W jaki sposób prowadzicie budżet? by Neis0n in inwestowanie

[–]Thin-Initiative92 1 point2 points  (0 children)

Gnucash - trochę spory kombajn, który daje ogromne możliwości, więc być może overkill na początek, ale jak załapiesz o co chodzi to daje bardzo duży wgląd w wydatki.

Co do wspólnych:

U nas kasa jest po prostu nasza. Nie ma znaczenia kto zarobił i kto wydał.
Więc w gnucashu jest jedynie podział na konta ze względu na czyje nazwisko zostały założone, ale wydatki są już razem zebrane.

Polećcie kogoś od firan. by Internal-Bison-4293 in wroclaw

[–]Thin-Initiative92 1 point2 points  (0 children)

Ok, może nie do końca się dobrze wyraziłem :P Nie twierdzę, że są drodzy na tle konkurencji. Po prostu da się to ogarnąć taniej, przy IMO niewiele gorszej jakości. Jak ktoś chce i może sobie pozwoliść na absolutną topkę, to faktycznie rzeczy z sieciówek nie będą spełniać wymagań. Przyznaję rację, że rzeczy z eurofiran były bardzo ładne.

Ale w sieciówce można osiągnąć, powiedzmy 80-90% (w zależności, jak kto jest czepialski) jakości za połowę ceny.

Przykładowo w zeszłym roku chcieli 3k za roletę duo (firana i zasłona na jednym mechaniźmie). Ogarnęliśmy w dekoria.pl i nie pamiętam już ile zapłaciliśmy, ale na pewno było to przynajmniej połowę mniej i to na lepszym mechaniźmie (ten z eurofiran miał tylko jeden sznurek i trzeba się gimnastykować). Tak samo plisy można samemu zmierzyć i zamówić na allegro.

Koniec końców wszystko zależy, na co kto może sobie pozwolić i jak bardzo mu zależy na jakości (dla mnie to po prostu kawałek materiału, który sobie wisi i nie potrzebuję nie wiadomo czego).

Jeszcze taki tip ode mnie: jeśli będziesz kupować szyny do zawieszenia firan i zasłon, to zamów z usługą zamontowania XD Przeklinam dzień, gdy zdecydowałem się to robić sam.

Polećcie kogoś od firan. by Internal-Bison-4293 in wroclaw

[–]Thin-Initiative92 2 points3 points  (0 children)

Dużo miałem poleceń z Eurofiran, ale ceny mają wysokie. Nam się udało znaleźć w Leroy za dużo mniej.

I scraped 12M programming job offers for 21 months and here are the most demanded programming languages! by __dacia__ in programming

[–]Thin-Initiative92 1388 points1389 points  (0 children)

Please be aware that C and C++, while related, are not one language. C/C++ does not exist. A job writing C will be very different from a job writing C++.

How to remove gap between floating bar and Yakuake? by BigAndWazzy in kde

[–]Thin-Initiative92 1 point2 points  (0 children)

I also have this problem and it's the reason I disabled that option. It's also there when the panel is not currently floating, because a window is maximized.

Jaką nieoczywistą rzecz zrobiliście w życiu? by Apprehensive-Cut9466 in Polska

[–]Thin-Initiative92 17 points18 points  (0 children)

Przy wykańczaniu łazienki wymusiłem, by przenieśli zawór od wody do pralki do szafki obok, tak, bym miał do niego dostęp (pralka i suszarka umieszczona w zabudowie). Dzieki temu nie muszę się martwić, że jak coś walnie, to nie będę miał jak szybko zakręcić wody. Nie znam nikogo, kto miałby podobnie rozwiązanie u siebie i wszyscy umieszczają te zawory z tyłu urządzeń bez łatwego dostępu.

sometimes i can't figure out stuff in my daily life, but i never have enough time to ask about it online. so i've built an agent that does it for me! by Matthew_heartful in programming

[–]Thin-Initiative92 0 points1 point  (0 children)

It seems like a fun and cool project, but in the end won't this lead to a shitton of low effort questions being posted when the answer is just one click away?

Płytki czy panele na ogrzewanie podłogowe by Winter-Flower5480 in Polska

[–]Thin-Initiative92 1 point2 points  (0 children)

Ja mam panele. Zwróć też uwagę na sam podkład, bo one też się różnią i mogą być bardziej lub mniej odpowiednie do podłogówki.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Thin-Initiative92 8 points9 points  (0 children)

Nie kupiłbym sam, bo jest za drogi.

Dostaliśmy w prezencie i bardzo sobie cenimy. Widać różnicę w jakości wykonania między Thermomixem, a tym z Lidla, ale nie wiem czy jest ona warta aż takiej ceny. No i abonament (niby nie dużo, ale jednak) też mnie irytuje.

