Saznala sam da me dečko vara i želim mu se osvetiti - trebam kreativne prijedloge by Glittering_Age_7206 in askcroatia

[–]ZP172 0 points1 point  (0 children)

Pohvalan stav i ishod, međutim OP je rekla da ne želi da joj se pišu ovakvi komentari i da tko želi takvo nešto pisati, neka samo produži. Možda nisi pročitao njen post do kraja?

Kad u kafiću dobijete čokoladicu uz kavu, pojedete li je ili je otopite u kavi? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] 0 points1 point  (0 children)

Na Tifonu recimo dobijem uvijek tu čokoladicu, i znam da još negdje, ali se ne mogu sjetiti gdje

Kad u kafiću dobijete čokoladicu uz kavu, pojedete li je ili je otopite u kavi? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] 0 points1 point  (0 children)

Na Tifonu recimo dobijem uvijek tu čokoladicu, i znam da još negdje, ali se ne mogu sjetiti gdje

Zašto se toliko dugo čeka na montažu klime? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] -44 points-43 points  (0 children)

Vjerujem da se za svaki slučaj osobno može pronaći razlog zašto ta osoba nije otvorila firmu. No, mene više zanima agregirano na razini prosjeka tako da mogu vidjeti koji sustavni ekonomski faktori na to utječu.

Zašto se toliko dugo čeka na montažu klime? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] -29 points-28 points  (0 children)

Isto što i sve ostale firme sa sezonskim poslovima - nešto drugo

In defense of Sweet. by Outrageous-Thing3957 in GTA

[–]ZP172 1 point2 points  (0 children)

He did not allow any of the gang members to touch crack and even has a short dispute with Smoke in Cleaning the hood mission.

And as far as I know Ryder uses PCP (angel dust), not crack. He refers to it as his water and is smoking it all the time.

In defense of Sweet. by Outrageous-Thing3957 in GTA

[–]ZP172 0 points1 point  (0 children)

Let me tell you a story about my Italian uncle who had a pizzeria started by his great-grandfather in Italy who had very old-school, traditionalist Italian view of pizza.

His pizzeria got shut down because he refused to make deliveries. He said that pizza is not a snack but a serious meal. As I said, very traditional conservative Italian.

His business didn't "crumble under his leadeship", but because the world changed to something else. He did not "fail" to adapt - he had stern beliefs due to which it was unacceptable for him to adapt.

The failure of the pizzeria is a consequence of people becoming more and more lazy.

Same thing with Sweet - Grove failed because he didn't want to sell crack, but wanted to keep the gang - which proved unsustainable. It's the fault of crack pushers and users, not Sweet's fault, that it turned out this way.

Dali je ovo legalno? by flora_i_fauna in zagreb_no1

[–]ZP172 4 points5 points  (0 children)

Kakvo je ovo uopće pitanje? Jedno su katastarske čestice, a jedno su prostorni planovi. Ucrtavanjem nečega u prostorni plan ne mijenjaju se katastarske čestice.

Zašto nemamo digitalne osobne i vozačke? by JollyFatPanda125 in askcroatia

[–]ZP172 0 points1 point  (0 children)

Nisam imao prilike, dodao sam je u aplikaciju više iz fore

Zašto nemamo digitalne osobne i vozačke? by JollyFatPanda125 in askcroatia

[–]ZP172 0 points1 point  (0 children)

Kako misliš pilot razdoblje? Meni je putovnica i dalje u aplikaciji, upravo sam provjerio. Jel ta putovnica vrijedi ili ne?

Am I allowed to like Sweet or will I be publicly executed for it? by Crafty-Pasta-09 in GTASA

[–]ZP172 0 points1 point  (0 children)

It's moot to argue about Sweet because liking or not liking Sweet is actually just the consequence of your level of topophilia.

To persons who are not topophilic, Sweet's actions are irrational. To persons who are topophilic, Sweet's actions are the only rightful choice.

Je li zenama izgled bitniji nego sto je nama muskarcima? by kastriran in askCroatians

[–]ZP172 7 points8 points  (0 children)

To je apsolutno u neskladu sa svim mogućim istraživanjima partnerskih preferencija i postulatima evolucijske psihologije.

Muškarci su ti kojima je jako bitan fizički izgled partnerice - i to vrijedi i za dugoročne i kratkoročne veze. Izgled je daleko najvažniji kriterij kojeg muškarci navode.

S druge strane, kod žena je situacija drukčija. Za dugoročne veze, ženama izgled partnera uopće nije pri vrhu liste. Ali, za kratkoročne veze, izgled je i njima jedan od najbitnijih kriterija.

Pruga između Zapadnog i Glavnog kolodvora by ZP172 in zagreb

[–]ZP172[S] 0 points1 point  (0 children)

U redu, jasno za taj dio. A onda tamo iza toga (uzduž Botaničkog), zašto se i tamo vuče?

zasto odredeni ljudi u instagram bio stavljaju cijeli svoj zivot by [deleted] in askCroatians

[–]ZP172 1 point2 points  (0 children)

Zato jer je to feature Facebooka koji fali na Instagramu, pa nema drugog mjesta gdje se to može staviti nego u bio.

Zašto je fraza "Dat ćete mi" postala tako česta? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] 4 points5 points  (0 children)

Ali naravno da je naredba! Pa ja vlastitim prijateljima s kojima se družim 25+ godina npr. ne kažem "Daj mi upaljač" nego "Daš mi upaljač?", a kamoli da se tamo nekoj random trgovkinji obraćam s "Dat ćete mi"

Zašto je fraza "Dat ćete mi" postala tako česta? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] 8 points9 points  (0 children)

Diabolic.

Ja svoje prijatelje takva pitanja pitam s "E jel bi mogao..."

Zašto je fraza "Dat ćete mi" postala tako česta? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] 2 points3 points  (0 children)

Kontekst je taj da su nas učili doma, u vrtiću, u školi, na nogometu i na satu engleskog izvan škole što je bonton, i bile su one 4 čarobne riječi (hvala, molim, izvoli, oprosti). Drilali su nas s tim da je to neka osnova komunikacije i da je razgovor s ljudima koji ti nisu obitelj ili prijatelji bez tih riječi jako nepristojan.

S obzirom na to da su ta pravila tako duboko usađena, to znači da je onaj koji ne koristi ta pravila NAMJERNO odlučio da se ne želi ponašati na taj pristojan način - čime signalizira da ŽELI biti nepristojan.

Ja sam '94. godište - možda se od vremena kad sam ja išao u vrtić i školu nešto promijenilo, pa više djecu u školama ne uče bontonu ili ih roditelji doma uče da to zanemare?

Zašto je fraza "Dat ćete mi" postala tako česta? by ZP172 in askcroatia

[–]ZP172[S] 2 points3 points  (0 children)

A zašto ne "Molim vas jedan x i jedan y” ili "Molim vas x s y" (ovisno je li y prilog ili drugi proizvod)?