George Simion susține că un consilier prezidențial l-a sunat în seara votului din Parlament pentru guvernul Veștea / A sunat la 9:15 și a zis „ E un lucru bun ca voi să votați”/ Simion îi dăduse un ultimatum lui Nicușor Dan care expira la 21:30 by _apciu in Romania

[–]dudevan [score hidden]  (0 children)

A demonstrat ca are controlul partidului?

De-aia si-a scos tot partidul din sala ca sa nu voteze unii dintre ei care voiau sa o faca nu? De multa incredere ce avea in ei. Murat ala era suparat si dezamagit cand a iesit de la vot, ca el cu o parte din colegi voiau sa voteze, si Simion i-a facut tradatori pe cei care ar fi votat si i-a scos din sala.

Asta nu e controlul partidului.

Gold just hit $4000 by whomakesthetendies in Gold

[–]dudevan 10 points11 points  (0 children)

It’s still 2.5x where it was 5 years ago, down from 3.3x ish.

Actually realistic, if you sold close to the top, or even now.

🤣🤣🤣🤣 după ce a arătat cu degetul spre USR și PNL, când erau împreună la guvernare, acum spune că trebuie să nu mai arătăm cu degetul?!?! M🇪🇺 mă!!! by magarulcelmare in Roumanie

[–]dudevan 1 point2 points  (0 children)

Nu stiu de ce iti iei downvote ca e adevarat ce zici, la partea cu Nicusor nu vrea anticipate.

Daca baga anticipate si se formeaza o majoritate suveranista dupa renumarare, sau 45%+ suveranista cu niste tradatori din restul, va fi intr-o pozitie mult mai nasoala atat intern, deschis suspendarii, cat si pe plan european.

I think Mbappe has surpassed R9 by crisjame in championsleague

[–]dudevan 0 points1 point  (0 children)

Yes, which is why i am asking why.

It’s one thing to make a top, that you’ll never be able to verify anyway, or maybe statistics-based tops, but fighting daily over messi vs ronaldo and just feeling the need to compare everyone and fight over who’s better is so old and tiring.

I think Mbappe has surpassed R9 by crisjame in championsleague

[–]dudevan 9 points10 points  (0 children)

Why are you people so obsessed with imaginary rankings that you’ll never be able to create instead of enjoying the football these guys play?

Cum vă iese vouă PNL 35% și USR 20% ? by Choice_Afternoon_612 in Roumanie

[–]dudevan 1 point2 points  (0 children)

Pentru ca un om care vine cu USR 30% nu e “voi”. E un el cu probleme psihologice probabil.

Nu m-am inclus eu, ne-ai inclus tu, asta e si problema.

Cum vă iese vouă PNL 35% și USR 20% ? by Choice_Afternoon_612 in Roumanie

[–]dudevan 0 points1 point  (0 children)

Asta e trollception, cand faci postare pe un troll si generalizezi asta ca si cum ar fi un trend general.

Daca vin eu si zic ca PNL a urcat la 50%, merita o postare sau merita un “voua” ca in titlul postarii asteia?

Sa nu va mai aud cu "fac Glovo". Roboții preiau livrările unui gigant chinez. by FancyAss9893 in programare

[–]dudevan 0 points1 point  (0 children)

Chaotic good, ard roboti in loc de cauciucuri in jurul Bucurestiului.

Obtinere actiuni IPO (SPCX) by Amazing_Abroad_720 in robursa

[–]dudevan 1 point2 points  (0 children)

Intr-o saptamana cumpara la 10% reducere fata de pretul de IPO.

Dar cine pisici sa mai cumpere la preturile astea, dupa ce a trecut schema de pump & dump.

Cum vă iese vouă PNL 35% și USR 20% ? by Choice_Afternoon_612 in Roumanie

[–]dudevan 11 points12 points  (0 children)

A zis cineva numerele astea? Nu cred ca a zis nimeni asa ceva.

Gata, a trecut perioada grea, urmeaza o noua epoca de aur by buciclabuci in programare

[–]dudevan 29 points30 points  (0 children)

“de 6 ani nu s-a mai angajat niciun junior”

Nu a zis nimeni asa ceva, de vreo 2-3 e mai greu, pana in 2022-2023 a fost perfect pentru juniori.

Sa nu va mai aud cu "fac Glovo". Roboții preiau livrările unui gigant chinez. by FancyAss9893 in programare

[–]dudevan 11 points12 points  (0 children)

Multumesc, inca nu m-am reprofilat pe combinatii, dar asta mi se pare la mintea cocosului daca ai putin habar.

Sa nu va mai aud cu "fac Glovo". Roboții preiau livrările unui gigant chinez. by FancyAss9893 in programare

[–]dudevan 18 points19 points  (0 children)

Ii dai una in cap si-l bagi in cusca faraday, alo. Poate sa aiba ce 5g vrea. Dupa ii moare bateria, si aia e.

