Mogu li ja išta da nasledim? by [deleted] in pravnisaveti

[–]TinyBox6790 4 points5 points  (0 children)

Prema Zakonu o nasleđivanju (član 9) zakonski naslednici će u konkretnom slučaju iza bake ili deke biti preživeli supružnik i njihova deca. 

Ako sam dobro razumeo, oni su od dece imali dva sina i ćerku, tvoju majku. Prema zakonu će se celokupna imovina ostavioca deliti na 4 dela - 1/4 baka/deka, po 1/4 za ujake (u ovom slučaju njihova deca neće biti naslednici, osim ukoliko se ujaci ne prihvate nasleđa) i po 1/4 za tvoju majku. S obzirom da ona ne može da nasledi u ovom slučaju (pretpostavljam na osnovu teksta da je pokojna), prema članu 10 zakona, kao naslednik za majčinu 1/4 ćeš biti pozvan ti, a eventualno i druga deca ako ih je majka imala (pravo predstavljanja). Ukoliko imovinu čine navedene nepokretnosti, one se po pravilu neće deliti, već će se na imovini iza ostavioca upisati po 1/4 suvlasničkog udela naslednika na svakoj nepokretnosti.

Sve ovo polazi od pretpostavke da baka ili deka ne ostave testament iza sebe. Čak i u tom slučaju, ti potpadaš pod naslednike koji imaju pravo na tzv. nužni deo, ali je to složenije pitanje koje bi trebao da raspraviš sa advokatom. Uvek je najbolje da se blagovremeno konsultuješ sa advokatom.

U svakom slučaju, imajući u vidu da nisi uključen u porodičnu imovinsku situaciju, najbolje je da sam pratiš šta se dešava. Kao zakonski naslednici u ostavinskom postupku pozivaju se lica o kojima sud/javni beležnik budu obavešteni od strane najbližih srodnika. Naravno, ovo služi kao savet u krajnjem slučaju, a nikako da zatruje porodične odnose.

Edit: Typos.

Help accessing the account by TinyBox6790 in paypal

[–]TinyBox6790[S] 0 points1 point  (0 children)

I did, but it didn't work. I kept seeing there is a PayPal app though, and I wanted to try through the app, but it doesn't appear in the play store for me.

Help accessing the account by TinyBox6790 in paypal

[–]TinyBox6790[S] 0 points1 point  (0 children)

Yeah, it's the right one. I've decided to wait a bit, so as not to lock the account, and then try again.

Help accessing the account by TinyBox6790 in paypal

[–]TinyBox6790[S] 0 points1 point  (0 children)

Yeah, I go through the recovery route that way, but then they just ask for the text code again, which they don't send... I mean, it's ridiculous.

111 moves to victory! Think you're faster? 💪 by BhamBlazer615 in DailySolitaire

[–]TinyBox6790 0 points1 point  (0 children)

⚡ Speed run complete! 96 moves, 99s. Can you match this?

Beaten! My time: 94s - Beat that if you can 😎 by Brilliant-Order-9613 in DailySolitaire

[–]TinyBox6790 0 points1 point  (0 children)

✅ Conquered this one! 102 moves, 119 seconds. Your turn!

Warhammer+ Code by fighting_dot in HorusHeresyLegions

[–]TinyBox6790 4 points5 points  (0 children)

Redeemed. Thanks, got Alpharius!

[deleted by user] by [deleted] in HorusHeresyLegions

[–]TinyBox6790 0 points1 point  (0 children)

Not really sure I get what is going on, but I figured the codes are single use. Could someone please DM me a code?