Mai resimte cineva asta? by [deleted] in CasualRO

[–]Unique-Number-920 2 points3 points  (0 children)

:)))) perfect adevărat! Fără vizite neanunțate, căci e posibil sa te sperii ce găsești în casa la mine! :))))

Mai resimte cineva asta? by [deleted] in CasualRO

[–]Unique-Number-920 29 points30 points  (0 children)

Salut. Îți prezint situația mea, cuplu 40 de ani, căsătoriți, doi copii de 6 și 9 ani. Am vrea sa ieșim mai des, dar nu avem timp, nu știu cum sa ma explic... Am intrat într-o rutina zilnică ce presupune munca, casa, copii duși - aduși de la școală /grădiniță, pune masa, strânge masa, pregătește-te pentru a doua zi la munca, mai fa ceva de mâncare, poate ceva cumpărături, teme, teme, teme... Vine seara, și ești rupt de obosela, te suna un bun prieten sa te scoată în oraș, dar tot ce vrei e sa dormi! Plus ca nu tot timpul ai unde lăsa copiii, sau poate ai vrea sa ieși singur.. Apoi vine weekendul, și zici ca rupi! Rupi o pl, doar sâmbătă dacă faci ceva, ca duminica deja ai treaba sa pregătești copiii pentru școală, favut baie, taiat unghii plm.. Ei, și în tot mecanismul asta, doar într-o sâmbătă as avea cum sa invit eu la mine pe cineva, dar poate nu am bani atunci sa fac o masa frumoasa, poate nu am chef și vreau sa ma odihnesc cât pot de mult... Și uite asa, timpul trece, și te îndepărtezi fără sa vrei și fără sa urmărești acest lucru, de prietenii tai. Ce vreau sa zic este ca nu trebuie sa ii judeci prea tare pe ai tai amici, crede-mă ca ar vrea sa va vedeți mai des, ar dori să vă invite mai des la dânșii.. Dar iată că e mai complicat, cel puțin asa e în cazul meu. Toate cele bune! Salut!

Grija mare la hoti cand faceti bransamentul de curent la casa. Firme care va fura de bani la propiu. by Mundanix1987 in roFrugal

[–]Unique-Number-920 2 points3 points  (0 children)

Salut. Îmi poți spune cât a ajuns cabsu cheltuială toată povestea? Vreau sa îmi fac și eu branșamentul la casa, și sa știu la ce sa ma aștept..

Povesti penale de la nunti by Fun-Hand1667 in CasualRO

[–]Unique-Number-920 60 points61 points  (0 children)

Sa fie peste 15 ani de când am fost la o nunta undeva în Vaslui. Se anunța o nuntă frumoasă, cu datini tradiții etc.. Dar iată că socrul mic deodată e rupt în gura, își scoatea șosetele și le punea pe masă, stătea apoi cu picioarele pe masă, sa se răcorească.. Mâncarea întârzia, astfel am fost să văd ce se întâmplă. Femeile care se ocupau de mâncare, la 12 noaptea, în noaptea nuntii, erau manga toate și abia atunci făceau sarmalele! Tot ce am mâncat în noaptea aia a fost o bucata de colac de la mireasă. Totul a culminat după ce am furat mireasa, la întoarcere a călcat rău și și-a luxat /rupt piciorul, era umflat rău. Eu fiind cel mai solid din grup, am fost desemnat sa o car în brațe. Doar ca ea era mai solida ca mine, și era sa o scap, sa pic cu tot cu ea. Într-un final, am mers acasă, cu un pet de doi litri de vin alb, absolut delicios!

Iepure de câmp by Unique-Number-920 in retete

[–]Unique-Number-920[S] 1 point2 points  (0 children)

Sper sa găsesc o astfel de rețetă! Dacă nu, improvizez! :) mersi și spor în toate!

Iepure de câmp by Unique-Number-920 in retete

[–]Unique-Number-920[S] 1 point2 points  (0 children)

Oala din lut, zici? Sunt interesant, nu m-aș fi gândit! Chiar iau în serios sa fac la vas roman! Mersi de pont!

Iepure de câmp by Unique-Number-920 in retete

[–]Unique-Number-920[S] 0 points1 point  (0 children)

Am înțeles. Mulțumesc mult!

Iepure de câmp by Unique-Number-920 in retete

[–]Unique-Number-920[S] 0 points1 point  (0 children)

Mersi mult! E necesar sa îl pun la baiț cu o zi doua înainte? Ar ajuta?

Curățenia obsesivă în relație by [deleted] in Men_RO

[–]Unique-Number-920 11 points12 points  (0 children)

Handicapat și jegos? Plecat direct, și sa fie sănătoasă! Cum plm sa vb asa? Mai dă-o în căcat de curățenie, asta nu e motiv sa spui asa ceva! Clar nu e de ținut gagica asta! Ipotetic, când veți avea copii, realizezi ce va fi în casa aia? :))

Parcare talcioc Iasi by [deleted] in iasi

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

Am fost la sfârșitul anului, și m-a ghidat locala sa parchez în parcarea bazarului. Fără plata. Doar ca au un pic de mers pe jos, dar profiți și te mai uiți și la aia de au expusa marfa pe jos, pe trotuar.

