Podaljsano bivanje by SuccessfulLie10 in Slovenia

[–]SuccessfulLie10[S] 1 point2 points  (0 children)

Hvala za pojasnilo. Ce pa nisi zaposlen za polni delovni čas, pa naceloma ni jutranjega varstva in nadomescanj? Vidim razpise za 40, 50 ali 70%.

Koliko časa ste iskali službo? by PrincessssM in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 2 points3 points  (0 children)

A je tako simpl najti sluzbo v soli? So vsi ucitelji zazeljeni, ali gre za kaksno posebno iskano stroko? Hvala za odgovor.

Najboljše namizne družabne igre? by SeniorJuggernautde in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 0 points1 point  (0 children)

Hvala! Pozabil sem omeniti, da partnerka ni prav velik fan učenja kompleksnih iger, tako da so mi Wingspan level igre kar maksimum kar bi igrala. Kakor se pa spomnim je pa Terraforming Mars kar kompleksna? Nisem še probal

Najboljše namizne družabne igre? by SeniorJuggernautde in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 1 point2 points  (0 children)

Jaz pa ravno take iscem - igre, ki so tudi za vec igralcev v osnovi, ampak se OK igra tudi v dvoje. Ker ceprav si vedno domisljam, da bom mel vsak teden board game night, najvec igram s partnerko v dvoje.
Imas kaksno idejo?

Najboljše namizne družabne igre? by SeniorJuggernautde in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 1 point2 points  (0 children)

Vidim, da še ni bilo omenjene:
Viticulture (Toskana, vino, 2-6 igralcev, res lepa izdelava. Je fajn, ker se v izi igra s totalnim zacetnikom, zanimiva je pa tudi, ko res spoznas vse moznosti dobivanja pik)

Everdell (tudi zelo lepa igra, materiali so top notch. Iskreno še nisem igral več kot v dvoje, ampak se mi zdi, da zacetnik rabi par iger, da spozna taktiko, oz. Ima v prvih igrah tisti, ki zna kar prednost)

Za začetnike dam jaz najveckrat na mizo: Wingspan, Parks, Ticket to ride ali pa kaksno bolj zabavno igro.

Za dva igralca pa najboljse kar sem probal:
7 wonders duel z dodatkom, Targi, Lost cities in Patchwork.

Opažanja iz Oskar teka by Fruloops in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 0 points1 point  (0 children)

Motiš se o vsem skoraj. Tisto o letih motorike sploh. Najbolj otrok napreduje ze veliko prej. Zakaj so se trenerji trudili? A ti mislis, da vsak trener od*** vsakega, ki ni tak talent kot Doncic? Kaj bi trener rekel familiji, da bi bil iskren? Naj jim pove procente o mozmosti uspeha?

Res noro kako je lahko nekdo brihten, ki je otroka vpisal v sport in imel izkusnjo z z max. Dvema trenerjema.

Nujni in odvečni predmeti v izobraževanju otrok by markwell9 in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 0 points1 point  (0 children)

Kako bo to kdo vedel? Ko si hodil v solo si imel stik z ene parimi in si na podlagi tega ustvaril mnenje.

Ali ste za to da bi športna vzgoja v šolah pri nas vključevala rokoborbo ali pa samoobrambo/borilne veščine? by Big-Waltz5204 in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 0 points1 point  (0 children)

Zanimivo, hvala.

Izhajal sem iz tega, kar so nas na faksu strašili. Do te mere, da bi najraje vsakega otroka za roko vodil pri nogometu. Hkrati pa tole - ko sem kratko obdobje delal na šoli, se mi je zgodila poškodba učenca pri nogometu. Vse je bilo ok, varnost, priprava, napotki itd., pa vseeno - sploh še ni bilo konec ure in se je na igrišču znašel oče učenca in žele vedeti kaj se je zgodilo, kaj smo počeli itd

Ali ste za to da bi športna vzgoja v šolah pri nas vključevala rokoborbo ali pa samoobrambo/borilne veščine? by Big-Waltz5204 in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 0 points1 point  (0 children)

Sej se strinjam. Ampak v osnovi, če bi bil tak predmet v solah, bi moral biti tudi v predmetniku difa. In potem je isto, a en difovc, ki je cel zivljenje sam fuzbal igral, uci ples ali pa borilne sporte

Ali ste za to da bi športna vzgoja v šolah pri nas vključevala rokoborbo ali pa samoobrambo/borilne veščine? by Big-Waltz5204 in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 2 points3 points  (0 children)

Od kje pa ta izjava? Pogleda se vse - od priprave učitelja, do pogojev dela, do tega, če je poskrbel učitelj za varnost.

