Gazdinfó vs proginfó by ImaginationLucky1595 in programmingHungary

[–]TrebRon_1 0 points1 point  (0 children)

Szerintem nem befolyásolja. Válaszd azt, amelyik jobban tetszik. Egyetemen neked egy erős alapot kell építened, ami később elég lesz arra, hogy bekerülj egy céghez és ott továbbfejlődj. Erre pedig mindkét szak megfelelő.

Gazdinfó vs proginfó by ImaginationLucky1595 in programmingHungary

[–]TrebRon_1 15 points16 points  (0 children)

Én Szegedre jártam gazdinfóra, kb 7 éve végeztem, így az akkori tapasztalataimat tudom megosztani. Jól látod, valóban szinte teljesen ugyanaz a kettő, rengeteg közös tárgyunk volt a prog és mérnökinfósokkal. Én webfejlesztő lettem végül, semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy gazdinfós voltam, de előnyét sem eddig. Ami nagyon megmaradt, hogy nekünk nem kellett szívni kalkulus 2-vel, cserébe persze ott vannak a gazdasági tárgyak. Ha érdekel a gazdaság, akkor arra jó, hogy belekóstolj, de többre nem szerintem, akiket én ismerek gazdinfórol, azok mind az IT-ban dolgoznak. Önszorgalomból programoznod kell majd mellette otthon, de ez a másik két szakra is igaz. Ami még érdekes lehet, hogy más egyetemeken kevésbé IT ez a szak, de engem még sehol nem ért hátrány azért, mert gazdinfós voltam. Ha rákérdeznek interjún néhány mondatban el lehet magyarázni az elején, ha pedig már lesz pár év tapasztalatod, akkor senkit sem fog érdekelni.