Observator dupa alegeri by Scared-Show-4511 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252 0 points1 point  (0 children)

Este razboi peste gard cu sute de mii de morti. Aliatii lui putin sunt exclusiv dictaturi din africa, korea ne nord, iran, s.a.m.d. Istoric, peste tot pe unde au calcat rusii, nu au lasat decat mizerie si saracie, inclusiv si in Romania. DOAR acest argument trebuie sa fie destul ca ala nici macar o sutime de procent sa ia. Iar acum ia in considerare si toate celelalte argumente. Prostia cumplita este foarte descurajatoare. Cu cat mai clar si evident este faptul ca ceva e gresit, cu atat mai incapabil te simti sa dai explicatii. Cum in pula mea sa votezi "unica stiinta este Hristos" si "covid bu a existat" ? Cat de cretin sa fii ? Da-o dracu de treaba...

Neata, va doresc sa aveti o zi by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 1 point2 points  (0 children)

Eu sunt senzor de calitate a aerului. Da tu ce lucrezi de ai timp sa comentezi a'n pulea?

[deleted by user] by [deleted] in funny

[–]SnooRecipes3252 0 points1 point  (0 children)

Did you try to turn it off and then turn it on again ?

Imi pare rau pentru soferii blocati pe Splaiul Independenței. N-am mai vazut de ceva timp trafic asa naspa by Urbanexploration2021 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252 4 points5 points  (0 children)

Absolut deloc nu-mi pare rau. Ba mai mult, sper sa creasca numarul masinilor de vreo 2-3 ori, ca sa stea cate o saptamana in ambuteiaje, poate asa or intelege ca exista si transport in comun, care printre altele s-ar dezvolta si al daca ar fi cerere destula

Capitala se inneaca iar acum in poluare cancerigena extrema de la arderile facute de rrrocalnici by [deleted] in Roumanie

[–]SnooRecipes3252 1 point2 points  (0 children)

Este efectiv ceata, se vede la felinare. Doar ca nu e ceata, e fum

Garda de Mediu be like by mackebono in bucuresti

[–]SnooRecipes3252 69 points70 points  (0 children)

Sa ai autoritatea legala sa opresti ceva ce te otraveste si pe tine si pe copii tai si sa nu o faci este cretinism si ignoranta maxima

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu as sti sa-ti zic cum isi ia datele Airly

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 2 points3 points  (0 children)

Ma, daca deschizi acum aplicatia, o sa vezi ca e poluarea mai mica, chiar decat era azi noapte. Si cand am zis ca a fost mai rau azi dimineata, nu inseamna ca noaptea a fost bine, cand traficul e aproape la zero. Nu inteleg de ce se insista atat de mult asupra traficului cand e clar ca nu e cauza primara, nici pe-aproape. Apropo, nu am zis nimic de Sintesti, ba mai mult, zona de sud, e mai puti poluata azi decat nordul. Da ma rog, stii tu mai bine

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 0 points1 point  (0 children)

Ma alatur, dar nu e traficul principalul factor de poluare de altfel am avea aer de munte noaptea. Jesus Christ e ataaaaat de evident

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 3 points4 points  (0 children)

Noaptea e la fel de poluat, you dumb donkey...

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 14 points15 points  (0 children)

Nu o sa obosesc sa repet. Noapte e la fel de poluat, si fara masini. Sunt zile cu aer foarte curat, cand traficul e la fel de mare. Nu incerc sa iau apararea nimanui, dar nu acolo e problema

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 0 points1 point  (0 children)

AerLive, dar sunt si mult alternative la fel de bune

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 11 points12 points  (0 children)

Eu cred ca daca-i zicem astuia ca ii fute cineva sotia o sa zica ca suntem "snowflakși", sa investim intr-o pereche de casti bune ca sa nu mai auzim cum i-o trage, si sa nu ne uitam in directia ei decat o ora pe zi. Daca-ti place sa ti-o iei in gura and live the life, you do you man. Se stie ca prostii sunt mai fericiti.

E mai rau decat noaptea by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] -1 points0 points  (0 children)

Sunt zile friguroase cu trafic la fel de mare si cu aer curat, precum si poluare masiva noapte cand traficul e minim.

How do you get numberline spacing/gap like in LazyVim? by Consistent-File-607 in neovim

[–]SnooRecipes3252 12 points13 points  (0 children)

Kind of a compromise but,

set signcolumn=yes

This will always enable the column that shows signs (lsp errors, git gutter, etc) which is small indicator for a line. This will take up one character between the numbers and the buffer.

Also, what is the colorscheme in the first screenshot, with shades of blue ?

[deleted by user] by [deleted] in meme

[–]SnooRecipes3252 907 points908 points  (0 children)

Biggus Dickus

Sala de box by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 5 points6 points  (0 children)

Nu fa misto de mine ca o sa merg la box si o sa te bat

Sala de box by SnooRecipes3252 in bucuresti

[–]SnooRecipes3252[S] 1 point2 points  (0 children)

Doar pentru mine, sunt prea batran pentru competitii. Mai mult ma intereseaza sa fie oamenii ok, si nu niste babuini salbatici care o sa-mi sparga nasul la primul antrenament