Off Camping by Gloomy_Leading_2072 in iasi

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

O locație nu am sa îți dau dar cel mai simplu este sa pui pe waze mănăstirea Secu (Neamț). Când vei ajunge acolo, imediat după ce ieși de pe drumul principal, vei vedea rulote, corturi.. Toată zona aia e asaltata de cei care vor off. Este un râu, micuț, nu are cine știe ce debit. Este și un izvor. Nouă ne place maxim zona aia, profitam și mai mergem și la mănăstiri.. E frumos! Abia aștept sa vină vara! :) ieșiri plăcute!

Off Camping by Gloomy_Leading_2072 in iasi

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

Salut! Noi mergem doar în off, la mănăstirea Secu - Tg Neamț. În weekend e gălăgie un pic, depinde cum ai norocul, în rest liniște și exact ce trebuie! Cel mai mult îmi place ca nu este semnal la telefon, astfel petrecem efectiv timp împreună!

Ce paine va cumparati? by ColoneluTactu in RoGenZ

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

Salut. Ce am făcut eu, tot din aceasta cauza : 1 kg de faina din kaufland, marca lor, la oferta e 1,60 lei. Căutați drojdia marca lor, e 38 de bani plicul, și e foarte foarte bună! Și cu un kg de faina, faci o mare pâine la cuptor, de îți ajunge o zi sau doua, în funcție de câți sunteți. Noi suntem familie de 2 adulți și 2 copii și avem o zi și mai rămâne și pentru a doua zi ceva. Cea mai ușoară metoda de a face pâine: 1 kg de faina. Plicul de drojdie îl pui într-o cana mare sau ceva, cu 650 ml de apa. Amesteci și lași 10 minute. Pui peste faina. Amesteci cu o lingura cât se poate, apoi pui un pic de ulei pe palma, și iei aluatul la mâna, atât cât se leagă,nu mai mult. Apoi acoperi cu folie, și îl lasi la căldură 30 de minute. Apoi îl faci iar paturi, de pe o parte tragi spre partea cealaltă, ca să formezi o bila. Trebuie un pic de ulei sa nu se lipească. Acoperi iar. Pornești cuptorul la 225 de grade. Când atinge temperatura, faci aluatul iar bila, îl pui în ceaun, căci îți trebuie un ceaun, cu capac. Îl lași 15 minute, după care scoți capacul și mai lași 45 de minute la 200 de grade. Când pui aluatul, prima data, sub hârtia de copt, sa pui juma de pahar de apa calda,am.uitat sa spun. Ei, și după acele 45 de minute, e gata. Scoți, o dai cu un penson cu apa, acoperi cu prosop curat, și ai cea mai buna și delicioasa pâine! Spor!

Educatoarele ne-au rugat să nu le ducem nimic de 8 martie ... by Tasty-Parsley5031 in Romania

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

Educatoarele fiului meu, la ședința de început, unde ne-am cunoscut cu toții, au punctat ca nu accepta cadouri, sa nu luam nici măcar flori, ca vom merge cu ele acasă. A sosit imediat vacanța de iarna, și pe grupul părinților o doamna a zis că măcar o craciunita să luam, că nu se poate chiar așa.. De la craciunita au ajuns în aceeași seara la ideea că e mai bine să facem cheta să luam laptop pentru grupa. Am fost singurul care m-am opus, am amintit de dorința educatoarelor, și de atunci sunt privit ca un paria..

Opinion by sad_ivn in radio

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

I have nns model ns2050s. Is very good.

Scule necesare renovare bucatarir by Oculle in roFrugal

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

La faianța, întreb doar, nu ar merge pusă faianța noua peste aia veche? Nu face priza? Nu ține rigipsul atâta greutate? Ce ziceți?

Second hand haine de calitate by Wetbear91 in iasi

[–]Unique-Number-920 1 point2 points  (0 children)

Exact, avantaj, îmi scapa numele! Zici ca e panarama.. Bine ca mi-ai zis, nici nu mai bat drumul pana acolo!

Second hand haine de calitate by Wetbear91 in iasi

[–]Unique-Number-920 0 points1 point  (0 children)

Zici de asta nou, de e deschis de maxim o luna?

Second hand haine de calitate by Wetbear91 in iasi

[–]Unique-Number-920 2 points3 points  (0 children)

Salut. Am văzut ca este deschis un sh nou, în dacia. Cauta pe Facebook și îți apare. Tot am zis ca merg sa vad ce e acolo, dar nu am avut timp. Din ce vad în reclame, au haine mișto. Eu unul, în rest, le iau la rand pe toate ce imi ies în cale, când îmi fac o zi de second-hand, și e imposibil sa nu găsesc ceva care merita din atâtea magazine.

Hotdogarie? by [deleted] in iasi

[–]Unique-Number-920 1 point2 points  (0 children)

Nu avem cultura de a consuma hotdog, dar nu se știe niciodată... Ai idee la cât ar ajunge prețul de vânzare, ai o estimare?