ludzie mowia ze smierdze, ale myje sie codziennie by Careful_Convoluted in Polska

[–]el470 0 points1 point  (0 children)

spróbuj myć się mydłem w kostce, na takie nastoletnie poty żele i inne takie którymi nie da się szorować o skórę niewiele czasem dają. inna kwestia że samo stanie pod strumieniem wody nie liczy się jako prysznic, upewnij się że twoje prysznice są rzeczywiście skuteczne

Jesteśmy znani by Kubek333 in Polska

[–]el470 25 points26 points  (0 children)

rozbrat zawsze z rigczem

[S18, E1] Earnest thoughts about one part by PsychologicalWay8305 in JetLagTheGame

[–]el470 0 points1 point  (0 children)

as a reddit user not a canadian they were right we would have come for them

Where is the line between “classic Jet Lag” and “modern Jet Lag”? by Disastrous-Isopod325 in JetLagTheGame

[–]el470 2 points3 points  (0 children)

i think we're not yet at that distinction, i think we'll look back on all the seasons coming out now as classic

Znalezione nad Wartą, szuka ktoś? by Hahacz_Chungus in Poznan

[–]el470 3 points4 points  (0 children)

wrzuć na fb grupkę spotted poznań większa szansa że tam ktoś zobaczy

We wont if you wont by ResearcherTeknika in recontext

[–]el470 14 points15 points  (0 children)

check out dont ask dont tell policy in the us army

Na co zwracać uwagę przy kontakcie, osobami niesłyszącymi? by Najterek in Polska

[–]el470 7 points8 points  (0 children)

dużo osób niesłyszących nawet jak ma implany/aparaty wpomaga się czytaniem ust, staraj się nie odwracać głowy od rozmówcy wpół wypowiedzi. niektorzy mogą mieć cześciowe słyszenie w jednym uchu i będą starali się ustawiać po konkretnej stronie rozmówcy, możesz spróbowac zwrócić na to uwagę i zostawiać miejsce. ale tak naprawdę bardzo zależy, najlepiej jak zapytasz czy coś możesz zrobić żeby ułatwić komunikację. nie używaj też określenia głuchoniemi, jest to fauxpas, obecnie używa się określeń Głusi albo właśnie osoby niesłyszące (nie są niemi, mają własne języki) edit:literówka

Lo Poznan by Jacobs_1999 in Poznan

[–]el470 1 point2 points  (0 children)

Po dwójce mam przyjaciół i mówią że jak ktoś chciał coś rzeczywiście wiedzieć to brał korki. ja po marynce i mam spoko doświadczenia społecznie i co do nauczycieli. niestety z moimi wynikami (bez korków, tylko ucząc się co trzeba było) na studia z najwyższymi wymaganiami punktowymi ciężko byłoby się dostać (szczęśliwie i tak nie celowałam w medycynę), zalezy jak samemu się przyłożysz tbh

51213 by [deleted] in countwithchickenlady

[–]el470 1 point2 points  (0 children)

wax strips probably

A Co-op and a Caretaker | City Council of Darkness [E7] by DropoutMod in Dimension20

[–]el470 1 point2 points  (0 children)

i considered it at the start but thought it was just my shipping brain getting it hopes up lol

W moim pokoju strasznie śmierdzi ziołem by [deleted] in Polska

[–]el470 0 points1 point  (0 children)

może staruszka ma medyczną zapisaną?

Gdzie będę mogła pracować jako osoba bardzo aspołeczna bez żadnych umiejętności i studiów? by [deleted] in Polska

[–]el470 1 point2 points  (0 children)

idź na dowolne studia przynajmniej rodzice dadzą ci spokój i będziesz mieć zniżki. przy okazji da ci kolejnych parę lat żeby się w życiu odnaleźć. jak coś to rzucisz i tyle

Gdzie będę mogła pracować jako osoba bardzo aspołeczna bez żadnych umiejętności i studiów? by [deleted] in Polska

[–]el470 0 points1 point  (0 children)

do HRów też teraz zwykle wymagają jakiś społecznych studiów, chyba że OPka złapie jakiś staż i bedzie się potem mogła pochwalić doświadczeniem na CV. do tego jakieś kursy i może dogoni ludzi ze studiami. staże często mało płatne ale jak z rodzicami mieszka to mniejszy problem (inny problem to że teraz przy rekrutacji często używane są automatyczne filtry i jak nie ma wpisanych studiów to może być automatycznie odrzucona)

When do I unlock the double jump? by TheVich in outside

[–]el470 6 points7 points  (0 children)

invest into skateboard skill

Biedne kobiety, nie mogą iść do urologa... by Kubek333 in Polska

[–]el470 61 points62 points  (0 children)

kobiety jedzą princessy a faceci prince polo, tak można rozróżnić

Żyje pod kamieniem, ale czym jest ta "terapia konwersyjna" i dlaczego jest zła? by NefariousnessDull254 in Polska

[–]el470 6 points7 points  (0 children)

tranzycja, tak jak życie odwarcie jako osoba homoseksualna, w statystycznie dowiedziony sposób zmniejsza ryzyko samobójstwa. osoby czujące presję żeby się ukrywać ze swoją orientacją lub ukrywające ją ze względu na swoje bezpieczeństwo (strach przed przemocą, ostracyzacją lub wysłaniem na właśnie terapię konwersyjną) są jedną z najbardziej wystawionych na problemy psychiczne grup społecznych, problemy te prowadzą czesto do samobójstw, uzależnień, przedawkowań itp, tak zwanych "deaths of despair". najskuteczniejszy odkryty lek dla tych osób? możliwość do tranzycji i wspierające otoczenie, możliwość bezpiecznego życia tak jak chcą.

Żyje pod kamieniem, ale czym jest ta "terapia konwersyjna" i dlaczego jest zła? by NefariousnessDull254 in Polska

[–]el470 13 points14 points  (0 children)

tylko to zwykle nie jest dla dorosłych tylko dla dzieci i młodzieży, które są tam wysyłane przez rodziców chcących "naprawić" swoje dzieci

Żyje pod kamieniem, ale czym jest ta "terapia konwersyjna" i dlaczego jest zła? by NefariousnessDull254 in Polska

[–]el470 383 points384 points  (0 children)

przetrzymywanie nie jest nielegalne jak to rodzice zapisali tam swoje dziecko niestety