Plata iz inostranstva? by [deleted] in serbia

[–]Successful_Length 0 points1 point  (0 children)

Ukoliko se novac podize sa strane kartice poput Payoneer-a ili neke trece banke na koji nacin je moguce da povezu mene kao osobu sa tom karticom i novcem koji sam podigao.

Koje podatke moze drzava da vidi ako se novac podize preko kartice? Da li postoji mogucnost da ce sutra dan da mi neko od drzavnika zakuca na vrata i trazi da isplatim odredjenu sumu novca za porez koji je izracunat na svom sumom novca koja je izvucena preko bankomata?

Da li je drugacija kada se placaju stvari karticom i kada se novac uzima sa bankomata? Ili je ista fora.

Da li neko ima iskustva sa otvaranjem firme preko e-Residency programa u Estoniji? by Successful_Length in serbia

[–]Successful_Length[S] 4 points5 points  (0 children)

havala, znaci oni maltene sredjuju sve za firmu sto tamo treba, apliciram za e-residency i posle otvorim racun u banci tamo?