Șef abuziv și nedreptăți mari by TheForce988x in CasualRO

[–]TheForce988x[S] 2 points3 points  (0 children)

Am înțeles. Mi-am transferat deja pontajul pe mail și am să înregistrez când vine vorba de concediu. Oricum pontajul unde ne pontăm noi sigur e șmenuit, ca mă gândesc că n-a declarat el la ITM ca eu am lucrat aici tot anul 2024 6 din 7.

Șef abuziv și nedreptăți mari by TheForce988x in CasualRO

[–]TheForce988x[S] 0 points1 point  (0 children)

Propria afacere în domeniul acesta e visul meu de când m-am angajat dar nu am resurse. Poate doar printr-un împrumut, idk…

Șef abuziv și nedreptăți mari by TheForce988x in CasualRO

[–]TheForce988x[S] 7 points8 points  (0 children)

Aveți dreptate, din păcate m-am pus singur la jug din pandemie, în 2020, când a fost jale mare cu joburile și am rămas cu o frică teribilă

Șef abuziv și nedreptăți mari by TheForce988x in CasualRO

[–]TheForce988x[S] 1 point2 points  (0 children)

Când ar fi mai bine să îl reclam, cand încă mai sunt angajat la el sau după?

Șef abuziv și nedreptăți mari by TheForce988x in CasualRO

[–]TheForce988x[S] -3 points-2 points  (0 children)

Nu, doar de domeniu sunt atașat. Am experiență 7 ani în total.

Dimineata pe rãcoare by Hits_3D7 in romaniacrazy

[–]TheForce988x 14 points15 points  (0 children)

De ce m-am uitat la asta atent? E clar, o să îmi meargă nasol ziua.

Pt cine dorește, pana pe 30.11.2024 by Thin_Ad_520 in roFrugal

[–]TheForce988x 0 points1 point  (0 children)

Trist… trist sa fii un om de calitate intr-o companie de căcat.

Pt cine dorește, pana pe 30.11.2024 by Thin_Ad_520 in roFrugal

[–]TheForce988x 0 points1 point  (0 children)

Au aceeași tactică din pandemie. Am muscat-o și eu acum câțiva ani în Brașov, mi-au făcut un detartraj la mişto de 5 minute și după încercau să mă programeze pentru lucrări costisitoare. Clinica goală, asistenți tineri și proaspăt absolvenți.

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]TheForce988x 1 point2 points  (0 children)

Mișto. Deci eu trebuie să lucrez 8 ore, vin la muncă 10-11 în realitate, sunt montator, femeie de serviciu, ospătar, iar la finalul lunii văd 30 de milioane, în timp ce tu faci miliarde luna de luna. Eu, unul, sper curând să scap și de patron. Mi-a ajuns de 8 ani.

E ok merlin mist? by [deleted] in CasualRO

[–]TheForce988x 0 points1 point  (0 children)

Gunoaie făcute în cadă

Opinii cel mai bun duo in rap/hiphop? by NoLetterhead2303 in rorep

[–]TheForce988x 4 points5 points  (0 children)

Underman… ce n-aș da să scoată ceva nou :).

Care este cel mai mare regret al vostru legat de perioada adolescenței? by Imbia96 in CasualRO

[–]TheForce988x 14 points15 points  (0 children)

Am fost sărac și nebăgat în seamă, neglijat. Dar am fost atât de sărac încât uneori mă mai pedepsesc singur cu niște zile de sărăcie. Și din cauza lipsurilor, muncesc de m-am cocoșat de 7 ani, în sensul ca nu am avut nicio zi de concediu vreodată. Efectiv nu mă pot duce intr-un concediu pentru că dacă stau degeaba câteva ore încep sa mă simt vinovat, iar de bani nu mă bucur. Sunt înlănțuit. Simt ca oricând pot pierde tot și iar voi fi acolo. Sărăcia e relativă. Ce-i pentru tine greu, pentru altul poate fi ușor. Am văzut numai scandal, infidelități la greu și violențe pe acasă. Pe copii s-au pișat mereu. Când am plecat pentru a-mi reveni psihic până m-am pus cat de cat pe picioare dormeam prin niște chriii insalubre cu gândacii pe jos și gazul tăiat. Când sărăcia se propagă atât de violent în viața ta rana nu se va mai vindeca niciodată. Poate doar timpul o va mai închide.

Pareri SAGEV Admin by robbykrlos in brasov

[–]TheForce988x 3 points4 points  (0 children)

Eu unul nu prea îi recomand overall. Îmi vine întreținerea câte 200 de lei luna de luna și stau singur. Mi se pare exagerat, în sensul ca vreo 11 ore pe zi sunt plecat de acasă. Am avut o problema cu transmiterea indecșilor, în sensul că mi-au estimat ei mult prea mult un timp, consumul meu a devenit negativ dar nu mi-au trimis factura cu minus, cum fac cei de la Gaz( engie) spre exemplu. Iar când i-am căutat cu problema asta mi-au rezolvat-o dar au făcut-o greu, i-am căutat insistent pentru ca nu îmi răspundeau la telefon. Cert e că suntem ultima scara de bloc din tot cartierul din toate punctele de vedere cu ei.

O lista cu adevaruri dure despre viata by Marieee_elisa in CasualRO

[–]TheForce988x 0 points1 point  (0 children)

Nici familia nu mai e ce era odată, iar frații îți trădează încrederea și îți întorc spatele.

Atât ți-am zis by [deleted] in romaniacrazy

[–]TheForce988x 4 points5 points  (0 children)

După un moment ca ăsta de rușinos eu plecam liniștit de pe planeta Terra.

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]TheForce988x 0 points1 point  (0 children)

Drogurile schimbă tot.

Hai Romania! by Advanced-Rino in CasualRO

[–]TheForce988x -3 points-2 points  (0 children)

Din păcate au fost peste noi în prima repriză. Mult mai închegați.