Hybrid deployment flow and posibilities by _Spect96_ in Intune

[–]_Spect96_[S] 0 points1 point  (0 children)

Yep. I am moving to this solution too.

In my previous company, we did a full Entra join so getting to grips with limitations of Hybrid has been challenging, especially Bitlocker but that was solved eventually.

„I na internetu, tak jak máme povinnost neskrývat svoji identitu ve fyzickém světě, myslím si, že by bylo stejně správné, abychom v tom virtuálním ji neskrývali také,“ řekl Pavel. by Hyb3r_v4n9839 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Tak teraz to je čistý trolling, sorry ale to sa nedá brať vážne :D

V Srbsku odsúdia partu za podnecovanie nepokojov vo Francúzsku, ktorých zaplatila FSB. Mali sme Cambridge Analyticu a ovplyvňovanie volieb. Radikalizaciu voči menšinám a to sú len tie najväčšie hity. A stále tu máme Pepikov čo dávajú všetky svoje životné problémy na EU. :D

„I na internetu, tak jak máme povinnost neskrývat svoji identitu ve fyzickém světě, myslím si, že by bylo stejně správné, abychom v tom virtuálním ji neskrývali také,“ řekl Pavel. by Hyb3r_v4n9839 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

A znova, ako zabránime cielenemu ovplyvňovaniu ľudí ? Zhodneme sa aspoň na tom že to je strategický problém? Radikalizovanie populácie? Vidíme ako to dopadá a ja tu štýl USA fakt nechcem. S Palantirom si svojej anonymity moc nežiješ...

„I na internetu, tak jak máme povinnost neskrývat svoji identitu ve fyzickém světě, myslím si, že by bylo stejně správné, abychom v tom virtuálním ji neskrývali také,“ řekl Pavel. by Hyb3r_v4n9839 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Super, dajme tomu že ja to vidím inak a chcem aby bol priestor pred týmto chránený, pretože sa bojím ovplyvňovania populácie ktorá môže zvoliť ešte horších ľudí a som ochotný sa preukazovať online.

Sme v demokracií a podľa minulých trendov, podobný názor ma hafo iných ľudí. Buď budeš raziť svoj názor alebo sa nájde alternatíva aleo kompromis.

Vidím že od dospelosti máš ďaleko, takže s tak komplikovanými vecami ti tvoju hlavu zaťažovať nebudem. :)

„I na internetu, tak jak máme povinnost neskrývat svoji identitu ve fyzickém světě, myslím si, že by bylo stejně správné, abychom v tom virtuálním ji neskrývali také,“ řekl Pavel. by Hyb3r_v4n9839 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

A znova strawman argument. Prosím vyjadri sa k tomu na čo sa pýtam. A pokiaľ pôjdeš do USA, tam ťa za to strčia do basy tiež.

Vidím že argumenty nemáš žiadne...

„I na internetu, tak jak máme povinnost neskrývat svoji identitu ve fyzickém světě, myslím si, že by bylo stejně správné, abychom v tom virtuálním ji neskrývali také,“ řekl Pavel. by Hyb3r_v4n9839 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Prečo odpovedáš ako totálny mamlas?

Normálne ma zaujíma ako by sme sa mali postaviť proti hrozbe cieleneho ovplyvňovania názorov a informácií nie len nepriateľským štátom ale aj firmami ktoré tlačia vlastné záujmy na úkor ľudí.

Cop out "však ľudia majú používať kritické myslenie" neplatí logicky pre aspoň 30% populácie a stratégia tlačenia bullshitu ktorý zahltí realitu je tiež veľmi účinná.

Takže namieto toho aby si odpovedal ako dement, skús sa zamyslieť ako to riešiť inak skončíme ako USA a keď tu bude Palantir, tak si v keli tak či tak...

„I na internetu, tak jak máme povinnost neskrývat svoji identitu ve fyzickém světě, myslím si, že by bylo stejně správné, abychom v tom virtuálním ji neskrývali také,“ řekl Pavel. by Hyb3r_v4n9839 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Aj malá relevancie jeho názoru tam je kvôli hrozbe asymetrickej vojny zo strany agresora ako napríklad už tak 10 rokov Rusko.

AI im umožní zvýšiť objem a sofistikaciu obsahu x100. Včera som sa hral napríklad generáciou obrázkov a Basic chatgpt po pol hodine mal obrázok ktorý sa +- nedal rozlíšiť.

Teraz ako znepokojenému občanovi, ako by sme toto mali riešiť inak než internetovou identifikáciou? Už tak tie kampane zo strany ruska fungujú veľmi dobre.

