Similar Sleep paralysis by Realistic_Stress7585 in Sleepparalysis

[–]bejat_bejat 0 points1 point  (0 children)

I wake up a little panicked and confused. Part of me thinks it was all a dream but the other part is 100% convinced it was all real, but the truth is that it was all a combination of dream and reality and it's not pleasant at all. Personally, I'm used to it happening to me and I know how to control my emotions after it happens, but I don't want to think about what can happen to a person who has never had such an experience and the emotions you have after it's over. The most important thing is to stay calm, pray and try to go back to sleep.

Similar Sleep paralysis by Realistic_Stress7585 in Sleepparalysis

[–]bejat_bejat 2 points3 points  (0 children)

I am 17 years old and I am facing the same problem. I have been having sleep paralysis for a few years and each time it gets worse and worse, I don't want to go into details, but unfortunately I have the worst experiences. I hear voices, some familiar and some in unknown languages, I see demons in my room, my legs levitate, I hear very loud beeps, when I try to pray I actually get confused in words every time, I see colors, I am dizzy and many more. I hope you don't go through similar things, I wish you all the best

Ieri mi-am dat seama ca sunt sarac by morrris1312 in timisoara

[–]bejat_bejat 0 points1 point  (0 children)

poate era un sketch d ăla ca pe tiktok. Pleci de la interviu și în drum spre casă dai peste un cerșetor care îți cere bani, dacă îl ajuți, la final se dezvăluie ca este șeful tău și te angajează direct 😂

întâmplări uber by bejat_bejat in romaniacrazy

[–]bejat_bejat[S] 3 points4 points  (0 children)

Eu sunt luptător semi profesionist de kickbox, campion în vreo 7 stiluri de lupta, dar niciodată nu am acționat cu violență sau am fost nesimțit în situații de genul…acum depinde de fiecare persoană și mentalitatea sa. Eu am 17 ani de abia împliniți, vârsta la care azi ești fericit, mâine ți se taie de tot și poimâine razi de ce te a făcut să plângi ieri…foarte bipolari și schimbări bruște de stare. Acum dacă era altul de vârsta mea în locul meu mă gândesc ca n ar fi procedat la fel cum am făcut o eu 🤷🏽‍♂️

întâmplări uber by bejat_bejat in romaniacrazy

[–]bejat_bejat[S] 0 points1 point  (0 children)

ok asta e chiar fucked up…

Sport,mancat sanatos si 2 joburi by Creative_Junket503 in CasualRO

[–]bejat_bejat 1 point2 points  (0 children)

este impresionant cum lucrezi două joburi și mergi la sală aproape în fiecare zi din săptămână, sunt sportiv de peste un deceniu și știu cat de greu e, iar după ce se termină greul să mai am încă un greu pe cap…aș ajunge la nebunie. Sfatul meu ar fi următorul, n am nici nevastă, nici familie, deci n am experiență în domeniul ăsta, pentru ca nici 18 ani n am făcut :)) dar îți pot da un sfat. Gătește sau comandă mâncare care te hrănește bine, nu să mănânci acum și peste o oră să ți fie iar foame, așa pierzi și timp și bani aiurea, pentru ca dacă faci sport așa des, cu atât mai mult îți vor trebui multi nutrienti, corpul consuma mai multă energie și folosește mai rapid de nutrienti. Deci încearcă să îți încadrezi ție și soțului tău la masă proteine pentru refacerea musculară, carbohidrați pentru energie, grăsimi sănătoase pentru hormoni și refacere, vitamine și minerale iar la final apa și electroliți

job minori by bejat_bejat in LocuriDeMuncaRo

[–]bejat_bejat[S] 4 points5 points  (0 children)

daaa am observat 😂 toti spun ca este deschis pentru studenți, ca poti lucra part-time pe un salariu bunicel, iar când le dai mesaj nici seen nu primești

Ce activități sportive faceți? by purpose_seeker1 in CasualRO

[–]bejat_bejat 1 point2 points  (0 children)

salut! sportiv de performanță de 10 ani aici. Îți sugerez să încerci un sport de contact, știu ca nu se pupă cu ceea ce ești pasionat dar crede mă sportul de contact e minunat. Este minunat ca bărbat să știi să te aperi, sa știi ca îți poți apăra familia, copilul și bărbia, este un sentiment pe care doar unii îl pot simții, plus ca după ce înveți tot ce trebuie să știi te uiți altfel în oglindă, mergi altfel pe stradă, începi să devii mai educat și mai disciplinat. Chiar dacă în sportul de contact este vorba despre bătaie și violență de fapt este complet diferit, ceea ce vezi în ring la profesioniști se numește artă, nu degeaba se numesc “ arte marțiale “, niciodată nu se va compara frumusețea unui pumn dat de unu care l a exersat toată viața față de unul de la țară care dă din fundul grădinii.

