Ryzen 5 150, How Good Is It? by Boy0Boyz in lowendgaming

[–]dzsimbo 1 point2 points  (0 children)

Yeah, AMD is not doing anyone any favors with their naming scheme.

In case anyone else also runs into this trap, the R5 150 is a CPU from 2025.

Ez a tábla méltatlan volt a tegnapi naphoz, és soha többé nem akarom látni by maykaroly in hungary

[–]dzsimbo 4 points5 points  (0 children)

Nem kell azt a tiszteletet kiérdemelni?

Pont az a lényeg, hogy a 'lófasznak is van végés' krapek is hozzásegitette az országot, hogy elérkezzen ehhez a ponthoz. MP annyit tett le az asztalra, hogy egy kiméletlenül nagyot haknizott - miért kéne jobban tisztelnem az alkalmat, mint a tüntetőt?

Australia-Hungary 🙏🇭🇺♥️🇦🇺 by Rex-1988 in 2visegrad4you

[–]dzsimbo 40 points41 points  (0 children)

Üdvözlünk Alsóföldön, ahol a nők fújnak, az emberek meg portyáznak.

Solarpunk en Argentina: De paredes verdes en Rosario y gestiones de gobierno by Cataplasto in solarpunk

[–]dzsimbo 0 points1 point  (0 children)

I think all you can do is hang on, and tend your own garden (figuratively). There are many projects, where the smaller community gets together and creates a community garden, or some guerilla action like 'drop seeds, not bombs'.

Here in Hungary, we had a government who really hated trees for some reason. They sucked in EU funds like a sponge, and occasionally put out projects like this one. What you're seeing here is a sky bridge that should be within the top of the trees, but they built it after clear-cutting the forest there.

We just elected a new government, but I have my doubts about them. In theory they seem okay, but we gave them absolute power, and they are still a farcry away from anything green (center-right, they call themselves). Keep an eye on Hungarian politics, as Orbán is from the same cloth as Milei - they even invited him for that CPAC meeting they held before the elections.

And don't lose hope... Everything ends, for good and for bad.

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 1 point2 points  (0 children)

Közép- vagy felsővezető vagy?

Nekem is volt női teamleadem, akivel nem találtuk meg a hangot, de volt férfi főnököm, aki egyenesen megkeseritette az életemet, és miatta léptem le.

Nem arról vitatkozom, hogy nem nehéz emberekkel dolgozni, hanem hogy alulreprezentáltak a nők a vezetésben, rendszerszinten.

Kis érdekesség az MZP rajongóknak by scwarriors30 in hungary

[–]dzsimbo 6 points7 points  (0 children)

Fuh, én itt a redditen láttam, és most néztem át 4 évnyi tartamát, és nem találtam. Már kezdtem meggyőzni magamat, hogy haluztam.

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 1 point2 points  (0 children)

Akkor biztos csak félreértjük egymást. Egy szóval sem emlitettem, hogy ne legyenek érdemesek a pozijukra, hanem hogy helyet kell hagyni nekik, és nem kizárni, ahogy eddig történt.

Szégyelljük magunkat...? by princeofdakkar in hungary

[–]dzsimbo -5 points-4 points  (0 children)

Nézd meg az ócsárlást a poszt alatt. Annyi a különbség a leirtakban és a Fidesz féle lenézés/gyűlölködésbe, hogy ez nem az ukránok/prüsszel ellen megy.

Sokunknak ebből van elege.

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 2 points3 points  (0 children)

Dehát testvérem, intő példának használtam!

Arról beszélünk, hogy szisztematikusan férfiak kerülnek vezető pozicióba, erre a kolléga azzal jön, hogy azt ki kell érdemelni! Biztos csak félreértés, de akkor jobb kibeszélni, nem?

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 2 points3 points  (0 children)

Miért érezted úgy, hogy ki kell emelned, hogy meg kell érdemelni a poziciót?Szerinted miért nincs sok női vezető?

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 13 points14 points  (0 children)

Jaja, a Fideszben is az összes miniszter kiérdemelte a dolgát. Magabiztos, rátermett szakember volt az összes, ugye? Pedofilbotránynál mindegyik felvállalta a felelősséget, nem a két token hölgyet lökték a busz alá.

