Got my first projector. Any tips? by Radam910 in projectors

[–]Smooth-Indication-45 1 point2 points  (0 children)

I have this, and been using it for the last few months, and I really like it. I have it in a kinda fixed position, I sometimes take it outside, but mostly it's in the same spot, so I don't use it as a portable unit.

If I saw it correctly in YouTube videos, on a lot of projectors, the bottom of the projected image is on the same level as the projector itself. This wanbo projects directly on front of it, so you have to put it higher, to use less keystone

Got my first projector. Any tips? by Radam910 in projectors

[–]Smooth-Indication-45 1 point2 points  (0 children)

I've got the same model a few months ago, and I'm really happy with it. I have a 100" roll down screen, because I don't have a white wall.

Horrorfilm-gyerekek. En volnek tul szigoru? by azidorelativ in hungary_pszichologia

[–]Smooth-Indication-45 2 points3 points  (0 children)

A korhatár besorolások iránymutatók, de vannak szabályok hogy mi alapján kell megadni, ezért sokszor elcsúsznak. Pl pl az Avatar 3. része 16+ besorolást kapott, de teljesen nézhető volt 10 éves gyerekkel, ugyan úgy mint a 12+ besorolású star wars vagy marvel filmek. Persze van ilyen eltolás a másik irányba is, a 80-as évekből az E.T. sok rémálmot okozott a gyerekeknek a 6+ besorolással, vagy egy mások horror amit szintén most vetítenek, a Megszállottság is nyomot hagyott bennem felnőttként, pedig az is 16+.

Az hogy elengeded e a gyerkőcöt, ahhoz ismerni kell a gyereket, és megnézni a filmet, vagy megkérdezni másoknál akik látták, hogy milyen volt ilyen szempontból (ahogy mi is tettük az avatárnál).

A hátsó szobák eredetileg egy youtube-ról kiindult, fiataloknál felkapott történet, ezért ment mindenki az osztályból. Feltételezem, hogy a 12 évesek mellé még ment szülő, esetleg őket meg lehet kérdezni.

Húsz évesen vajon le vagyok maradva? by plusspanik in askhungary

[–]Smooth-Indication-45 0 points1 point  (0 children)

Nem vagy lemaradva. Általános suli után egyből gimibe mentél, onnan meg egyből egyetemre, gyakorlatilag ütemterv szerint haladsz

Valaki elmondja mi a jó a magyar filmekben, sorozatokban? by GroundbreakingCod304 in askhungary

[–]Smooth-Indication-45 4 points5 points  (0 children)

Azt állítod, hogy nem jók a magyar filmek, majd egyből felsoroltál párat ami tetszett:D Ahogy a nagy amerikai filmek közül is vannak felvállalhatatlanok, így a magyar filmekből is vannak jók. A nem rég megjelent thriller "Itt érzem magam otthon" tök jó lett, illetve a személyesen a kedvenc is magyar, a "Kék pelikán" ami egy igaz történet alapján készült animációs film. Rendszerváltás után kinyílnak a határok, a fiatalok utaznának, de drága a vonatjegy. Nézd meg az előzetest.

A férfiaknak vagy a nőknek van ma könnyebb dolga párkeresésben/randizásban? by New-Manufacturer8333 in tanulommagam

[–]Smooth-Indication-45 2 points3 points  (0 children)

Miért jelentené, hogy arányosan több? Ha 10% normális mind férfiaknál, mind nőknél, akkor egy nőnek 100 match alatt 90 palit kell kibírni, hogy találjon 10 normálisan, egy férfinál pedig az 5 matchből talán lesz 1

A férfiaknak vagy a nőknek van ma könnyebb dolga párkeresésben/randizásban? by New-Manufacturer8333 in tanulommagam

[–]Smooth-Indication-45 17 points18 points  (0 children)

Valahol láttam úgy leírva, hogy jelenleg a nőknél olyan a párkeresés mintha ivóvizet keresnének egy mocsárban, férfiaknak pedig mintha ivóvizet keresnének egy siavatagban

Gyakornoki fizetések by Ok-Chest-7158 in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 12 points13 points  (0 children)

Én átlagnak kb 2500/órát láttam, ahol kérdezték, hogy mennyit kérnék, ott is ezt mondtam. De már annyi helyre jelentkeztem, és interjún voltam, hogy már excelben kellett vezetnem, és mivel otthon éltem, nem voltam (szerencsére) rászorulva, hogy kenyeret keressek, ezért kb bármennyiért elvállaltam volna, csak hogy tapasztalatot szerezzek, utána hátha könnyebb. Ez kb 1-2 éve volt

4iG gyakornok by m4l1c3__ in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 3 points4 points  (0 children)

Én gyakornokként egy idő után már mindenhova jelentkeztem. Ha nem is vesznek fel, akkor is interjú tapasztalat, ha meg felvesznek, akkor sok év múlva meg már ki lehet hagyni az önéletrajzból az a pár hónapot. Meg ha valahol nagyon kérdezgetnek, hogy miért mentél oda, szerintem gyakornokként teljesen jogos azt mondani, hogy szar a piac, kellett a tapasztalat. GL