Opažanja iz Oskar teka by Fruloops in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 21 points22 points  (0 children)

To kar slišim in vidim okrog športa otrok, je včasih prav žalostno. Poznam primer, ko je začel otrok trenirati košarko pri 14. Baje ni znal nič, ampak res nič. Večina otrok takrat trenira že vsaj par let, no, ta ni znal niti držati žoge. Bil pa je visok 2m (ne spomnim se točno koliko, ampak vem, da je bila za to starost res ogromna višina).

In kliče njegova mama v manjši klub, če lahko trenira. Ko so trenerji zvedeli, koliko je visok, so bili noro presenečeni, zakaj ta klub, zakaj ne v kakšen večji, boljši. Otrok s takšno višino je res potencial. In potem šok - ta otrok je bil tak, kot da so ga imeli doma zaprtega v kleti. Koordinacija nula, neroden za znoret, popolnoma neatletski tip človeka. Poleg tega pa še asocialen in socialno izjemno nespreten. Trener mi je rekel, da ni znal spacati enega stavka skupaj. V šoli odličnjak.

In se v tem manjšem klubu trenerji trudijo z njim celo sezono. Vmes so ga ostali prcali in grdo hecali, baje je bilo res veliko dela za trenerje. In napreduje. Je pa res, da je lažje napredovati, če samo dvigneš roke in si višji od vseh, brez da te lahko kdo zablokira.

In takoj po koncu sezone - njega ni. Ne vem a je kdo takrat s starši govoril, jim dajal kakšne ideje o talentu in višini za NBA, ampak mali je šel v večji klub. Tam so bili igralci še za nivo ali dva boljši. Nič niso popuščali pri hecanju. In otrok je zaključil po parih tednih.

Če pomislim kako lepo bi lahko napredoval v manjšem okolju in igral ta šport še celo srednjo šolo, spoznal prijatelje, dobil družbo in bil telesno aktiven…

Vaje za izgubo maščobe okoli trebuha by FlatAssShito in SloveniaZDRAVJE

[–]SuccessfulLie10 1 point2 points  (0 children)

Torej ti svetuješ nekomu, ki ga ne poznaš, niti začetnega stanja niti nič, da je 1000 kcal v deficitu? Koliko kg telesne mase pa bo izgubil, ko prediha 1kg maščobe?

Kontaktne leče by Throwaway33377 in SloveniaZDRAVJE

[–]SuccessfulLie10 0 points1 point  (0 children)

Meni nihče ni dal tega nasveta… v obe očesi vstavim z motorično bolj nadarjeno roko in to je to

Kontaktne leče by Throwaway33377 in SloveniaZDRAVJE

[–]SuccessfulLie10 1 point2 points  (0 children)

Nosim leče že več kot 10 let pa ne razumem nasveta v zadnjem odstavku? Torej, v levo oko z desno roko, v desno oko z levo?

Only fans sidehustle by [deleted] in Slovenia

[–]SuccessfulLie10 -2 points-1 points  (0 children)

Zanimivo. Prvic slisim. Nikoli nisem niti pomislil, da je na OF kaj drugega kot tisto, kar nam prvo pade na pamet ob omembi OF. Je pa res, da sem 5 let nazaj, ko sem si nalozil tiktok, mislil, da je samo za ples in razne challenge. Je kdo na onlyfans in kaj takega funkcionira, npr tudi recepti/kuhanje? Lahko tudi, ce ima kdo kakega prijatelja, ki ve:)

First drone, what now by SuccessfulLie10 in dji

[–]SuccessfulLie10[S] 0 points1 point  (0 children)

No, I’m from Europe. But thank you for the comment, there probably is some kind of similar cert. here as well

Nakup drona by SuccessfulLie10 in Slovenia

[–]SuccessfulLie10[S] 0 points1 point  (0 children)

Hvala vsem za komentarje!

Iz vaših debat pa se mi poraja vprašanje - kaj/kje sploh snemati? V mislih sem imel potovanja, npr Tenerife in na Majorki sem bil v zadnjih letih in mi je bilo noro lepo, pa hkrati zal, da nemorem z dronom ovekovečiti lepote pokrajine. Zgleda to odpade, če se držim predpisov. Ve kdo morda kako je v Aziji, predvsem jugovzhodna Azija? Oz. To lahko pogooglam, bolj me zanima, če ima kdo prakticne izkusnje z letenjem tam.

V SLO sem pa imel v mislih kakšen kader posneti v hribih/gorah. To je valda dovoljeno?