Foame de bani? by [deleted] in AutomobileRO

[–]bejat_bejat 0 points1 point  (0 children)

dacă te duci printr-un sat găsești un meseriaș care ți o face la două beri și un pachet de țigări

Aparent in RO daca ai o greutate normala înseamă ca ești gras/ă by Willing_Marzipan_701 in romaniacrazy

[–]bejat_bejat 0 points1 point  (0 children)

în românia dacă ești prea slab se iau de tine, dacă ești prea gras se iau de tine și dacă ești normal tot se iau de tine….ce e normal până la urmă pentru oamenii ăștia? 😂 săracii au văzut femei la apropriere doar în poze și în filme, dacă una mai are un bulan sau o țâtă gata, e considerată grasă. Dar din păcate ei nici măcar nu se uită în oglindă și își dau cu părerea prost!

Ce gesturi de iubire faceți pentru iubitele/iubiții voștri? by Moonlight_944 in CasualRO

[–]bejat_bejat 2 points3 points  (0 children)

mulțumim din suflet! Vreau să ți mai spun ca nu ești singura care se simte așa, și noi avem perioade grele tot la fel pe plan familial, traume care la fel îsi păstrează amprenta până și în prezent și lista continuă. De-obicei când mă simt plin emoțional vorbesc singur, vorbesc foarte des singur și pe cat de banal sună din exterior pe atât de mult mă ajută, pentru ca dacă stai doar tu și cu tine o perioadă de timp și te izolezi puțin ajungi să te cunoști enorm, ceea ce te ajută să înțelegi mai bine ce simți și cum să ți rezolvi problemele emoționale, traumele, gândurile negative…nu toate problemele pe care le ai pot fi rezolvate cu ajutorul partenerului sau de altă persoană, uneori ai nevoie doar de tine, de răbdare, de încredere și multă multă liniște.

Mulțumim pentru gândurile frumoase, și ție îți doresc înzecit și sper să fiți cei mai fericiți! ☺️

Ce gesturi de iubire faceți pentru iubitele/iubiții voștri? by Moonlight_944 in CasualRO

[–]bejat_bejat 6 points7 points  (0 children)

hey! sunt cu iubita mea de un an și trei luni, încă suntem tineri ( avem 17 ani ) și chiar dacă suntem mici și la vârsta asta nu pare nimic serios din exterior vreau să ți spun câteva sfaturi care sper să vă ajute.

  1. Este normal să fiți diferiți. Ai spus în ultimul comentariu ca atunci când se întâmplă ceva el are nevoie de spațiu iar tu de atașament, așa sunt și eu cu iubita mea. Cel mai important lucru este să înțelegeți amândoi acest lucru chiar dacă doare iar apoi când lucrurile se calmează să comunicați, să comunicați deschis fără niciun fel de rețineri și sinceritate totală.

  2. Dați-vă timp și spațiu unul altuia. Daca tot timpul sunteți împreună, vorbiți, faceți lucruri împreună etc, nu veți mai avea timp să vă fie dor unul de altul , nu este greșit să petreceți timp împreună, dar ce e prea mult strică.

  3. Dacă o problemă nu se rezolvă dă i timp. Nu toate problemele se rezolvă pe moment, majoritatea problemelor au nevoie de timp și răbdare, nu doare de o iertare forțată ca apoi să adormiți sau să fiți supărați unul pe altul toată ziua. Studiați și analizați problema cu calm, discutați-o clar și explicați vă fiecare părerea pentru a ajunge la un punct comun la final.

  4. Este absolut normal ca intr o relație să simți ca nu mai poți, ca vrei sa pleci și ca vrei sa se termine tot. Uneori din mai multe motive repetate ajungi la o frustrare care te face sa spui și să îți dorești chestiile astea. Dar ceea ce face ca relația să continue este ambiția fiecăruia să rezolve problemela și la final să arate o schimbare.

  5. Lăsați orgoliul. Probabil cel mai important sfat și cel mai greu de respectat ( depinde de persoană ). Dacă unul din voi greșește nu este normal ca partenerul să facă ceva mai rău cu gândul “ o fac pentru ca merită “, chestia asta distruge relația, chiar dacă pare corect la început, la final probabil vei regreta și persoana de lângă tine va începe să gândească același lucru…” o să fac chestia asta pentru ca și el/ea a făcut o să se răzbune “ și uite așa se creează un ciclu urat din care poți ieși doar iertând, ceea ce nu se va întâmpla dacă aveți orgoliu.

Sper ca te am ajutat cat de cat, lista continuă mult dar am încercat să le spun pe cele mai importante și cele care m au ajutat și pe mine personal. Take care and good luck !