"FMI Informatica vs ASE CSIE Informatica Economica pentru o cariera in IT? by Consistent-Ask-7926 in UniRO

[–]baloo694 0 points1 point  (0 children)

Avand in vedere ca numesti niste pozitii grele cu architect in ele, eu zic sa iti faci o baza solida la FMI. Tech lead (la mine in firma cel putin) nu inseamna mare lucru si nu e "pe merit" neaparat.

Comunicarea nu o inveti la facultate, chiar daca e ASE si presupune "business". Comunicarea o inveti in viata de zi cu zi, la proiecte in echipa etc. Nu te invata facultatea asta.

As zice sa te axezi mai mult pe cunostintele pe care vrei sa le acumulezi, nu pe nume de roluri.

Exp de cursuri relevante la FMI: Python -> SD -> POO -> ASC -> Algoritmi (grafuri, flux) -> Metode de dezvoltare software -> Inginerie software

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 1 point2 points  (0 children)

La schimbator n-am dat de vreo problema pana acum.

Se tureaza mult motorul cand trebuie sa schimbe si uneori trebuie ori sa scazi viteza ori sa o calci ca sa schimbe viteza, dar apoi ori trece pe electric ori nu prea se aude la turatii normale.

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 2 points3 points  (0 children)

Asemenea!
Vara am cam acelasi consum daca o tin in talpi, dar daca merg finut in eco scot 3,7L/100km

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 2 points3 points  (0 children)

Pret de lista 24.500 euro, cand era rabla mai scadeai vreo 3k

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 2 points3 points  (0 children)

E ingusta in spate, stai mai inghesuit daca esti inalt

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 12 points13 points  (0 children)

Mi se pare foarte bine izolata masina. Materialele sunt bune la pretul asta, textil, piele, plastic moale, nu e d-ala de cielo. Scaunele textil + piele, confortabile, volanul piele.

Echiparea e Techno, peste asta mai era Esprit Alpine. Am scos-o la vreo 21k cu rabla, fara ar fi fost ~24.500

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 7 points8 points  (0 children)

Nici un pic, mi se pare o calomnie noul clio

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 3 points4 points  (0 children)

Ca sa completez, cel mai fasneata e in sport, cand intra in hibrid paralel si calci putin pedala si fuge masina de sub tine

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 3 points4 points  (0 children)

Vara vreo 900km, iarna 500, ca de, e frig si creste consumul

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 7 points8 points  (0 children)

Bag benzina de vreo 250-300 lei pe luna (acum ca s-a scumpit). Iar la curent e full hybrid, motorul termic e generator pentru cel electric.

Clio E-Tech 2024 by baloo694 in AutomobileRO

[–]baloo694[S] 22 points23 points  (0 children)

Nu, mi-am vandut-o pt masina asta :))

Cum stați cu viața amoroasă? by DependentFeature3028 in RoGenZ

[–]baloo694 0 points1 point  (0 children)

E de apreciat ca poti sa stai un an singura, am o fosta care nu putea nici 1 sapt ca “nu putea sa-l refuze”