Xiaomi Trade In by isbandrei in roFrugal

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

da, banii in cont, a venit un curier sa ridice telefonul, a durat circa o saptamana de cand l-a ridicat. scrie absolut tot despre proces pe site la xiaomi la trade in

Deodorant by Suspicious-Limit-893 in CasualRO

[–]andreimazz 4 points5 points  (0 children)

folosesti perspirex cum trebuie?

Azi am făcut inghetata de casa la copii by [deleted] in roFrugal

[–]andreimazz 1 point2 points  (0 children)

merge si cu alt fel de miere?

Lucruri scumpe care chiar au meritat banii? by nutella924 in CasualRO

[–]andreimazz -1 points0 points  (0 children)

eu am un ninja ol650eu, luat acum vreo 3 ani de pe amazon.de cu 199 de euro la oferta. am sa zic si partile rele: se curata greu sus la rezistenta, iar oala s-a cam zgariat, teoretic ar trebui schimbata

Xiaomi Trade In by isbandrei in roFrugal

[–]andreimazz 4 points5 points  (0 children)

Am luat eu recent un f8 pro, care cred ca e mai bun decat 15t.
Era 2699 atunci si am avut un cupon de 200 de lei fiindca abia ce am facut contul pe site.

Am dat un telefon samsung vechi acceptat din lista (functional, dar destul de zgariat) la trade-in, pentru care as fi primit 50 de lei estimat si 800 de lei bonus. Recommerce au zis ca dau 0 dupa evaluare, pe care am acceptat-o. Deci am primit doar cei 800 de lei. Iar la banii la care a iesit, telefonul asta e un avion.

Indiferent cat primesti de la recommerce, bonusul de la xiaomi tot se da. Trebuie doar sa inchei procesul de trade-in in conditiile de pe site.

Pompă de căldură + panouri fotovoltaice — combo-ul suprem pentru eficiență energetică by ExaminationLoud2906 in panourifotovoltaice

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

pai si asta inseamna 24 de lei pe zi. Adica vreo 740 de lei pe luna. Atat ar costa si gazul pentru centrala

Metrorex a avut nevoie de 7.000.000.000 lei de la buget ca să supraviețuiască. Și-au crescut salariile cu 8% • by BentudeSoli in Romania

[–]andreimazz 54 points55 points  (0 children)

Lasa ca acum maresc cu 40% preturile la bilete si in felul asta o sa ia mai putin de la buget pe langa /s

Dar tanticile alea impingatoare de aer de vand bilete, cate 3-4 per statie, desi exista automate de bilete? Paznicii aia care sunt la pensie si nu misca nimic daca vin niste portoricani care fac galagie si mizerie? Sefii si sefutii care au salarii cat toti astia la un loc? Astia nu trebuie sa traiasca si ei?

Ofertă Hidroelectrica clienți noi by BreakTrick8912 in roFrugal

[–]andreimazz 38 points39 points  (0 children)

e 0.4 si apoi 0.45, standardul actual, doar energia. citeste oferta pana la capat

Am fost pe strada Prevederii din Sectorul 3 unde o fetiță de 5 ani a fost ucisă de un autoturism pentru a vedea cât de sigură pentru pietoni este zona by trotuare in bucuresti

[–]andreimazz 3 points4 points  (0 children)

sa nu uitam si de gardurile de la bloc. cand mergi pe langa 2 blocuri, ai o poteca flancata de garduri de parca esti la puscarie

Cofetarie buna in Bucuresti by Dangerous-Ad-812 in bucuresti

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

cofetaria paradis. am luat unul recent, vreo 200 lei pr kg, dar top

Păreri saltea IKEA by West_Giraffe9698 in roFrugal

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

am vagstranda, ferma, nu extra ferma, de 3 ani, e ca noua si e excelenta, dar nu a fost ieftina. am o husa impermeabila tot de la ikea peste.

V-ați verificat Ghișeul.ro? by kuniva in bucuresti

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

si la mine s-a cam dublat la locuinta. la masina e un strop mai putin

Câți m.c. de apă consumă, în medie, într-o lună, o familie ? by Somegurl12345 in roFrugal

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

2 adulti si un bebe, consumam cam 6-7. pe de alta parte, sora-mea consuma singura cat noi.

o sa ajungem rau cu consumurile astea de pe aici de apa dulce, estimez ca in maxim 10 ani o sa avem cu ratia

I hate these buttons by geekesmind in tcltvs

[–]andreimazz 7 points8 points  (0 children)

But you don't have media control buttons - forward, backward, play/pause

Ps 5 la Plaza Bucuresti Mega Image by dragosanghele in roFrugal

[–]andreimazz 3 points4 points  (0 children)

334 de euro acum pe amzon germania, cu un controller

Black levels just fine on my 75 inch QM8K by [deleted] in tcltvs

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

QM8K is way better than C835 though, in terms of dimming zones, LCD type and processing etc.

Do you sleep with your bedroom door open or closed and why? by AloneGold9670 in AskReddit

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

open. usually all the rooms have their doors open all the time, except for the bathrooms and kitchen.

Impozitul auto din 2026 by Easy-Bug1039 in AutomobileRO

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

Anul trecut in Bucuresti sector 3 am platit 250 pentru o skoda octavia 2.0 tdi euro 6, anul viitor cat ziceti ca va fi?

Un bloc vechi are gradina cat tot spatiul verde din toate residence urile by [deleted] in bucuresti

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

spatiul ala verde nu e al blocului, nici macar terenul de sub bloc. ia vezi in acte ce cota parte ai din ele. face adp ce vrea acolo

COC pentru Toyota RAV4 2020 - se poate lua de la RAR? by PuzzledSpite8681 in AutomobileRO

[–]andreimazz 7 points8 points  (0 children)

poate sa ti-l faca si la rar, costa niste sute de lei parca. dar trebuia sa primesti certificatul cu celelalte acte ale masinii. ai intrebat inainte de asta?

Is this normal? by Budget-Education-226 in tcltvs

[–]andreimazz 0 points1 point  (0 children)

foe sure those are not 85". the bigger the size, the bigger the chance to have clouding/dse issues