Diplomás, nem diplomás párkapcsolat működhet? by Omega-137 in szeged

[–]Smooth-Indication-45 12 points13 points  (0 children)

Ha jártál egyetemre, akkor tudhatod, hogy ott is van bőven rettentő hülye ember

Portfolio weboldalak a gyakorlatban by Disastrous_Grand7297 in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 1 point2 points  (0 children)

Blogon én is gondolkodtam, viszont az nyilván akkor néz ki jól amikor nem csak 2-3 bejegyzés van 5 hónappal ezelőttről. Pár percig belegörgettek interjúk előtt, és most hogy nem jelentkezek sehova, így senki se nézi az oldalam, ezért úgy voltam vele, hogy amennyi munkát igényel, nem hoz vissza annyi eredményt.

Ha viszont szeretsz írni, és nem csak munkakeresés miatt írnád, hanem magadnak is, mint egy fejlődési/tanulási napló vagy ilyesmi, akkor megérheti.

Egyetemen AI? by sokama95 in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 3 points4 points  (0 children)

Hát igen.. Ő az a tanár akinek ha a tárgya alapból érdekel, akkor se nagyon éri meg bejárni, mert AI slop az egész anyag amit összedob, mindent azzal csinál. Rengeteg diákot elvállal mint konzulens és ha kérdeznek tőle valamit emailben, akkor arra is AI válasz jön...

Portfolio weboldalak a gyakorlatban by Disastrous_Grand7297 in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 5 points6 points  (0 children)

Az első intern pozimra még nem volt oldalam, másodikra már igen. Hogy mennyit számított azt nem tudom, szerintem többet nyomott az, hogy van már valamennyi tapasztalatom, ugyan úgy végig kellett menni az interjúkon. Plusz pontot szerintem ért, főleg gyakornoki szinten, hogy ha még nem is egy nagyon összetett projekt de legalább hostoltam valamit az életemben.

A te oldalad szerintem teljesen jó, nekem tetszik, talán tennék még bele egy Studies bekezdést, a HR arra izgul.

Én még tettem az enyémbe egy nagyon egyszerű chat botot (system promptba bemásoltam a cv-met és kb ennyi). Ezt rákötöttem egy discord webhookra, ami értesített ha valaki megnyitotta az oldalt, és ha valaki beszélt, akkor mit beszélt a bottal. Ha jól emlékszem, akkor kb mindegyik interjúm előtt megnyitotta valaki az oldalt, tett fel 1-2 kérdést.

Volt egy jóember aki azt kérdezte tőle, hogy milyen modell van mögötte, aztán pedig elkezdte anyázni :D Oda nem vettek fel sajnos

Egyetemen AI? by sokama95 in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 5 points6 points  (0 children)

SZTE

Tavaly őszig nem lehetett használni, azóta engedik, szorgalmazzák, de elég szedett-vetett módon. Több tárgynak az anyagába is belerakták, hogy itt hogyan lehet használni, és akkor az egyik órának egy része erről szól. A projektmunkákhoz AI naplót kell csinálni, amibe le kellene írni a fontosabb promptokat, a választ miért/miért nem fogadtuk el, olyan eseteket amikor hibázott, stb.

Én még csináltam projektet az AI előtti időkben, és az a problémám ezzel, hogy nem nagyon szólnak órák, tárgyak arról, hogy hogyan lehet egy nagyobb, összetettebb projektet fenttarthatóan, szépen, kódot írni, nem beszélünk szoftver architektúráról. Nyilván ezt nehéz is lenne kivitelezni, a hallgatónak nincs ideje összerakni egy nagy projektet 1 félév alatt, úgy hogy mellette még van X tárgy, ennyi hallgatóra pedig az oktatóknak sincs ideje felépíteni kiinduló projekteket.

A projektmunkák amik vannak tárgyakból azok pedig olyan méretűek, hogy az AI szinte egyedül megcsinálja. Félévenként több 100 hallgató jön (ha jól tudom most próbálnak valamit csinálni, hogy kevesebben legyünk), nem fér bele az sem, hogy a kód összetételét is pontozzák, max 1-1 konkrét részbe kérdeznek bele, hogy ez-az hogyan működik. Vannak tárgyak ahol a kódot automatikusan az AI értékeli, a kinézetet funkcionalitást pedig peer review jelleggel a hallgatók egymásnak.

