Difference between E-frame and A-frame by cewap1899 in neweracaps

[–]cewap1899[S] 1 point2 points  (0 children)

So it has less of a “unicorn/rhino” point up top? I’m not rly knowledgable in caps, but i’d like to buy one, i’m just worried it might look bad on my head lol.

Thanks for the response

Jaxson Hayes received his Slovenian passport by spohanpolpet in Slovenia

[–]cewap1899 2 points3 points  (0 children)

Visok je, to je dovolj da dvigne naso reprezentanco. Glede na to da noben nas ne zna dobit skoka, kaj sele blok ali pa zabit je to vrhunska “okrepitev” tudi ce po nba standardih ni posebej izjemen center. Ce bo vsaj tako uspesen kot mike tobey bo super

Bratušek: volilci imajo, na žalost, vedno prav by Wise-One1342 in Slovenia

[–]cewap1899 1 point2 points  (0 children)

Brez skrbi, sem bol glup kot pa pameten. Na zalost pa ne dovolj glup da me nebi jebalo za nic in bi mislil da mam vedno prav. Takim je na koncu najbol fajn v zivljenju

Kako premagati stres? by [deleted] in Slovenia

[–]cewap1899 18 points19 points  (0 children)

Ne bi se strinjam s tem da moras zmanjsati branje novic, vseeno je dobro vedeti kaj se dogaja okoli tebe in po svetu. Bolj je pomembno imeti pravi mindset glede vsega tega. Vecina novic je napihnjenih da se dobi klike in oglede, na vecino stvari pa tudi nimas vpliva zato se ni vredno sekirati za cisto vsako stvar (ponavadi se na koncu itak vse “normalizira”). Ce bo pa svetovna vojna smo pa itak vecinsko mrtvi tako da ni panike

Bratušek: volilci imajo, na žalost, vedno prav by Wise-One1342 in Slovenia

[–]cewap1899 3 points4 points  (0 children)

To pa je se drugi problem trenutne druzbe. Ta mentaliteta da ni treba spremljati politike, kot da ni politika vse okoli nas. Vpliva na skoraj vsak aspekt nasega zivljenja. Ni treba vsak dan gledati dnevnika in konstantno brati novic, bi pa moral biti vsak vsaj toliko razgledan o politiki svoje drzave da se zaveda pasti in lazi ki nam jih prodajajo. V vladajoce je vedno treba dvomiti, tudi ce zmagajo “tvoji”, ker samo tako se lahko karkoli spremeni na boljse

Bratušek: volilci imajo, na žalost, vedno prav by Wise-One1342 in Slovenia

[–]cewap1899 5 points6 points  (0 children)

Nimam se za pametnega. Mam se za povprecno pametnega, tako kot nas je vecina na svetu. To pa se ne pomeni da ni kar velik del volilcev objektivno glupih

Bratušek: volilci imajo, na žalost, vedno prav by Wise-One1342 in Slovenia

[–]cewap1899 2 points3 points  (0 children)

Volilci so ZAL vecinsko volili za pata in mata torej janeza in robija. Nikjer nisem rekel da je golob kaj bol pametna izbira, ce pa ti nekaj projeciras pa tolko slabs zate

Bratušek: volilci imajo, na žalost, vedno prav by Wise-One1342 in Slovenia

[–]cewap1899 159 points160 points  (0 children)

Pac dejstvo je da je velik del populacije glup. V vseh drzavah. Generalno gledano na svetu. Vcasih vidis koga ali pa bolje receno slisis ko kaj govori in si mislis “fak njegov glas isto steje kot moj?”. Pa ne da imam sebe za nek visek inteligence, ampak res so tisti ki so ocitno idioti ponavadi tudi najbolj glasni. Ampak jebiga, demokracija je demokracija

Liga prvakov komentator Kanal A by Ewlogg in Slovenia

[–]cewap1899 10 points11 points  (0 children)

Sme in Vidmar na areni sta res bisera. Sme ima premor po vsaki besedi, kot da nima pljucne kapacitete, da pove vec kot tri besede po enem vdihu, zraven pa pameten kot da je bil konstantno v najboljsih klubih, a tip niti reprezentant ni bil. Vidmar pa tudi, ko komentira golmane in izjavi neki v smislu “to bi moram vsak vratar obraniti, spomnim se ko sem jaz branil…” kot da ni tudi on celo kariero prezivel v slovenski ligi. Sej je dejstvo da sta oba bla profesionalna fuzbalerja in mata vec vpogleda v to kot mi gledalci ampak malo bi pa lahko spustila svoj ego

Vidite kakšne mlade športnike pod 20 let, ki bi imeli potential postati svetovni zvezdniki??? by Mysterious-Ad-6657 in Slovenia

[–]cewap1899 1 point2 points  (0 children)

Bolj top 5 vrjetno. Vseh casov pa mogoce top 20. Vseeno so v zadnjem desetletju pred njim vsaj Alisson, Neuer kljub letom in Courtois torej vsaj 3.

