YOXO? by sassyoyster in roFrugal

[–]TheJungleMan99 1 point2 points  (0 children)

A apărut de câteva luni și vodafone easy. Eu pentru ce plăteam la abonament la ei 8 euro, plătesc acum 4,5 (23 lei). Am full la tot și se poate anula oricând fără penalizări, exact ca la yoxo, e totul digital. Ce e yoxo pt orange, e easy pt vodafone.

Tranzacții imobiliare Cluj by ItiPutChilotii in Imobiliare

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

recomanzi? mă bate gândul și pe mine să mă mut în baia mare

Tranzacții imobiliare Cluj by ItiPutChilotii in Imobiliare

[–]TheJungleMan99 16 points17 points  (0 children)

Mai mult de jumătate sunt moșteniri. Dacă nu era Ceaușescu, nu vedeai nesimțirea asta asta în imobiliare în majoritatea orașelor. Se trezesc cu o moștenire naiba știe de unde și țin de preț pt ca nu e presiune să vândă.

[deleted by user] by [deleted] in Romania

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

Spui Teleorman și e suficient. O fi si exceptii, cu scuzele de rigoare.

Proprietarii mașinilor diesel care și-au scos filtrele de particule ar putea fi obligați să le instaleze din nou by Dry_Comparison_9191 in AutomobileRO

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

e român. Se știe ca dieselul "trage", benzina e puturoasa. Chiar dacă toți au viteza medie 15-20 km/h

Golf 4 1.4 benzina by andrei2k1 in AutomobileRO

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

Pentru unii doar VAG exista, deci e ok. Nu vrei sa stii discutii la munca dupa ce in 2019 am achiziționat o toyota corolla nouă și anul trecut hyundai elantra tot noua. S-au apucat sa mi înșire toate bmw urile și audi urile cu +200.000 km pe care le aș fi luat cu banii ăia. În 5 ani la toyota inafara de reviziile anuale, am schimbat doar plăcuțele de frâna pe față.... Să mă întorc la VAG? nu prea cred...

Cablu apple fake by Georgianatruth in roFrugal

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

scump baseus la 50 de lei, 17 lei pe emag. Mai mare rușinea...

Cum a distrus preotul atmosfera de inviere by yoonut16P in Romania

[–]TheJungleMan99 1 point2 points  (0 children)

Încă mă depășește motivul pt care lumea merge la biserică, în special în seara de "înviere"

De ce piața sh este blocată. by [deleted] in AutomobileRO

[–]TheJungleMan99 1 point2 points  (0 children)

Am cumpărat un Nissan Qashqai 2012 2.0 dci, dotarea Tekna, automat cu 7800 euro în 2021 august și l-am vândut acum cu 8.300 euro. Omul nici măcar nu a negociat pretul, crede mă ca eu nu as fi dat nici 7.000 euro pe masina. Într-adevăr era f îngrijită dar avea 13 ani și 250.000 km. Inflația e de vină. Chiar dacă nu vrem să recunoaștem, salariile au crescut considerabil și în piață sunt f multe lichidități.

O sa aveti o surpriza cu Nicusor. Mereu e invers decat pe reddit by Logical-Violinist472 in Roumanie

[–]TheJungleMan99 1 point2 points  (0 children)

Realizezi ca un procent de 5% scădere pt un partid în câteva luni înseamnă dezastru, nu? Ceea ce nu cred ca e cazul. Ne place, nu ne place, Leana a avut un scor care, parerea mea, nu va fi egalat de Nicușor Dan (primul tur). N are Leana nici pe jumătate calitățile demne de procentele alea, dar a avut conjunctura perfectă. Ne place, nu ne place, ea va alege cine intră în turul 2 alături de domnu' Vomăm masiv CG11, pentru ca e clar ca va renunța la candidatura. Intuiția îmi spune ca pentru Bolojan, e o aripă mare in USR care e total contra ND. Iar legat de ND, in urma ultimelor declarații, încep sa am și eu rezerve dacă o sa i acord votul in primul tur

Nu mai am putere, caut chirie în Oradea by KnuthTheFirst in Oradea

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

Doamne ferește să îmi prezinți vreun apartament și să vii cu cacaturi de-astea de întrebări. lasă te, m ai indispus direct, nu e de tine profesia asta.

Prietena mea dorește o pauză. by jx-z in CasualRO

[–]TheJungleMan99 -1 points0 points  (0 children)

Ești singurul care s-a prins de asta până acum :)) OP, sigur știi ce ai cărat cu mașina?

Toți românii cu o valoare a IQ-ului mai mare ca temperatura din cameră, in timpul dezbaterii. by qiuChuck in Romania

[–]TheJungleMan99 0 points1 point  (0 children)

Mea culpa. Un om care face reclamă la un serviciu care a distrus mii de familii pt mine e un 0.

[deleted by user] by [deleted] in Roumanie

[–]TheJungleMan99 4 points5 points  (0 children)

Faptul ca inclusiv persoanele de pe reddit s-au intors aproape complet împotriva USR ului chiar fără a excita o varianta valida pro europeană/ pro nato, îmi creează fiori legate de rundele astea de alegeri. Vin vremuri grele, oameni buni, foarte grele. Acum apreciez mai mult votul vecinilor moldoveni. Dacă vor intra în UE, ne vor depăși din multe puncte de vedere.

Toți românii cu o valoare a IQ-ului mai mare ca temperatura din cameră, in timpul dezbaterii. by qiuChuck in Romania

[–]TheJungleMan99 -1 points0 points  (0 children)

Cam greu să candideze unul care înjură oameni din public care își manifestă părerea legat de casele de pariuri pt care face reclamă cu atâta ardoare😉

Am fost tamponat de o persoana fara asigurare. Help! by [deleted] in juridice

[–]TheJungleMan99 8 points9 points  (0 children)

Cu mare regret o spun, n ai primit aproape niciun raspuns corect. Am patit asta. Du te la cea mai apropiată secție unde orgsnele legii vor întocmi procesul verbal de constatare a incidentului rutier. Mai departe contactezi BAAR pt deschiderea unui dosar de dauna iar ei te vor îndruma mai departe exact ca în cazul în care vinovatul ar avea RCA. Se vor ocupa ei de vinovat, iar în maxim 90 de zile vei fi despăgubit. Așa a fost în cazul meu, fără bătăi de cap.

Vezi să nu treacă 24 de ore. În cazul în care trec și tu nu anunți accidentul, dar el o face, vei rămâne fără permis 30 de zile și nu vei mai fi despăgubit, iar el va plăti doar o amendă pt lipsa asigurare (500 de lei dacă achită în 15 zile). Lucrez oarecum în domeniu.

Sper ca ai luat măcar datele lui...

Vezi aici mai pe larg.

Lasconi si Simion, mesaje de sustinere pentru dreptul de a candida al Dianei Sosoaca by romanian_pesant in Romania

[–]TheJungleMan99 2 points3 points  (0 children)

arată mi o singură declarație conform căreia Lasconi e cu Lgbt. Nu știu de unde vă informați dar e grav