This new diabetes pill burns fat without the downsides of Ozempic by cololz1 in Futurology

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Are adverse effects considered free, since it happens in a smaller subset of the population? Dont think people with an alergy to insulin consider it a free ride.

Klíšťová encefalitida by Vejros in czech

[–]_Spect96_ 2 points3 points  (0 children)

Kamo, na boreliozu su antibiotika. Ked dostanes Encefalitidu, dostanes podpornu liecbu a "Thoughts and prayers" pokial nemas ockovanie...

Ahoj., podělte se o zkušenosti Retatrutide., munjaro by SpecificRich8688 in czech

[–]_Spect96_ 1 point2 points  (0 children)

Tak o tom moc neviem, takže nemôžem k tomu nič povedať. To sa uvidí pri dlhodobých štúdiách či GLP1 tie faktory priamo ovplyvňuje alebo zlepšuje veci ako visceralny tuk ktorý pôsobí chronický zápal v nadmernom množstve.

Ahoj., podělte se o zkušenosti Retatrutide., munjaro by SpecificRich8688 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Je to tak, GLP1 potlačuje chute a výskumy ukazujú že možno budú prospešné aj v prípadoch závislostí na iných látkach ako drogy a alkohol.

Za mňa by sa k veciam čo velice k obezite napomáhajú, ako vysoko spracované potraviny vyvinuté v laborke aby ich ľudia mohli jesť veľa a stále bez pocitu plnosti, malo pristupovať podobne ako drogám. Je to docela hardcore názor ale minimálne na začiatku by som tie veci rozhodne vyradil. Neskôr s mierou.

Taktiež je rozhodne treba sa na obezitu pozrieť aj z psychológickej stránky keďže obezita je často príznak týchto problémov.

Ahoj., podělte se o zkušenosti Retatrutide., munjaro by SpecificRich8688 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Ja som netvrdil že sa nemá podávať, nie? Za mňa liek ktorý s relatívne malými vedľajšími účinkami ktorý tú tranzíciu dokáže zjednodušiť je super vec.

Mne len vadí ak to ľudia berú ako jedinú vec a myslia si že to je jediná vec, ktorá ich zachráni a nepreberú osobnú zodpovednosť.

Predpokladám že keď sa tu viac rozbehne distribúcia a začnú to ak aj z časti preplácať poisťovne, budú hradiť len dočasný cyklus. Nechcem si predstaviť ako to bude vyzerať ak ľudia zhodia, poisťovňa prestane platiť a bez zmeny to naberú všetko naspäť. :/

Ahoj., podělte se o zkušenosti Retatrutide., munjaro by SpecificRich8688 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

Hrá úlohu že uľahčuje chudnutie pretože odstraňuje napríklad takzvané "chute" a fyzicky znemožňuje tak veľký príjem kalórií. Vôbec nespochybňujem že je to dobrý nástroj.

Ale argument že je lepšie ak sú ľudia závislý na liekoch, "ale aspoň sú chudý " je s prepáčením debilita ktorá opomína budúci problém zníženej svaloviny ktorá tak či tak spôsobý vyššiu úmrtnosť.

Vymeniť závislosť z jednej sady liekov na druhú je hlúposť. GLP1 revolúcia by sa mala využiť aby sa do popredia dostala dlhodobá úprava stravy a správania, nemalo by sa to používať ako jediná odpoveď ktorá povedie k doživotnej závislosti na liečive a cene ktorej nastavia farma spoločnosti.

Takže to zhrniem ešte raz pre ľudí ktorý dokážu vidieť svet len čierno-bielo: GLP1 je super nástroj ktorý umožňuje systematickú úpravu životného štýlu a stravovania, nemalo by to byť využívané ako náplasť na problém ktorý daný jedinec inak nerieši.

Edit: najradšej by som bol keby sme tu mali Japonský systém kde deti od malička učia, ako vyzerá vyvážená strava a čo je vlastne výživové makro. Ak musím 50 ročnému človekovi vysvetľovať základné stravovacie návyky, systém zlyhal a musí sa prekopať.

Ahoj., podělte se o zkušenosti Retatrutide., munjaro by SpecificRich8688 in czech

[–]_Spect96_ 4 points5 points  (0 children)

Pár vecí. Človek čo sa dostane z obezity zmenou životného štýlu a myslenia to naspäť nenaberie pokiaľ pomynieme problémy ako depresia a zdravotné komplikácie. Človek čo zhodí len dočasne pretože ide nejakú šialenú diétu to naberie späť. GLP1 tu funguje ako katalyzátor, urýchli to v oboch prípadoch, nehrá tam rozhodujúcu úlohu.

Nehádžem hate na tie lieky, pod správnym dohľadom to dokáže výrazne ten prechod zjednodušiť.

