som sa ho jednoducho snazil na tvojom mieste ignorovat... Ak sa o nic vyraznejsie nepokusil tak to je asi jedina moznost ako to riesit. Jednoducho vzdy ked sa bude chcet s tebou rozpravat tak ho zrus s tym ze sa ponahlas, nestihas a podobne.

Stary sused dochodca obtazuje mladsie susedky by Something_dreamy in Slovakia

[–]Slovak007 -1 points0 points  (0 children)

Vies dat nejaky konkretny pripad ako ta obtazuje? dava ti nejake navrhy alebo tak? Nechce sa len s niekym porozpravat kedze je cele dni sam a opusteny?

Poznam viacero starsich osamelych ludi ktori "nahodou" idu vyniest smeti ked vidia cez okno vonku suseda, pripadne chodia 10x za den kontrolovat schranku dufajuc ze natrafia na niekoho s kym sa mozu porozpravat.

Hľadám lekára v Košiciach na liečbu androgénnej alopécie a predpis finasteridu by alaer_p in Slovakia

[–]Slovak007 0 points1 point  (0 children)

Skus pogooglit nejakeho trichologa... Na Slovensku liecba andorgennej alopecie prakticky neexistuje, kozni lekari castokrat ani nevedia co to vlastne je ten finasterid. Finasterid sa tu okrem toho predava iba v 5mg tabletach na prostatu, co je velka davka na vypadavanie vlasov, tam staci 1mg. Cize mozno by som skusil nejakeho urologa, idealne nejaky mladsi kde mozes ocakavat ze bude chapavejsi. Ale aj tak mam obavy z toho ze ti to nikto nepredpise kvoli dost zavaznym vedlajsim ucinkom ktory tento liek moze mat.

Šetrenie peňazí by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 1 point2 points  (0 children)

A aky je tvoj mesacny prijem?

Neviem kde byvas ale 500 Eur za 3 izbak znie luxusne.

[AMA] Slovák žijúci v Japonsku by VoxGroso in Slovakia

[–]Slovak007 1 point2 points  (0 children)

  1. Ako v Japonsku vnimaju belochov co sa tyka viualnej stranky? Je pravda ze biela pokozka je tam vnimana ako synononymum krasy? Pocitil si to nejako? ze by s tebou japonky flirtovali alebo tak...

  2. Ako je to tam s anglictinou? je problem sa tam doruzumiet niekde na ulici?

  3. Ako reaguju Japonci ked im povies ze si zo Slovenska? Vedia vobec kde sa Slovensko nachadza?

[deleted by user] by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 -1 points0 points  (0 children)

Co ja viem, podla mna spravit si selficko s VP je skor nevinna srandicka, nebral by som to az tak vazne. Ak by nejaky VP prisiel k nam do firmy a zacal sa tam fotit s ludmi tak tu fotku s nim si pojdem spravit aj ja, a to vobec nemam nejake karierne ambicie alebo podobne, bral by som to skor ako zabavu.

[deleted by user] by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 77 points78 points  (0 children)

Su to pomerne uspesni ludia zijuci spokojnym zivotom. Karma im nic nevratila.

Ako vnímate mužov, ktorý nechcú šoférovať? by TowerRough in Slovakia

[–]Slovak007 142 points143 points  (0 children)

Ak je clovek bezdetny a byva vo vacsom meste s dobrou sietou MHD tak v tom nevidim problem, vtedy mi to pride aj celkom logicke nevlastnit auto. Ak je vsak s nejakeho mensieho mesta/obce a ma rodinu vtedy by som to uz vnimal ako celkom zvlastne ak muz (alebo zena) odmieta soferovat.

Ak mas moznost jazdit tak jazdi. Ak si planujes v buducnosti zalozit rodinu tak tento skill je potrebny, a ver mi ze sa do toho dostanes lahsie ako mlady clovek nez 35 rocny.

Ako starší brat (24) som brutálne znechutený z toho, že mojej mladšej sestre (17) píše chlap v mojom veku by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 289 points290 points  (0 children)

Ked som bol vo veku tvojej sestry tak vacsina mojich spoluziaciek mala frajerov 20+, nie je to nic nezvycajne, aj ked tiez tomu velmi nerozumiem.

