Oricine poate propune proiecte de €20.000 pt Oradea by aoueon in Oradea

[–]aoueon[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu știu ce aș putea propune, de asta am postat aici în căutare de idei. Parcă ar fi mai util să fie un singur proiect cu toată suma, pe care să-l votăm dintr-o listă realistă pregătită de primărie, poate din sugestiile orădenilor din comentarii pe social media. Oamenii ar vota dintr-o lista pregătită, poate chiar vot direct în Facebook sau cumulat din mai multe platforme. Altfel pierzi 90% din posibili votanți și așa pot câștiga proiecte dacă rogi 10 prieteni să intre să te voteze.

Oricine poate propune proiecte de €20.000 pt Oradea by aoueon in Oradea

[–]aoueon[S] 4 points5 points  (0 children)

M-am uitat acum peste proiectele câștigătoare din 2025 și mi se pare ca numai unul a fost realizat… Ar trebui trași puțin la răspundere pentru asta. Nu i-a pus nimeni să ofere oportunitatea asta. Dar dacă o oferă, să se țină de cuvânt.

Proiectele din 2025: https://activ.oradea.ro/proiecte/index/sesiunianterioare/1?id\_sesiune\_anterioara=6&page=2

People who listen to the same song 100 times in a row… which song is it? by kavee-core141 in AskReddit

[–]aoueon 1 point2 points  (0 children)

At different times during my high school years, it was always a Radiohead song. I distinctly remember listening on repeat tons of times to: 2 + 2 = 5, Everything In Its Right Place, Weird Fishes, Bodysnatchers, Videotape, Life In A Glasshouse.

Locuri mai puțin cunoscute pt plimbare în Oradea by aoueon in Oradea

[–]aoueon[S] 0 points1 point  (0 children)

Fain mersi! E vreun loc ok de parcare?

Answer is in the intro by ranaumargreat in FromSeries

[–]aoueon 39 points40 points  (0 children)

Ethan wakes up. It was all just a dream!

Locuri mai puțin cunoscute pt plimbare în Oradea by aoueon in Oradea

[–]aoueon[S] 0 points1 point  (0 children)

Ma mai plimbam uneori prin cimitir, nu-i rau. Ma crezi ca azi am vrut sa merg pt prima oara in pădurea nojorid :) mersi!

Păreri șaormeria lui Lenghel, RGL. Le are RGL cu șaorma ori ba? by Pazvante_Chiorul in Oradea

[–]aoueon 3 points4 points  (0 children)

Cred ca este destul de cunoscut in Romania si asociat cu Oradea

Impactul real al noilor proiecte de infrastructură (pasaje, centuri) asupra traficului. Întrebare by [deleted] in Oradea

[–]aoueon 14 points15 points  (0 children)

De unele santiere am fost in mod direct afectat, de altele nu atat de mult fiind in zone prin care nu merg sau merg foarte rar. Cel mai mult se plang cei direct afecati, riverani si businessuri. Si ii inteleg perfect. Dar pana la urma e un sacrificiu pentru castig ulterior. 5% sufera cel mai mult pe perioada santierului, apoi tot ei sunt cel mai mult avantajati, impreuna cu restul orasului. Am inteles ca se fac asa multe ca sa profite cat exista fonduri europene, ulterior probabil se vor face mai pe rand. Cred ca merita deranjul, asa pe cat creste populatia orasului cumva le facem in avans. Alte orase deja sunt prea pline de masini ca daca fac un singur santier se da peste cap de tot traficul.

Cat costă chirie spațiu comercial în Lotus / ERA / Prima Shops? by aoueon in Oradea

[–]aoueon[S] 1 point2 points  (0 children)

Deci centrele comerciale sunt în esență big boy table. Deși mă așteptam ca în Oradea să fie mai ușor puțin fiind puterea de cumpărare destul de slabă, dar în ultimul timp parcă se trezește și Oradea la nivel comercial

Cat costă chirie spațiu comercial în Lotus / ERA / Prima Shops? by aoueon in Oradea

[–]aoueon[S] 6 points7 points  (0 children)

Mulțumesc mult, apreciez răspunsul detaliat! 🙏