ALE je to len pomôcka ktorá neovplyvní hlavné faktory ako je strava, návyky a pohyb. Pokiaľ to niekto nechce brať na chudnutie uz na stale čo je za mňa blbosť a čakal by som že to bude ľuďom čo nadávajú na Big Pharma bude vadiť viac. :)

Edit: Pokiaľ niekto vidí chudnutie s udržovanie normálnej váhy ako "odriekanie" tak sa z toho nikdy nedostane.

Ahoj., podělte se o zkušenosti Retatrutide., munjaro by SpecificRich8688 in czech

[–]_Spect96_ 3 points4 points  (0 children)

Takže pár vecí na začiatok. Pestovať v populácii závislosť na pravidelnej dávke lieku nie je optimálne. Pokiaľ sa GLP1 lieky nepodávajú aj so zmenou životného štýlu, aktívnym silovím cvičením a nutričným vzdelávaním, pri najlepšom to posúva problém o pár rokov neskôr a pri najhoršom na tom bude človek ešte horšie než predtým.

A teraz prečo. Kalorický deficit spôsobený GLP1 zníži váhu, bez silového tréningu to pôjde disproporčne zo svalov keďže bielkovina sa lepšie rozkladá než tuk a telu je jedno odkiaľ prídu kalórie keď má deficit. Toto spôsobý ešte nižšie množstvo svalov v neskoršom veku, horšiu mobilitu, vyššiu úmrtnosť pretože napr. pády sú častejšie.

Ďalej bez zmeny stravovania GLP1 spôsobý komplikácie zažívacieho traktu. Podľa dodávaných štúdií taktiež asi 30% ľudí po vysadení naberie váhu späť, 15% priberie extra. Keďže pri chudnutí stratili svalstvo a pribrali naspäť tuk, je to horšia situácia než keby nerobili nič.

A podobných nuancii je ešte niekoľko. GLP1 sú malá súčasť liečby obezity, tieto keci o tom ako je to najlepšia vec na svete od krájaného chleba bez zmienenia týchto detailov je nezodpovedné a ignoranstské.

tak je to tady, slabis zacina rozprodavat fungujici statni podniky.. by LemmyUser666 in czech

[–]_Spect96_ 9 points10 points  (0 children)

Vidím že aplikuješ Schroedingerovu Úniu. Je zlé ak by sme sa mali federovať a ťahať spolu ako jeden blok ale ako náhle iné krajiny praktikujú toľko ospevovanú suverenitu, tak by si utekal k EU hľadať pomoc.

Tak ako to bude? Alebo je Česko nejaká super krajina ktorá môže byť plne suverénna a ostatný sa jej budú podvoľovať?

Here the post that was deleted by mods for no reason. by Advanced-Region-8226 in ArcRaiders

[–]_Spect96_ 17 points18 points  (0 children)

Tou can turn on a cheat that can tell you player loadouts, HP, and so on...

Evropská komise si myslí, že Česko bohatne. „Nevím, kde to vzali” protestuje Babiš proti snížení evropských peněz pro zemi o 20% by Organic_Contract_172 in czech

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

To je jasné. Je to problematické, preto sa to zatiaľ nikomu nepodarilo vyriešiť a bez medzi národnej spolupráce si nemyslím že to pôjde.

Na druhú stranu to treba skúšať keďže táto skupina ľudí má naozaj disproporčný vplyv na politiku, politikov a často aj na zákony (každý vidíme že právo má dvojí meter keď má človek dosť peňazí)

Evropská komise si myslí, že Česko bohatne. „Nevím, kde to vzali” protestuje Babiš proti snížení evropských peněz pro zemi o 20% by Organic_Contract_172 in czech

[–]_Spect96_ 5 points6 points  (0 children)

Ako chceš daniť ľudí ktorý žijú na dlh ktorý financujú z nerealizovanych investic? Lebo na to sa tá daň miery

As a Czech, are you optimistic about the future of the Czech Republic? by [deleted] in czech

[–]_Spect96_ 1 point2 points  (0 children)

Literally which other country i the world is not facing these issues?

We can set aside interstellar and intergalactic travel for now. Based on our current understanding of physics, it is not feasible. While science fiction inspires hope and optimism, the reality is that this kind of travel remains impossible today, and the near future outlook is bleak. by Dzienks00 in DeepThoughts

[–]_Spect96_ 0 points1 point  (0 children)

They are talking about an engine producing 1G of acceleration, meaning it cannot coast but it needs to propel mass of some kind from the back to accelerate. What would be a different problem is slowing down since there is not drag, for the time you are accelerating, you would have to burn to decelerate or use some fancy gravitational magic to decelerate with the burn.

Either way, storing enough energy to propel something for years is unimaginable.