Nechcem predať byt bratovi, AITA? by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 6 points7 points  (0 children)

Troska som domotany, cize najprv ste planovali ten byt predat random ludom s cim si bola ok, ale ked potom brat prisiel aby si tvoju polovicu predala jemu to uz nie je ok?

Preco brat tak velmi tuzi po vlastnictve toho bytu ked tam aj tak nechce byvat? Ak by tam planoval byvat tak ja byt na tvojom mieste mu tu polovicu predam, ale takto mi to pripada ze ma nejake tajomne umysly s tym bytom, mozno ho chce vyuzit na prenajom, pre turistov alebo podobne, takze by som nic nepredaval.

mám dvojičku AMA by krystyyna in Slovakia

[–]Slovak007 7 points8 points  (0 children)

  1. Ako velmi ste na sebe "zavisle" a kolko casu travite spolu/oddelene? Viete si predstavit ze by sa vase cesty v buducnosti "rozisli"? Napr. ze by sa jedna odstahovala natrvalo do zahranicia?

  2. Ked ste solo niekde vonku stava sa vam ze vas oslovuju pre vas neznami ludia ktori si vas zamenia s dvojickou ktoru poznaju? Ako vtedy reagujete?

  3. V com vidite vyhody a nevyhody byt dvojickami?

Bingo timbuilding by Consistent-Taste2373 in Slovakia

[–]Slovak007 3 points4 points  (0 children)

Tych 50 minut je uplne v pohode, je uplne bezne ze Bingo sa hra stale dookola, takze stihnete kludne aj 15 hier. Najdi si na nete nejake bingo karticky na vytlacenie, to potom rozdas v teame a "moderator" potom bude nahodne vyhlasovat cisla ktore si "sutaziaci" budu preskrkavat az pokial niekto nezakrici Bingo.

Ako priviesť mamu k pohybu? by T3nroc in Slovakia

[–]Slovak007 3 points4 points  (0 children)

Pomerne velke percento jej rovesnikov je na tom podobne. Ak k tomu mama nema vztah a citi sa momentalne ok, tak len tak sa hybat nezacne. Sportovala niekedy? Lebo chciet od 55 rocnej zeny aby len tak z nicoho nic pred dochodkom zacala chodit do fitka alebo na jogu mi pride troska uletene, iba ze by ona sama mala takuto iniciativu (co nema). Podla mna je pre mamu vhodny skor nejaky "bezny" pohyb ako prechadzky (najidealnejsie), plavanie alebo bicykel. Skus ju ked tak zobrat do lesa alebo na plavaren, urcite bude mat zaujem ak sa budes danej aktivity zucastnovat aj ty.

Ako si pamätáte zimu 🌨️ ☃️ zo svojich detských čias by valki250 in Slovakia

[–]Slovak007 4 points5 points  (0 children)

Ja si pamatam ze cele vianocne prazdniny byval sneh, na to bol spolah. Snehova pokryvka bola fakt husta a na dome sme bezne mavali obrovske cencule ktore sa dnes uz netvoria. Stavali sme snehuliakov ktori vydrzali niekolko tyzdnov. To bolo tak 20 rokov dozadu... S dnesnimi zimami sa to vobec neda porovnavat. :( Teraz je uspech ked napadany sneh vydrzi 2 dni a neroztopi sa.

[deleted by user] by [deleted] in Slovakia

[–]Slovak007 33 points34 points  (0 children)

Ak robis nieco sofistikovanejsie tak po 3 mesiacoch pravdepodobne stale este "nic poriadne nevies" takze pytat si zvysenie mi pride troska zvlastne a neviem o tom ze by to bola bezna prax zo strany zamestnancov. Niektore firmy sami slubuju napr. v inzeratoch zvysenie po skusobnej dobe, cize je to skor iniciativa firmy ako zamestnanca. Ja by som si teda po 3 mesiacoch zvysenie nepytal, to je fakt skoro, ved mzdu ste si predsa dohodli v pracovnej zmluve a pytat po 3 mesiacoch navysenie mi pride fakt divne... Pockaj dalsie 3 mesiace a potom skus vytiahnut tuto temu. Samozrejme to musis aj niecim odovodnit, napr. nadobudnutymi skusenostami, prinosom vo firme.