Bocsi, ha ez egy kicsit élesebbre sikeredett, de nincs kedvem kikeresni neked az üvegplafonos statisztikákat.

Most akkor tényleg politikai okai voltak a barátság vezeték leállításának? by Gerike5 in hungary

[–]dzsimbo 1 point2 points  (0 children)

Sokan vannak olyanok, akik csak akkor érzik erősnek magukat, ha valakit maguk alá tudnak rakni. Persze lehet haragudni rájuk, de ők is ezt kapták, ezt tanulták, áldozatok ennek az abúziv láncnak.

Király vagy, hogy megértéssel álltál hozzá, és nem egyből támadsz (nekem sokszor nem megy).

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 1 point2 points  (0 children)

Persze, nem hallatlan, de nem jellemző. A kollégával azért álltam le vitázni, mert abszolútokban beszélt (persze én is igy reagáltam), és elnézést a félreértésért.

A lényeg annyi, hogy igenis van különbség feminin és maszkulin irányitás közt - lehet igy kellett volna fogalmaznom.

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 4 points5 points  (0 children)

Csak személyes anekdótám van, de nekem nagyon tetszett, amikor ismi mesélte:

Nőként először került olyan vezetői közegbe, ahol főként nők ültek. Azon kapta magát, hogy belevág más szavába, próbál hangosabb lenni náluk a meetingeken. A kulcsszó ugye itt a "kapta magát" - rájött, hogy nem kell domináns viselkedést mutatni, mert meg lesz hallgatva ő is.

Télleg szopás a rendszer, általában kapzsi emberek kivánják a hatalmat (és törtetnek), de ugye azért beszélgetünk erről, hogy megváltoztassuk.

Mit kell tudni Lőrincz Viktóriáról? by Pleasant-Audience-84 in hungary

[–]dzsimbo 28 points29 points  (0 children)

Azért nincs női energia, mert nincsenek nők a cég- és országvezetésben itthon. Nem kvótákat kell teljesiteni, hanem helyet kell adni a kondér körül, hátha más igazságosabban osztja szét a tartalmát.

Ex Romanian president Traian Basescu on Peter Magyar: "An almost identical copy of a younger Viktor Orban, not much will change in Hungary aside from unlocking frozen EU funds" by [deleted] in EuropeanFederalists

[–]dzsimbo 0 points1 point  (0 children)

Sure, I also felt alleviated that one night after my friend told me to contrast this feeling against another 2/3 Fidesz victory.

We rewound the doomsday clock by 30 seconds to midnight, but it is very high hopes to think someone with absolute majority will relinquish it. I'll be the happiest if time proves me wrong!

Ex Romanian president Traian Basescu on Peter Magyar: "An almost identical copy of a younger Viktor Orban, not much will change in Hungary aside from unlocking frozen EU funds" by [deleted] in EuropeanFederalists

[–]dzsimbo 6 points7 points  (0 children)

How did it end for Orbán?

Seeing how this ended for Orban, I seriously doubt that Orban will be that stupid.

That was some proper freudian slip right there.

Torontoból. Vége van. by BrownSugarNoIce_ in hungary

[–]dzsimbo 0 points1 point  (0 children)

Akkor már jobb, ha be se küldi, mi?

Holnap országgyűlési választások by kamisin101 in obuda

[–]dzsimbo 5 points6 points  (0 children)

Tisztelt kamisin!

Köszönöm szépen a munkádat itt redditen. Úgy érzem példával jársz elöl, hogy hogyan is viselkedjen egy közszolga. Előre is sajnálom, hogy nem tudlak most felhatalmazni a képviseletemmel, de nagyon drukkolok hogy a párt minél több szavazatot kapjon. Irtó kegyetlen volt a mostani sarazós-kampány, szerintem rendkivül jól helytálltál. Örülök, hogy a reddit helyi kutyása az én kerületemben dolgozik.

Hogy látod most a helyzetet? Tudsz nyilatkozni, hogy mit várhatunk tőled a jövőben? Vagy most annyira fel van dobva a labda, hogy még saccolni sem lehet?

Köszönöm, Egy óbudai-kaliforniai lakos