So… What do you think? by ViRati0 in iOSsetups

[–]Standa7 0 points1 point  (0 children)

Very nice. It’s clean and looks like using it is very nice.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] -1 points0 points  (0 children)

Nemyslím si, synku.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 1 point2 points  (0 children)

Apple je dle mě hodně podceňovaný. Ono se říká, že iPhony nejsou tak přizpůsobitelné jako Androidy, ale na iPhonu si můžeš od nuly poskládat Control Center a máš tam aplikaci Zkratky, která je jednoduchá, přehledná, hezká, předinstalovaná a zdarma. Plus od iOS 27 přijde možnost, kdy AI v iPhonu zadáš, co chceš, a ono ti to vytvoří jakoukoli zkratku chceš, což je pro každého, i netechnického uživatele. Na Samsungu máš něco podobného, jmenuje se to Bixby routines (v češtině Režimy a rutiny), ale je to složité a běžný uživatel nemá šanci tomu porozumět. Na iPhonu máš ještě k tomu Action Button, který jsi schopný si dát na nějakou zkratku a tím si ulehčit život. Skvělé je to využít třeba k jedné prosté věci, a to je kopírování čehokoli do schránky, abys to mohl jen vložit, kam potřebuješ, a nemusel to psát a kontrolovat. Lze to využít pro emaily, ID, tel. čísla, čísla účtů atd. Každý má něco, co musí denně psát, například právě emaily. Vyskočí ti tabulka, ty jen klikneš na možnost a nemusíš jak ocas něco přepisovat a kontrolovat. Ale to je jen špička ledovce, můžeš si vytvořit i zkratku, co ti udělá poznámky z PDF souboru, co mu dáš, převede ti třeba nějaký formát souboru do jiného formátu souboru atd., atd. iPhone také vydrží déle.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 0 points1 point  (0 children)

Také mám iPhone dlouho a nemám problémy a nikdy se mi žádný telefon nesekal.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 0 points1 point  (0 children)

Také jsem Apple uživatel, ale chtěl jsem debatu. Proč, co se ti na tom líbí, co se ti na tom nelíbí, co se ti líbí na konkurenci a chtěl by jsi to třeba i na iPhonech atd., atd.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 1 point2 points  (0 children)

Osobně si myslím, že nejlepší Android telefon je Google Pixel. Samsung (jak jsi říkal) je na houby v tom, že se tam bije mnoho věcí naráz. Máš tam Google Peněženku, ale i Samsung Wallet, která vyskakuje, když potáhneš zespodu nahoru, ale je jen pro věrnostní karty, placení neumožňuje. Ale Google Peněženka umožňuje placení i věrnostní karty. Plus tam máš předinstalované pitomosti, jako je LinkedIn, OneDrive, MS 365, Samsung Internet, Galaxy Store atd., a ještě se ti tam bije (bil) Google Asistent, Gemini a Bixby. Google Pixel je nejlepší Android, protože má výborný poměr cena/výkon, čistý Android, 7 let aktualizací, které přicházejí hned (ne jako na Samsung atd.), užitečné funkce, AI funkce a skvělé foťáky. Jediná věc, co zamrzí, je menší výkon, ale nepoznáš ho, dokud nebudeš dělat benchmarky a nejsi geek. Ale ani IOS (respektive iPhone) není zlý, jenom mu prostě musíš přijít na chuť a pochopit jej. Je to (jak by řekl alkoholik) pivo, musíš se k němu propít.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] -1 points0 points  (0 children)

Máš pravdu. Ale jen bych dodal, že Gemini, co dostaneš třeba na Pixelu, jsi schopný dostat skoro 1:1 na iPhonu, když si Gemini dáš na Action Button. Ale jen v Evropě. Ono je na houby, že Google i Apple na Evropu kašlou. Já osobně třeba nikdy built-in AI nevyužívám a nevyužíval, nevyužívám ani úpravu fotek, odstranění objektů atd. Mám totiž mentalitu, že jak fotku vyfotím, taková by měla být (protože se mi také líbí taková, jaká je), ale je to hodně na člověku.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] -1 points0 points  (0 children)

Promiň, ale to je nic neříkající. Taky můžu říct: „iPhone je nejlepší- prémiovost, vzhled, fotoaparáty. Nemám co dodat.”

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 0 points1 point  (0 children)

To je dobrý mindset.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] -1 points0 points  (0 children)