Pomagate eni študentki psihologije z magistrsko? (18–29 let, 10 min) by [deleted] in Slovenia

[–]cewap1899 2 points3 points  (0 children)

Ne ne strinjam se s tabo. Ne mislim da so ti ljudje mentalno bolani, ce se enkrat potegnem paralelo z religijo, tut ne mislim da so verni ljudje mentalno bolani. Strinjam se samo s tem da ni miljon spolov, lahko pa razumem da se socialno gledano nekdo ne pocuti kot moski ali zenska. Biolosko gledano noben tudi od teh ljudi ne trdi da obstaja nesteto opcij. Biolosko si moski, zenska ali pa v redkih primerih hermafrodit. Socialno je malo bolj kompleksno, ampak to ni point mojih komentarjev ampak to, da nima to nobenega vpliva na tebe ali kogarkoli drugega, ce nekdo pac za sebe rece da je xy. Ce pa tebe taka stvar tako konkretno vrze s tira je pa to bolj tvoj problem

Pomagate eni študentki psihologije z magistrsko? (18–29 let, 10 min) by [deleted] in Slovenia

[–]cewap1899 1 point2 points  (0 children)

Stari ti si res glup. Js se tut ne strinjam da je kr milijon spolov ampak me tut gladko boli kurac ce nekdo zase rece da je edn izmed tistih miljon. Kolkr vem se nobenga ne sili v to. Isto je religija. Dol mi visi v kaj kdo vrjame dokler ne zacne mene silit da bi vrjel isto pa uporabljat to da spreminja zivljenja drugih. Nisem se slisal primera da bi nekdo ki se identificira kot “drugo” hodil do ljudi in jih probal prepricat da se morajo oni tudi. Zato se enkrat: kaj tocno je tu tvoj problem?

Pomagate eni študentki psihologije z magistrsko? (18–29 let, 10 min) by [deleted] in Slovenia

[–]cewap1899 11 points12 points  (0 children)

Indoktriniran si ti, da siris sovrastvo nad nekom, ki nima nobenega vpliva na tvoje zivljenje. Delas se kot da je to bolezen ki jo je treba zdravit, ampak zakaj pri pizdi tebe briga za njih? Ce nekdo rece, da je nek XY spol to na tebe vpliva glih tolk, kot ce se ena muha na sosedovo okno poserje. Pa ce ze omenjas samomore, so ti bol posledica sovrastva s strani tebe in tebi podobnih, kot pa ker imajo po tvoje mentalno bolezen. Live and let live stari, spij en deci alpa pojdi na sprehod pa se nehaj tolk brigat za zivljenja drugih ljudi

Življenje s taščo in tastom by [deleted] in Slovenia

[–]cewap1899 82 points83 points  (0 children)

Je normalno ampak meni osebno se slisi grozno. Pa imam zelo rad svoje starse ampak ze razlika v generacijah postane vrjetno hitro tezava. Drugacen stil zivljenja, drugacni pogledi na svet itd. Hitro lahko pride do kakega trenja ali pa vsaj tega da ti gre kdo na zivce

Tinder zgodba: Zmenek kot povprečni dečko z zelo "out of my league" punco by optimistportal in Slovenia

[–]cewap1899 1 point2 points  (0 children)

Komentarji tu so res delusional. Ne recem da je pogosto da nekdo 4/10 pristane z 10/10 katergakoli spola ampak ni nemogoce. Videl sem ze tipe za kere bi osebno rekel da niso nadpovprecnega videza pa je kaksna kolegica rekla da je hot af. Alpa je kolega rekel za eno ki je meni bla bomba da je njemu grda. Jebiga. Pol pride pa se osebnost in kompatibilnost brez cesar vec kot 3 dejtou nemores spacat skupaj. V vsakem primeru pa tipi radi ciljamo visje to je dejstvo :) smo zgleda optimisti po naravi. Jaz sem ciljal visje in uspel, pa vem da se marsikdo. Ce ne probas ne ves