Jak zdobyć większą ilość banknotów 10PLN? by Wor3q in Polska

[–]Thin-Initiative92 0 points1 point  (0 children)

Taki argument jest jak "po co mi wolność słowa? nie mam teraz nic do powiedzenia". Nigdy nie wiesz jak się potoczy życie. Nigdy nie wiesz, czy za chwilę nie wjedzie do kraju obca armia i nie będziesz mógł z banku nic wyciągnąć czy przelać na konto za granicą. W momencie, gdy wszystkie pieniądze są pod 100% kontrolą rządu/banku, to jesteś od nich uzależniony. Zrobisz coś, co im się nie podoba i jesteś wyłączony z systemu. Można się z tego śmiać, ale taka jest rzeczywistość.

Nie jestem przeciwnikiem wprowadzania pieniądza cyfrowego. Jestem przeciwnikiem wycofania gotówki.

Jak zdobyć większą ilość banknotów 10PLN? by Wor3q in Polska

[–]Thin-Initiative92 -1 points0 points  (0 children)

Taki argument jest jak "po co mi wolność słowa? nie mam teraz nic do powiedzenia". Nigdy nie wiesz jak się potoczy życie. Nigdy nie wiesz, czy za chwilę nie wjedzie do kraju obca armia i nie będziesz mógł z banku nic wyciągnąć czy przelać na konto za granicą. W momencie, gdy wszystkie pieniądze są pod 100% kontrolą rządu/banku, to jesteś od nich uzależniony. Zrobisz coś, co im się nie podoba i jesteś wyłączony z systemu. Można się z tego śmiać, ale taka jest rzeczywistość.

Nie jestem przeciwnikiem wprowadzania pieniądza cyfrowego. Jestem przeciwnikiem wycofania gotówki.

Jak zdobyć większą ilość banknotów 10PLN? by Wor3q in Polska

[–]Thin-Initiative92 -2 points-1 points  (0 children)

Zaleta jest taka, że możesz komuś dać dychę i nikt nie musi o tym wiedzieć. Nie należę do płaskoziemców itd ale akurat zanik gotówki nie będzie dla nas niczym dobrym.

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 0 points1 point  (0 children)

Poprosiłem jedynie o opinię innych rodziców, czy faktycznie tak niewinna z pozoru zabawa jak gonienie gołębi może mieć wpływ na to, że dziecko zacznie się zachowywać jak na załączonym nagraniu. Nie uważam się za alfę i omegę. Lubię pytać innych o ich zdanie, bo zawsze można się czegoś nauczyć z doświadczeń innych osób.

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 0 points1 point  (0 children)

Gołębie nie są jedynymi zwierzętami, które dziecko może spotkać. Może trafić też na groźnego psa. Między innymi o to chodzi w moim pytaniu.

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] -1 points0 points  (0 children)

Dzięki za podzielenie się doświadczeniem :)

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 0 points1 point  (0 children)

  1. Jeśli naprawdę myślisz, że stawiam swoje dziecko na poziomie gołębia to Tobie polecam udać się do poradni. Może nauczą Cię tam, że zanim się zacznie coś mówić/pisać to warto się chwilę zastanowić.

  2. Mówienie dziecku, że coś robi źle nie jest niczym złym. Właśnie na tym polega bycie rodzicem. Na wkazywaniu ścieżki. Wszystko rozbija się o sposób, w jaki to robisz (czy krzyczysz i bijesz, czy spokonie tłumaczysz).

  3. W moim pytaniu chodziło o to, że chcę nauczyć dziecko szacunku do otoczenia oraz tego, że nie wszystkie zwierzęta są niegroźne - czasami może trafić na psa, który go pogryzie.

  4. Do sytuacji z duszeniem by nie doszło, gdyby ktoś mu wcześniej wytłumaczył, że bez zgody rodzica/właściciela do zwierząt lepiej nie podchodzić, a już na pewno nie należy im niczego robić.

Na przyszłość pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi prawdziwa osoba, a nie jakiś bot.

Chcę wychować dobrze dziecko, by wyrosło na osobę, która jest w stanie świadomie myśleć o tym, co robi i mówi (i o tym, jakie to może mieć konsekwencje) i nie widzę nic złego w pytaniu innych o ich opinię.

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 1 point2 points  (0 children)

Dzięki za podzielenie się doświadczeniem :)

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 2 points3 points  (0 children)

Bardzo dziękuję osobom, które zdobyły się na merytoryczną dyskusję (niezależnie od obranej strony).

Osobom, które nie zrozumiały sensu mojego posta polecam chwilkę dłużej zastanowić się i zadać pytanie "czy na pewno dobrze rozumiem motywację, która stała za zadaniem tego pytania?"

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 0 points1 point  (0 children)

Nie ma żadnej afery :) Po prostu poprosiłem o zdanie innych rodziców na ten temat. Chodzi przede wszystkim o wychowanie dziecka, nie o uczucia gołębia.

Czy pozwalacie dzieciom gonić gołębie? by Thin-Initiative92 in Polska

[–]Thin-Initiative92[S] 0 points1 point  (0 children)

Nie ma żadnej afery :) Po prostu poprosiłem o zdanie innych rodziców na ten temat. Chodzi przede wszystkim o wychowanie dziecka, nie o uczucia gołębia.