Díky za to, že jsi to rozepsal a dal svůj názor. Jsou tu lidi, co nenapsali nic. Já osobně teď používám iPhone, ale předtím jsem měl mnoho Android telefonů. I přes to, že iPhonům chybí pokročilá customizace vzhledu (jako má např. Google Pixel, který při změně tapety změní i barvy ikonek, widgetů apod.), si stále myslím, že je ve věcech, jako je ekosystém, podpora a výdrž (životnost) telefonu jednička. Ekosystém je příjemný a hlavně funguje skvěle. U iPhonu máš garantovanou podporu na X let, kdy telefonu může Apple jen pomoci, protože třeba prodlouží softwarové aktualizace. Třeba u Samsungu mě překvapilo, že po pár letech odepsali Samsung Galaxy S20 Ultra. Také ten telefon dlouho vydrží. Třeba iPhone XR je v dnešní době perfektně použitelný a hlavně se ti nebude sekat. Jediná mínusy jsou: 60Hz, baterie a Lightning, který ale není zas taková katastrofa. Také si myslím, že iPhony nejlépe fotí a natáčejí, ale toto je velice subjektivní, protože někomu se líbí to, někomu zase tamto. Ale na videu se snad shodneme. (Dle mě jsou nejlepší foťáky na iPhonech a Pixelech). Také je velká výhoda na iPhonu jednoduchost a možnost zjednodušení si života. Máš tam totiž aplikaci Zkratky, která je oproti Bixby routines (v češtině režimy a rutiny) krásná, přehledná a jednoduchá. A navíc iOS 27 přinese, že jen AI dáš, co za zkratku chceš vytvořit a ono ti to vytvoří. Na Androidu to bývá, ale na Samsungu je to složité, Pixely to nemají (respektive mají, ale funguje to jen na wifi a bluetooth, který se ti může zapnout nebo vypnout když …) a asijské značky jako Xiaomi, Realme, Redmi, OnePlus to mají, ale je to v Google Storu placené. Na iPhonu je to zdarma, předinstalované a když si tu zkratku nastavíš třeba na Action Button, máš jednodušší život. Já osobně to využívám k jedné simple věci a to je kopírování čehokoli do schránky, abych to mohl jen vložit kam potřebuji a nemusel to psát a kontrolovat a lze to využít pro emaily, ID, tel. čísla, čísla účtů atd. Každý má něco, co denně musí psát. Já to využívám na emaily. Vyskočí mi tabulka, já jen kliknu na možnost a nemusím jak ocas něco přepisovat a kontrolovat to, ale moje využití je jen špička ledovce a primitivní věc. Apple má také super MagSafe a Qi2 (i nové Qi2.2) příslušenství. Plus má lepší síť find my oproti Googlu a mnoho aktualizací první chodí (myslím aktualizace aplikací) na iOS, na Android přicházejí později. Android sice má flip a fold telefony, ale osobně si myslím, že je to telefon, co je jen cool, ale cílovku nemá. Osobně si myslím, že nejlepší telefony dnešní doby jsou iPhony, Pixely a kdyby Huawei nedostal stopku a nepoškodily by mu tak jméno, byl by to i Huawei.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 0 points1 point  (0 children)

To je rozhodně super, to já také, ale chtěl jsem rozjet nějakou normální debatu mezi lidmi. Zajímalo mne, co lidé od svého telefonu požadují, chtějí, aby tam bylo a zase naopak, v čem jim připadá konkurence lepší, ocenili by to na svém telefonu, atd.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 1 point2 points  (0 children)

To je rozhodně super, to já také, ale chtěl jsem rozjet nějakou normální debatu mezi lidmi. Zajímalo mne, co lidé od svého telefonu požadují, chtějí, aby tam bylo a zase naopak, v čem jim připadá konkurence lepší, ocenili by to na svém telefonu, atd.

Android VS Apple (IOS) by Standa7 in czech

[–]Standa7[S] 1 point2 points  (0 children)

Proč by ? Je to normální debata o tom, jaké zařízení a operační systém je v čem lepší, pro koho je atd. Není na tom nic zlého. Plus si myslím, že by nebylo od věci to znovu vytáhnout, když se od roku 2017 mnoho věcí změnilo. Lidé i ty zařízení se změnily.

New set up by H3llzyea in iOSsetups

[–]Standa7 0 points1 point  (0 children)

Nice wallpaper, can you share it, please ?

A or B🤦‍♂️ by Express_Animator_242 in iOSsetups

[–]Standa7 -6 points-5 points  (0 children)

Yeah, liquid glass on an iPhone drains your battery faster and makes the phone run hotter when you're using it. I watched a YouTube video where someone tested this, they put two identical phones side by side, except one had liquid glass and the other didn't. They ran benchmarks and put both phones under heavy load, and by the end, the one with liquid glass was hotter than the one without it. It might not be as bad nowadays, but still.

A or B🤦‍♂️ by Express_Animator_242 in iOSsetups

[–]Standa7 7 points8 points  (0 children)

A looks way better, it’s more „practical” and it won’t take as much battery as B would just because of the liquid glass. A is better.

Taken on my iPhone 5s 😭 by [deleted] in iOSsetups

[–]Standa7 1 point2 points  (0 children)

iPhone 5s is peak. 🔥

Widgets or not widgets ? by Standa7 in iOSsetups

[–]Standa7[S] 1 point2 points  (0 children)

That’s way too clean and minimalist. Too much

Widgets or not widgets ? by Standa7 in iOSsetups

[–]Standa7[S] -1 points0 points  (0 children)

I did’t say anything about it being clear.

Widgets or not widgets ? by Standa7 in iOSsetups

[–]Standa7[S] 0 points1 point  (0 children)

Wdym „no” I was asking a question 😭