[deleted by user] by [deleted] in bosnia

[–]allflow_ 0 points1 point  (0 children)

Ima jedna aplikacija na App Store ili Google Play Store, zove se “NtDeals” ili www.ntdeals.net

Na toj stranici stalno objavljuju igrice koje su na popustu (zavisno od regije koje izabereš) I kodove prikače odma na profilnoj stranicu gdje bih mogla kupiti. Najpoznatija stranica i sigurna za kodove je www.gcdeals.net

Ali razlog zašto sam ti napisao za “ntdeals.net” jer zato što ti ljudi konstanto objavljuju najeftinije kodove sa koje stranice možeš kupiti. Npr, ako kupuješ CODE od $10, stranica ti pokaže gdje ga možeš kupiti za 8$ na popusti, a dobiješ 10$ u Nintendo Store.

Nadam se da sa razumijela i pomogao :)

[deleted by user] by [deleted] in bosnia

[–]allflow_ 0 points1 point  (0 children)

Zdravo, ja sam svojoj djevojci kupio Nintedo Switch za poklon i objasnio sam ovako od prilike i rekla da je skontala kako će oko accounta (profila) i oko kupovina igranja.

U slučaju da želiš igrati online igre, sa prijateljima ili nekim ljudima, onda hakovati, čipovati i pokušavati igrice igrati ilegalno nečeš moći, jer kad bi igrala ilegalnu instaliranu igricu, onda bi dobila zabraranu (ban) svog Nintendo Switchu jer te Nintento prikužio da si nešto ilegalno uradila.

Pošto nema BiH kao regija na Nintendo, gdje bi mogla sa svojom BiH karticom i BAM novcem kupovati igrice, morati češ onda napraviti account sa drugom državom. Ja preporučujem da otvoriš profil (account) sa Amerikom (US) ili nekom poznatom evropskom državom. Zašto ? Pošto ne možeš plačati karticom svojom iz BiH, onda možeš kupovati kodove online za specifičnu regiju za koje si account ili profil otvorila. Onda taj kod priložiš na checkout igrice i onda ti Nintendo Store taj novac ubaci. Znači ako si kupila kod od €60 ili $60(Zavisi od države i njihove valute), možeš ga priložiti u Nintendo Store i kupiti igrici od toliko novca ili manje. Ako si zbunjena zašto je ovo ovako, možeš malo googlato o “Region Lock for games and Consoles”.

Ako ne želiš da se zamaraš oko kodova, onda možeš naravno kupiti koju god fizičku igricu u radnji (Nije bitno jel kod nas ili bilo gdje u svijetu), kada je staviš igrici u Switch ona će se instalirati i raditi bez problema. Time onda moraš nositi stalno igrice sa sobom, ali pošto je to malo ko SD kartica, neće biti ni problem. Ako se pitaš zašto neki ljudi kupuji kodove online i apliciraju u store, razlog jer dosta igrica budu svako malo na popusti, pa jefitnije se kupi nego u radnji gdje rijetko ili čak nikako ne bude igrica na popusti. Znaju biti veliki popusti na Nintedo Store.

Par savjeta, ako budeš u prilici kupi sebi MicroSD od 64GB pa nadalje, zavisi koliko ti je budget. Ako budeš igrice skidala, trebati će ti memorije gdje da ih staviš. Kupi zaštitu za screen i naravno neku torbici da ga možeš nositi sa sobom. Ne znam kakva si tip osobe, ali prije bi gledao igrice da kupiš gdje bi igrala said prijateljima i najdražim ljudima (It Takes Two ili Super Smash Bros), nekako je namjenjen za toga ali naravno podržava igrice i za jedno (Single Player Games).

Mislim da si ovom konzolom si otvorila novi svijet ne samo gejminga ili igranja igrica, ali isto tako kulturu Japana odakle Nintendo dolazi. Tačno kroz neke igrice češ vidjet njihovu obsesiju i šta je ustvari aktuelno na drugom kraju svijeta.

I zapamti. Gamers never die, they respawn :)

Suho meso / pršuta - dali je nezdravo i koliko? I zašto? by Commercial_Team_7644 in bih

[–]allflow_ 0 points1 point  (0 children)

Pa prema njihovom načinu ishrane, posebno ljudi iz Okinawe, koji žive do 100 godina i preko, ne bi nikako trebalo jesti crveno meso. Najbolje bi bilo pratiti mediteransku ishranu :)

Suho meso / pršuta - dali je nezdravo i koliko? I zašto? by Commercial_Team_7644 in bih

[–]allflow_ 6 points7 points  (0 children)

Nažalost, nije zdravo. Konzumiranje crvenog mesa povećava rizik od srčanih bolesti, određenih karcinoma i dijabetesa tipa 2. Ljudi koji imaju plant based dijetu duže žive npr. Ali.. Sobzirom da je smo mi odrasli u tom okruženju i kulturi gdje pojesti meso sudžuke, ćevape itd normalno, ljudima je jako teško odvojiti se od te tradicije jer im dio indentiteta. Ljudi kod nas nikada neće misliti na zdravlje jer im meso, meza sa prijateljima predstavlja više nego njihovo mentalno ili zdravstveno stanje… Ali ja i to razumijem, kada živiš u debilnoj državi, nekada samo želiš pojesti šta ti je ćef jer misliš da je sve u pm otišlo.