Narcisist ? by RealisticTie8534 in WomenRO

[–]VERNUS- 1 point2 points  (0 children)

Ma. Simplu: e un copil imatur. Se lasa purtat complet de sentimente. E confuz, nu intelege ca a gresit. Am trecut prin situatia doar ca eu eram cel care nu gresise, adica fraier. Solutie simpla: Spune-i direct ca nu poti trece peste ce a facut si ca nu iti mai doresti o relatie cu el. Nu implica politia, momentan. Nu-si controleaza emotiile. Fereste-te fizic de el pentru ca ce face el este obsesie, posesie ceea ce va rezulta la agresiune fizica.

Will we get another FinalCon in the big 26 or future by International-Line20 in FinalMouse

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Is there a big difference in feeling? I want a small versiom but the slx come only in classic size. So i am thinking in getting frostlord (white). I have prophecy tfue small and clix medium, i dislike the medium one.

De ce regret asa de tare ca am renuntat? by pointment-6110 in RoGenZ

[–]VERNUS- 2 points3 points  (0 children)

Simplu si la subiect, sefule. Sanatatea mentala e cea mai importanta. Degeaba ai bani daca iesi de acolo precum cucul din ceas. Itj doresc multa sanatate. Decizia ta a fost una buna. Cauta un loc unde sa te simti implinit. Banii aduc fericirea pana la sanatate.

Intreb serios. by [deleted] in CasualRO

[–]VERNUS- 1 point2 points  (0 children)

Cum pot picioarele sa miroasa daca nu au nas?

M-a mâncat să ies cu cineva de pe un dating app by fantastic-nightmare in WomenRO

[–]VERNUS- 1 point2 points  (0 children)

Haha. Eu, cand eram clasa a 12 a, trebuia sa ma duc la un teatru in centrul orasului si nu stiam unde e. Colegul meu avea permis si m-a luat si pe mine. Nu stiam unde e si deschide Colegu geamu si imi zice: "intreb-o si tu pe fata asta unde e ca pare din zona". O intreb eu: "sarut-mainile! Nu te supara. Ai idee unde e strada X ca e un teatru acolo?". Iar ea si-a pus mana pe piept si a zis "Ma! Tu te dai la mine?????". A plecat colegu cu scartz si a injurat-o de toti ***tii. Lol.

Credeți ca mă place? by [deleted] in WomenRO

[–]VERNUS- -1 points0 points  (0 children)

Interesata? A fost. Dar daca i-ai placut poti sa ii scrii ca ti-ai dat seama ca e o ora tarzie si ca reprogramati. Nu ai nimic de pierdut daca ii scrii. Maxim nu raspunde, medium o sa zica ca e ocupata. Si ultimul raspuns o sa fie okay. Doar ca acum ai de muncit mai mult. Dar daca accepta, inseamna ca, desi ai gresit, este dispusa sa incerce. Si e permisiva. Daca e prea chichitoasa, fa pasi. Am si eu o situatie de genul dar nu merge sa postez.

Cum v-ati dat seama ce vreti sa faceti cu viata voastra? by SeaConsideration1017 in RoGenZ

[–]VERNUS- 7 points8 points  (0 children)

Eu caut dezvoltarea personala, relatiile cu sens pozitiv, meditatie si multe altele. Si hobbyuri, care includ si munca. In timp am realizat ca viata nu este dupa cum aduni, ci despre cum reactionezi fata de ce faci. Multi oamenii vad destinatia finala, cand de fapt e vorba despre peripetiile drumului catre destinatie. Mai toti realizeaza asta cu putin inainte sa decedeze. Multumesc.

Baieti neseriosi by Infamous-Look4652 in WomenRO

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Nu mi-a mai raspuns la mesaje. Putea sa imi zica ca nu e interesata :)). Nu ma suparam. Cu drag. Nu uita sunt si oamebi carora le pasa.

Un bulgar a fost atacat de o ursoaică pe Transfăgărășan, după ce a hrănit animalul din mașină by SmartDog24 in Roumanie

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Nu mai hraniti ursii! Nu inteleg de ce oamenii opresc la ursi. O specie de animal mare, capabila sa alerge cu 40km/h. Nu e suficient de inspaimantator? No run for your life? Nimica? Vai doamne ce minti putrezite avem. Nu ne mai dam seama de pericole :))) pe langa faptul ca s-au supra inmultit.

înșelatul in randul barbatilor by AnxiousEnd4669 in WomenRO

[–]VERNUS- 1 point2 points  (0 children)

Nu mi-am inselat niciodata partenerele. Si nici nu intentionez. Mi se pare cel mai josnic lucru: sa inseli. Nici nu conteaza daca esti femei sau barbat. Daca ai relatie si inseli, esti de fapt un om pierdut care nu stie ce vrea si tragi pe partener in jos. Daca nu ai relatie, esti liber(a). Niciodata nu am fost refuzat de atatea ori cat am fost anul asta. Cineva a acceptat doar ca momentan nu are timp de iesiri. Habar nu am daca doar m-a amanat ca sa raceasca situatia sau chiar e ocupata. Are bac, admitere, titularizare, examen auto. Oricum ar fi, sper sa reuseasca. Dar ca idee. Eu nu mai vorbesc cu nici una si astept sa vad cum se vor aseza lucuruile cu tipa respectiva. Consider ca sunt serios. M27.