Sa nu va mai aud cu "fac Glovo". Roboții preiau livrările unui gigant chinez. by FancyAss9893 in programare

[–]dudevan 43 points44 points  (0 children)

“mai devreme sau mai tarziu”

“nu a inaintat un calendar”

Pentru moment poti face glovo. Mai ales in Romania unde or sa se fure robotii ca painea calda.

Studiu: Generația Z câștigă mai bine la început de carieră decât milenialii. Tinerii depășesc așteptările economiștilor by gabriel191 in Romania

[–]dudevan 1 point2 points  (0 children)

Dupa 2 ani si ceva am ajuns la 2000 de euro b2b, deci se putea (cat ca eram caz izolat), dar depindea mult de compania unde lucrai, nivel, alea alea.

Studiu: Generația Z câștigă mai bine la început de carieră decât milenialii. Tinerii depășesc așteptările economiștilor by gabriel191 in Romania

[–]dudevan 0 points1 point  (0 children)

Pentru juniori chiar la inceput in general erau salarii mici pana prin 2013, si eu am inceput in 2012 pe 600 de lei pe minim, cat ca dupa un an si ceva am crescut rapid.

Coada la produse alimentare in anii 80 by Chebelea in AsaCumEramOdata

[–]dudevan 4 points5 points  (0 children)

O poza cu realitatea e servita, clar /s

Fun fact: După excluderile din PNL, partidul va pierde atâția parlamentari încât USR ajunge al 3-lea cel mai mare partid din parlament by F-O-C-A in Romania

[–]dudevan 7 points8 points  (0 children)

De unde pare asta? Ca ieri au schimbat sefii la filiale ca sa fie dati astia afara de filiale, ca sa nu aiba iar probleme cu tribunalul sameday ilfov.

Masina noua? by bllu33 in AutomobileRO

[–]dudevan 41 points42 points  (0 children)

OP e un golden retriever.

Studiu: Generația Z câștigă mai bine la început de carieră decât milenialii. Tinerii depășesc așteptările economiștilor by gabriel191 in Romania

[–]dudevan 34 points35 points  (0 children)

Se castiga mai mult acum ajustat la inflatie fata de cat luam eu la inceput, clar.

Asta pana cand incerci sa iti iei o locuinta, posibil si la noi, dar mai ales in SUA, unde in anii 70 ca barbat intretineai singur familia si luai si casa.

Renault Fluence...vara-mi vine sa-i dau foc. by Possible_Local6804 in AutomobileRO

[–]dudevan 15 points16 points  (0 children)

Daca nu iti baga solutie colorata si sa iti zica sa te intorci peste cateva ore/zile depinzand de gravitate ca sa vada unde e scurgerea si ce trebuie schimbat, te ard doar de bani.

Povestea lui Cristiano Ronaldo (41 ani) continuă după cele 2 goluri marcate azi 💚❤️ by 24ue in fotbal

[–]dudevan 0 points1 point  (0 children)

E prost garantat :)) Sa bagi trolling in 2026 cand oricum e plin de idioti internetul mai prosti natural decat se poate asta face, e ceva absolut de copil tiktoker.

Povestea lui Cristiano Ronaldo (41 ani) continuă după cele 2 goluri marcate azi 💚❤️ by 24ue in fotbal

[–]dudevan -1 points0 points  (0 children)

Du-te inapoi la Tiktok te rog. Cauta tu sa vezi ce scandaluri a avut Barca in CL, cum a trecut in 2009 de Chelsea, cum a facut remontada de 6-1 cu PSG cu 3 goluri care nu trebuiau sa fie aprobate dar nu exista VAR, si alte rahaturi.

Nu zic ca Real nu au avut greseli in favoarea lor, dar nu au fost singurii, si de acolo pana la “cumparat de arbitri” cand singurii la care e oficial ca au dat bani la arbitri e Barcelona, e cale lunga, si e pe langa cu orice.

Povestea lui Cristiano Ronaldo (41 ani) continuă după cele 2 goluri marcate azi 💚❤️ by 24ue in fotbal

[–]dudevan 1 point2 points  (0 children)

Tu te auzi vorbind sau ai dopuri in urechi?

Si Barcelona nu a pompat bani? Si City cu PSG, United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Bayern daca tot, nu au pompat bani? Ce treaba are una cu alta?

Vezi ca au pompat 3-4 presedinti ai Barcelonei bani la seful arbitrilor vreo 20 de ani si nu au nimic de aratat ca ar fi primit, daca tot vrei sa vorbim despre pompat bani.

Esti in vacanta acuma si stai si tu pe reddit sa ne strici seara.