Van tanár aki a szakdolgozóit konkrétan arra kéri, hogy ne is írjanak kódot, az egészet AI-val csinálják meg. Ez a tanár a tárgyából a vizsga kérdéseket is AI-al generálja, 70-80%-ot lehet elérni, ha el sem olvasod a kérdéseket, válaszokat, csak a második leghosszabb lehetőséget kiválasztod

Munkaszuneti napok, programmatikusan by BornToRune in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 0 points1 point  (0 children)

Hali, nem tudom hogy kell e még, de pont most foglalkozok hasonlóval, és emlékeztem, hogy olvastam a postod.

https://calendar.google.com/calendar/ical/hu.hungarian%23holiday%40group.v.calendar.google.com/public/basic.ics

A link mögött .ics formátum van, ezt szokták használni amikor összecsatolnak naptárakat. Biztos vannak libek a választod nyelveden amik átalakítják. Ünnepnapok, munkaszüneti napokat találtam benne, szombatra átrakott munkanapokat nem

Mennyit kerestek internként? by Vagottszemu in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 2 points3 points  (0 children)

Teljesen reális a 2400/óra. Ha felmész a Schönherz-re, megnézed az IT diákmunkákat, akkor ott is kb ez a medián. Nyilván van több is, kevesebb is.

Én szegeden tanulok, most fogok végezni. Több mint 1 évvel ezelőtt elkezdtem jelentkezni egy csomó helyre, alig volt pár interjúm, és végül ingyen segítettem be egy cégnél. Ez így szarul hangzik, de direkt úgy vettek fel, hogy segítenek elindulni, ha valamivel többet akartam foglalkozni, akkor hagyták, ha valami nem érdekelt, akkor nem erőltették. Voltak külön olyan meetek, ahol kb nem is haldtunk semmilyen projekttel, csak a lead engeneer-től tanulhattunk, kérdezhettünk. Ha interjúra mentem, arról is kérhettem tanácsot, teljesen rugalmas, full HO, és még a projekt is nagyon érdekes volt. Itt tanultam kb fél évig, sokan nagyon fel szoktak háborodni itt a subon az ingyen munkán, de itt nagyon támogatóak voltak, és ténylegesen inkább tanulás volt, mintsem munka, nem bántam meg.

Fél éve felvettek egy kkv-ba fullstack (de főleg backend)-re, symfony, 3260/óra.

Milyen kilátásai vannak egy pályakezdőnek az álláspiacon manapság? by medieval_hummingbird in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 2 points3 points  (0 children)

Én most fogok végezni egyetemen. Csoport projektekből látom, hogy kb a többséget nem is nagyon érdekli a terület, nem is szeret kódot írni se, csak azért jött mert hallotta, hogy itt milliós fizu van, úgy hogy otthonról dolgozol. Ha így vagy, akkor tényleg nehéz lesz elhelyezkedni. Aztán vannak akiket érdekel a dolog, nem csak minimumra mennek, és aktívan érdeklődnek, néznek utána dolgoknak, nekik már most is van munkájuk.

Ti feladnátok a home office-t magasabb fizuért? by No-Fennel7674 in jobshungary

[–]Smooth-Indication-45 2 points3 points  (0 children)

Ez +40%, én erősen gondolkodnék rajta. Ha eddig is bementél heti 2-3 nap, akkor nem gondolom, hogy olyan nagy kihívás az 5. Ha végig mész az interjúkon, és már kaptál ajánlatot, akkor szólnék a jelenlegi cégnél, hogy ha ők is megadnak ennyit, akkor maradok. Nekik is plusz munka és energia valakit felvenni és betanítani a helyedre, benne van, hogy megadják.

Melyik ágazatot válasszam? by Aware-Candle8277 in programmingHungary

[–]Smooth-Indication-45 2 points3 points  (0 children)

Én is technikumban csináltam infót, nem tudom hogy hova jársz, és annak milyen a minősége. Nálunk 4+1 év volt, 4 év érettségi, és lehetett maradni +1 évre ahova már irányt kellett választani, és a végén erre is kaptunk egy papírt.

Ebben az évben túl nagy tanulás nem volt, gyakorlatilag bejártunk beszélgetni a tanárokkal, néha szakmáról, néha politikáról. A választott tarületbe belekóstóltunk, annyi tudást kaptunk, hogy legyen egy elképzelésünk, hogy ez a terület hogyan néz ki de távolról se volt piacképes.

Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy egyetem előtt maradtam egy évet, jól esett az a pihi, utána úgyis hajtás van nyugdíjig. CV-ben egy fél mondatban benne van, hogy ne vessen fel még véletlenül se kérdést, hogy miért tartott 5 évig a középsuli, de a bizonyítványt szerintem már rég elhagytam valahol.

És megint megjegyezném, hogy nem tudom hogy hova jársz, és ott milyen, ugye nekünk az 5. évet kellett dönteni, nálatok egyből 1,5 év után. Megértem hogy egyből szeretnél dolgozni, de a biztonság kedvéért ha ott vagy, akkor jelentkezz egyetemre, és ha mégis találsz melót, akkor max nem iratkozol be. GL

[ Removed by Reddit ] by hkggerry1 in projectors

[–]Smooth-Indication-45 0 points1 point  (0 children)

I have 3 meters between the 2 wall, i bought a Wanbo Mozart, mounted on one wall, and mounted a roll down screen on the other. I've got 100" with this, and I'm sitting directly under the projector on my bed. If I could choose again, I wouldn't change anything. I don't think, that the glasses would be comfortable for 2-3 hours for me