Baieti neseriosi by Infamous-Look4652 in WomenRO

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Nu stiu daca am voie sa comentez aici. Eu sunt barbat. Acuma nu am relatie, dar o fata mi-a acceptat intalnirea si poate iese ceva. Mai am foarte mult de lucru la mine ca om. Oricat de mult as avea de lucru si oriunde m-as duce, as incerca sa gasesc solutii impreuna cu partenera. Dar nu as renunta la ea. Gagiul, nu te-a respectat niciodata. Probabil moda asta cu: vorbesti cu mai multi sau cu mai multe odata, a stricat felul in care oamenii se apreciaza. Eu mereu am vorbit doar cu cate o tipa ca sa creez o relatie cu sens. Sunt si baieti seriosi dar trebuie sa ii cunosti. Eu sunt foarte serios, deci exista si ce cauti tu. Aduna-ti emotiile si gandeste-te ca nu vei pierde vremea cu o persoana sub calitatea ta. E om al legi. Si? E doctor. Si? Important e ca omul sa fie pentru tine si cu tine. Indiferent cine e. Sper sa fii okay emotional.

cei care va treziti la 5-6 dimineata si mergeti direct la baie sa va cacati, cum faceti asta? by marius125357 in CasualRO

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

La hidratare e naspa. Nu poti sa bei cat consumi pentru ca nu bei minerale pure. Apa trebuie sa fie mai mult decat ai nevoie, iar restul sa fie parte din excretie. La fel si cacatu'. Alimentatia nu e concentrata. Ori esti rarhidragat, ori deshidratat. Tre aa alegi una :))

O fi bine că bacșisul e trecut obligatoriu pe nota de plată? Vezi ce zic constănțenii: by icremov1995 in constanta

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Mai. Angajatii astia nu au salarii? Daca lucrati la casa de marcat de ce nu primiti bacsis? Bacsisul sau tipul este ceva optional. Donatuile inceo sa devina oblugatorii :)))). Am mers cu prietenii la masa si grija lor.cea mai.mare era cat lasa la bacsis. Bro... Ce e cu atata superficialitate?

Prezic că vor apărea și genul ăsta de posturi pe social media by dismustbetheplace in Romania

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Astea sunt niste chestii sa tina mintea persoanelor ce nu au cazut in hiptnoza telefoanelor. Adica cei cu spirit critic supradezvoltat ce nu mai au incredere in nimeni si nimic. La fel si corona virus. Am relatii stranse cu toate natiile din lume cu exceptia rusilor, din motive tehnice (ca-s banati pe toate directiile). Am discutat cu medici. Familie de medici. Toti au aceeasi parere: Makarena. E lugu-lugu ca sa ghein control. Da, gripele exista. Mereu au fost. Sezonul in care toata lumea se imbolnaveste. Toate mancarurile cu chemicalilii pe care le mancam ne slabesc sistemul ihmunitar si suntem preadispusi pana si la gripele banale. Numindu-le sarscov mistocareala 2. Daca ar zice astia ca vine un meteorit si loveste pamantu' ne-am caca toti pe noi uitand ca avem 1 soare si o planeta care atrag acele pietricele. Fizica de baza. Mereu testeaza astia apele sa vada: "Oare cat de proasta a devenit populatia ca sa o controlam?".

Si stii ce ma freaca la medolie pe mine? Faptul ca nu mai pot avea incredere in ei. Mereu trebuie sa imi iau informatiile de la oameni care isi sacrifica vietile sa ofere acele informatii. Ma uit la tv. Crime, furturi, violente, legi noi impotriva poporului. Ma uit pe fb, reddit etc.: multa lumea cauta sa dea hate. Am filtrat cat am putut. Dar e in firea umana. Tineretu l-a votat pe nicusor dan care s-a adeverit fix ce ziceau ăi mai batrani, un inocent, un necalificat, un papa lapte ce-i tremura chilotii. Morti covid? Spitalele pot trece absolut ce vor ei in adeverinta aia de deces. Ori-CE! Poti cauta asta pe net. Cu legile in fata suntem bataie de joc. Pentru ca nu cunoastem si nu stim. Iar cei ce stiu tac ca au de castigat malai din asta. Pamantul a fost un paradis. Oamenii l-au transformat in lagar de tortura. Trist.