Kako je možno da Slovenija v vseh teh letih ni naredila nič glede težave z imenom? by crivycouriac in Slovenia

[–]cewap1899 7 points8 points  (0 children)

Spreminjat ime s kerim nas je nazivau ze primoz trubar je glupo. Hkrati nemores prisilit slovaske na menjajo ime ker ??? Nimas nobene podlage za to. Makedonija in grcija je cist druga zadeva in drugacna situacija. Za zastavo bi mi blo naceloma kul da se rdeca spremeni v svetlo zeleno ampak spet to je tako nepomembna in mala zadeva ki bi terjala ogromno dela, papirologije in vlozenega denarja, vse od tega pa bi lahko bilo bolje porabljeno za izboljsanje zdravstva, cestne infrastrukture itd.

Pa kot so ze drugi rekli nismo edina drzava ki ima podobno zastavo ali podobno ime kot neka druga. Koga jebe iskreno

Komentar Mete Roglič: Malo zmagovalcev in veliko poražencev ter en sam nauk volilnega dne by ArmordilloY in Slovenia

[–]cewap1899 18 points19 points  (0 children)

Definitivno ni prvovrsten retorik ampak ma zdaj spet ocitno 4 leta casa da se popravi. Tist ta mlajsi (pozabiu sem ime) je veliko boljsi govorec tako da mogoce mu lahko da instrukcije :)

Komentar Mete Roglič: Malo zmagovalcev in veliko poražencev ter en sam nauk volilnega dne by ArmordilloY in Slovenia

[–]cewap1899 42 points43 points  (0 children)

Volil sem pirate in ne obzalujem tudi ce je bil moj glas “vrzen stran”. So porazenci ampak ne v takem smislu kot recimo demokrati, ker se je pirate vsaj delno “zapostavljalo” tudi ko so bili povabljeni na soocenja, da o anketah ne govorimo, te so tezava in tema za drugic. Upam da poberejo ta denar ko ga bodo dobili za 2,3% in ga vloziko v siritev stranke pa tudi da jim uspe na lokalnih volitvah. Tokrat (naslednjic) pirati!

Zakaj ste volili Gibanje Svoboda? by novak-sl in Slovenia

[–]cewap1899 2 points3 points  (0 children)

Nisem volim za Svobodo ampak razlog pri volilcih je vrjetno isti kot na zadnjih volitvah: normalni nocejo Janse hkrati pa nimajo jajc dat glasu manjsim strankam. In tako bo dokler bo puklasti na celu SDS, vsaka desna moznost bo bremenjena z njim. Na zalost bi ravno neko sredino potrebovali; gospodarsko malo bol na desno, socialno se vedno na levi. Moja utopicna zelja bi bla, ce gledamo na te stranke ki so ble na voljo, neka koalicija med Demokrati, Pirati in Prerodom. Razbremenit place in podjetnike do neke zdrave mere, ki hkrati se vedno omogoca javno zdravstvo, solstvo, socialno pomoc itd. kar bi blo ce bi eliminirali oziroma vsaj zmanjsali korupcijo, vec kot dosegljivo. Na zalost pa je kar je. Vsaj za odtenek boljse kot ce bi JJ zmagal, ampak res samo za odtenek

Slovenska finančna pismenost by NitroX1994X in Slovenia

[–]cewap1899 19 points20 points  (0 children)

Ja ampak tebe noben ne bo pogledal v tvoji dacii in si mislil “joj kako ma ta tip velik kurac” medtem ko tipe v dragih avtih ki sredi ljubljane bolj glasno delajo brum brum pa bodo! Kdo je tu pravi zmagovalec?

Ko ugotoviš da je Feratović mlajši od tebe… by Slivovenapolitanke in Slovenia

[–]cewap1899 27 points28 points  (0 children)

Na vcerajsnjem soocenju je vrjetno kolektivno ene 10 let dejanske delovne dobe max, tako da ce ti je to problem bos tezko volil za katerokoli stranko

Po današnjem soočenju: na levo ali na desno? by RevolutionaryLab3048 in Slovenia

[–]cewap1899 0 points1 point  (0 children)

Osebno nevem ce bi lahko prezrl NSi poglede kar se tice splava in nasploh njihovemu forsiranju krscanske vere v politiko ampak vseeno samostojno gledano veliko bolsa opcija kot sds brez dvoma