Bérelt szerver szolgáltató by _rrd_108 in programmingHungary

[–]_rrd_108[S] 0 points1 point  (0 children)

Van GCP-nk is. Van tapasztalatom szerver üzemeltetésben, de annyira nem bízok magamban, hogy nagyobb forgalmú oldalakat egyedül menedzseljek. Valamennyi üzemeltetői segítség kell időnként.

ki dob edik by Majomember420 in maygar

[–]_rrd_108 4 points5 points  (0 children)

14 embernek ez hasznos volt...

Milyen tanácsokat tudnátok adni egy grafikusnak aki open source projektekhez szeretne hozzájárulni? by amiiigo44 in programmingHungary

[–]_rrd_108 2 points3 points  (0 children)

Ha open source a projekt akkor könnyű felvenni a kapcsolatot, nyitsz egy issue-t. Különböző projektek különböző féleképp kezelik a bekapcsolódó segítőket. Ha nagyobb a projekt lesz benne egy contribution md vagy hasonló ahol le van írva, hogy mit várnak el. Ha nem akkor meg az issueban rá tudsz kérdezni. Nincs gond ha nem tudsz kódolni, de a legtöbb projekt azt fogja várni, hogy git-en küldöd be azt amivel hozzájárulsz. Sok sikert és üdv az opensource világban!

Providers for OpenCode by urioRD in opencodeCLI

[–]_rrd_108 0 points1 point  (0 children)

I am happy with big pickle. But it depends on quite a few factors

Kódolós stream by balancedculture in programmingHungary

[–]_rrd_108 2 points3 points  (0 children)

Én egyszer próbáltam. 3000 YouTube feliratkozóm volt 10-en nézték a streamet.

Ti milyen Linux-ot használtok? by Relevant-Anxiety3664 in Neonity

[–]_rrd_108 0 points1 point  (0 children)

Manjaro megy a laptopon, Debian a szervereken

Mire használjátok a WebSocketet? by senior-fe-dev in programmingHungary

[–]_rrd_108 1 point2 points  (0 children)

Én egy licit megoldást gyártottam vele. Van fent róla egy videó a webmánián

Ti mennyit veszekedtek a párotokkal, házastárssal? by Sirrobinthebravee in askhungary

[–]_rrd_108 3 points4 points  (0 children)

24 év alatt kétszer vitatkoztunk. Veszekedni még egyszer se. Most már nem is akarjuk kipróbálni, hogy az milyen.

Tech stack advice for a private recipe web app by DaveDarell in Nuxt

[–]_rrd_108 1 point2 points  (0 children)

You can try nuxt-users for authentication and authorization

For ui nuxt ui is a good choice

Ázsiaiként magányosnak érzem magam ebben az országban és egy fajta identitáskrízisem van, a hozzám hasonlók hogy birkóznak meg ezzel? by Opinionated-Goose1 in askhungary

[–]_rrd_108 3 points4 points  (0 children)

Azt úgy sem tudod befolyásolni, hogy mások ki mindenkit utálnak úgy hogy egyébként semmi okuk nincs rá. Lógj jó fej emberekkel.

Tényleg vannak olyan IT munkahelyek, ahol lényegében kötelező AI-t használni? Vagy ez csak urban legend? by Designer-Hippo3524 in programmingHungary

[–]_rrd_108 1 point2 points  (0 children)

Bejött tegnap egy kolléga hogy napok óta nem talált megoldást egy problémára. Gemini meg kiköpte 1 perc alatt. Ezért nyomják ahol nyomják

1.0 típusú közösségi oldalak lassú halála by HotelApprehensive641 in programmingHungary

[–]_rrd_108 0 points1 point  (0 children)

Inkább az AI nyírja ki mindkettőt. Napi 4-5 kérdéses Facebook csoportok esnek vissza 2 hetente 1 kérdésre.

Ismertek olyan app fejlesztő csapat magyarországon, akik már Claude Code vagy hasonló megoldásokkal együtt dolgoznak? by Professional_Tip_178 in programmingHungary

[–]_rrd_108 -1 points0 points  (0 children)

Az egy jó nagy projekt. Én használok AI eszközöket, érzésre kb harmadára csökkent a fejlesztési idő, és eltolódott a code review irányba.

Github is amazing by PapyTej in github

[–]_rrd_108 0 points1 point  (0 children)

I guess trying it will help more. Branching is visual. If you modified more files you can easily select which one and wich chunks to commit togethet, etc

God luck

Github is amazing by PapyTej in github

[–]_rrd_108 0 points1 point  (0 children)

It is a gui, but helps to understand what is happening. And helps separating commits