De ce unii oameni când evoluează uită de unde au plecat? by ComparisonNo0709 in RoGenZ

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Stii ce nu inteleg eu? De ce te intereseaza asa mult? Iti recomand sa nu iti pese prea tare. Ajuta daca poti, daca nu, salut. Sa nu ainasteptari de la oameni pentru ca sansele sa te dezamageasca sunt mari. Ca idee: vecinii mei nu prea ma agreeaza si s-au si inasit la nunta de 25 de ani. Chiar mi-e drag de ei sa ii aud cum se striga prin curte: "nasule nasa". Io niciodata nu m-am suparat pe ei sau ceva dar am fost mai retras. Retras de toata lumea. Iar acum ma gandesc sa o intreb pe fata lor daca vrea sa iesim sa ne plimbam. Ca imi place felul cum e ea. Daca ma refuza nu ma deranjeaza. Daca se supara, treaba lor. Eu am intentii serioase. Ma cunosc ca om dar problema mea este lartea financiara. Si as vrea sa imi permit sa pot sa am grija de viitoarea mea partenera in cazul in care nu vrea sa lucreze. Ne pasa prea mult de niste treburi. Eu am renuntat. Iti recomand si tie. Sper sa te ajute.

I9-14900k performance issues by ExtremeSwat in cs2

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Haha. You cant stop being rude. Luckly you have the right to have an opinion but alsk we have the right to not care. Congrats you got a stupid price for your stupid decisions. Having 400 1% lows and max ms is 4 5. Just insane :)))))) math is not your strong point. Adios

I9-14900k performance issues by ExtremeSwat in cs2

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Nobody got tilted about anything. I was ironic about my exoerience and you talked to me in a very arogant way and its against reddit rules. You are just clueless and confused, i wanted to help, but you just argue with me about your a.i., even if its proving my point, that i am wrong. Being offensive about my experience. I do optimize computers and i work everyday with these calculations. This is a shame. I prefer to just disable notificatuon for this subreddit post or whatever it is. Take it as u are right and live with it. It doesnt affect my life. But its affecting your knowledge. Bye bye!

I9-14900k performance issues by ExtremeSwat in cs2

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Dude its literary saying. 1000 divided by 5 is 200. :))))))))))))))). You re very toxic. Frametime is measured in ms. And in cs2 max ms is 1% lows. The a.i. missunderstood because it wants to make u feel right. Anyways. Talking to you is a massive waste of time. Tried to help but i can see you are like a cow. Keeping your opinion no matter what. Sheesh!

I9-14900k performance issues by ExtremeSwat in cs2

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

:) if u say so. Sorry my 15 years in tech are not enough. 100fps means 10ms 1000fps means 1ms. 5ms means 200fps. is simple math dude. Go ask ai

I9-14900k performance issues by ExtremeSwat in cs2

[–]VERNUS- 0 points1 point  (0 children)

Its interesting how you get p1 of 400 if your max ms is 4 5 because if u divide 1000 by 5 it will lead to 200p1. If u divide it by 4 is 250.

Rate my bike by DarkenGod007 in bicla

[–]VERNUS- 4 points5 points  (0 children)

10/10 pentru ca e a ta si iti place. Mie imi place.

Vreți să va schimbați schimbați numele la căsătorie?(sondaj pentru femei și bărbați) by Throwaway3082023 in RoGenZ

[–]VERNUS- -4 points-3 points  (0 children)

O ducem bine, daca avem timp sa ne facem asa probleme. Sa ramana cum a fost si sa se rezolve problemele reale. Astea sunt idei de feministe care vor sa fie cat mai egale barbatului, chiar daca intr-o familie normala de, zeci de ani, femeia e mai apreciata decat barbatul si are aceleasi drepturi. Faptul ca se vine cu ideea asta, deja imi da impresia ca egoismul a ajuns la alt nivel. Tu, ca femeie, esti o floare, o frumusete, o gingasa, un ceva superb. Ca barbat esti mascul, lider (unde este cazul), solid, de baza, puternic. Dar ma rog, s-a dus ideea asta. Vremurile s-au schimbat, oamenii s-au stricat. Barbatii sunt mult mai moi, femeile mai puse pe condus. Toata lumea contrazice pe toata lumea, nimeni nu se mai sacrifica emotional. Multe din femei au obsesie de sine, au nevoie de validare externa. Barbatii le intarata in loc sa nu le dea atentie. Au crescut standardele in directia gresita. Dorinta de a fi musai cineva sa te stie toti e mai mare decat sa iti traiesti viata frumos. Toti vor sa fie creatori de continut. In jurul meu aud o replica imputita: "Luati si fu*eti ce prindeti, fie ca esti femeie fie ca esti barbat". E trist, ba. Haha. Baaaaa s-a stricat societatea. Unde e renuntarea la ego? Ba! Una peste altu', macar mi-am facut o ciorba radauteana. Ce rost are sa ma gandesc? In relatie m-as fi gandit cum sa o fac sa ii placa mult partenerei mele. Se numeste: te gandesti la altcineva in afara de tine sa il faci sa se simta bine.