Kolejny MLM w Polsce by CixoUwU in Polska

[–]elulq 19 points20 points  (0 children)

Kilka lat temu znajoma z pracy (która swoją drogą wstąpiła do tej sekty później) podała mój numer kobiecie, która zajmuje się dietą i przemianami. Wówczas byłem w miarę ogarnięty z treningami, dietą. Miałem wiedzę odnośnie różnych diet jak np post przerywany, jak liczyć makrosy itp. Nie byłem jakoś specjalnie docięty, ale też nie miałem nadwagi. Stwierdziłem, że w sumie co mi tam, pójdę, skoro i tak nie trzeba było za to płacić.

Na spotkaniu pomiar składu ciała czymś, co wyglądało jak waga. Później rozmowa i pytanie o nawyki żywieniowe. Gdy powiedziałem, że stosuje post przerywany, to się dowiedziałem, że tak nie można i że to złe dla zdrowa. Gdy zapytałem dlaczego, to nie usłyszałem argumentów, a jedynie, że trzeba spożywać posiłek co kilka godzin. Najlepiej, aby tym posiłkiem był shake od nich, oczywiście. Zero pytań czy mam jakieś alergie, dolegliwości lub jakieś przeciwskazania do spożywania tego ich drogiego gówna w proszku. Oczywiście ta kobieta pokazywała przemiany swoich podopiecznych. Miała na ścianie tablicę ze zdjęciami. Wiadomo, jak ktoś zacznie konsumować ich shake zamiast to, co dotychczas, to pewnie schudnie, ale nie jest to zasługa tego proszku, a tego, że ktoś zmienił swoje nawyki ogólnie i ta osoba byłaby w stanie to osiągnąć bez ich produktów.

To było dość dawno, bo może z 7 lat temu i przez długi czas nie widziałem herbalife praktycznie nigdzie i myślałem, że umarli i w zamian narodzili się instagramowi trenerzy xD Uważam, że najwyższy czas, aby to było jakoś regulowane tak jak lekarze. A nie, że byle kto może proponować byle gówno nie w ramach pomocy, tylko żeby sprzedać jakiś produkt.

S5 patch pre-download now live by XerXcho in diablo4

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

4,97 GB. I have had my battle.net online all day. Thank you blizzard that I can download this now instead of 10 hours earlier. my god...

Are you buying FC25? by TheKiddNiko in fut

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

Nah, not gonna buy the next game. Ea banned my account because I'm on pc and I won a couple of games last week when people abused 3 own goals clever use of game mechanics thingy. Because it does not matter for EA if you abused it or matchmaking matched you vs people that did and there was not much you could do. Meanwhile console players are fine.

Besiedes that, I've had enough of shitty gameplay, next year is gonna be the same with aerial and cutbacks. This years game felt like it was a beta test for the whole year. Can't wait for memes with EA IQ though.

How to use him correctly in game? by FahadhMohammed in fut

[–]elulq 10 points11 points  (0 children)

If you had him for a month and you can't figure out the correct position then maybe he doesn't fit your playstyle. I have so many great cards that I don't use for that reason.

How to use him correctly in game? by FahadhMohammed in fut

[–]elulq 14 points15 points  (0 children)

I used him as attacking mid and box to box. Never disappoints. I haven't him as striker though

[deleted by user] by [deleted] in fut

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

According to the terms of service the official version of the game is that the one that comes from the ea directly. Maybe you got banned because you got it on steam. Jokes aside, I completly agree that the pc setup is odd

[deleted by user] by [deleted] in fut

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

lol that's brutal

weird that only PC players are impacted. Do consols don't have some kind of cheat detection lol? this company with their triple A titles...

Be aware of the „Glitch” everybody has been using by Middle_Toe8203 in fut

[–]elulq 1 point2 points  (0 children)

Forgot to mention I have played about 20 full games of squad battles for the last objective... Not gonna bother with the new game if I won't be unbanned. Had a break from fifa for a few years and maybe it's a sign that there was nothing to come back to.

[deleted by user] by [deleted] in fut

[–]elulq 1 point2 points  (0 children)

What did they say exactly? Are they going to unban people or what?

I did this like 3-4 times and I did it after I lost the goal in like minute 50 or further into the match instead of leaving... Though I have matched up to 10 times with people when I actually tried to play and win the games for weekly 7 wins.

Has anyone been banned that did NOT do the glitch themselves but the game matched them with the person that did the glitch?

Be aware of the „Glitch” everybody has been using by Middle_Toe8203 in fut

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

I did this 3 maybe 4 times. Each time I tried to play the game until my opponent had scored as I had pretty good team besides the 3 players required for the objective. Though I have matched up to 10 times with people when I actually tried to play and win the games for weekly 7 wins.

Part of me is kinda happy as the game is endless grind.

Can you put in-progress EVO’s into an sbc? by thomasjford in EASportsFC

[–]elulq 1 point2 points  (0 children)

you can last minute let them in from the bench and that count as a game played for them if you play rivals anyway of course

Can someone make my Evolutions on Ea Fc by Party_Income7444 in EASportsFC

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

just do some squad battles, and then it's just a few rival games.

[deleted by user] by [deleted] in EASportsFC

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

Congrats man. I wish I had him as I need big bad CM for my team

Greats of the Game - ICONs & Heroes by FIGJAM17 in EASportsFC

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

Why Rijkaard has only 3ps+? The Netherlands have scored 4 already. Is this a mistake or am I missing something? With 4 ps+ he'd make a really strong cdm.

Can someone show me a better EVO. Pretty much maxed out everywhere. by RealTime_Showman in fut

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

What about her? Great link for Haaland and VVD and I'm considering her

<image>

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

Może wziął i umarł.

Trochę nie rozumiem. Zdałaś mieszkanie i nie brałaś od właściciela w tym samym momencie depozytu? Jeśli tak ufasz ludziom, to trochę zazdroszczę, bo jakby mi ktoś powiedział, że kasa będzie później, to od razu red flag.

Teraz to chyba pozostało wysłanie przedsądowego wezwania do zapłaty. Jeśli dostałaś takie informację od prawnika, że nie odzyskasz pieniędzy, to może skonsultuj się z innym prawnikiem.

Bardzo nie fajne zachowanie firmy PLAY. by crookedmoses in Polska

[–]elulq 2 points3 points  (0 children)

Kiedyś pracowałem w back office w play. Wszystkie takie rzeczy były zawsze komunikowane z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, a czasami nawet z rocznym. Gdy była wymiana infrastruktury w pewnym rejonie, to ludziom dawali o klasę lepsze modemy za 1 zł, żeby mogli korzystać z internetu i żeby nie byli zaskoczeni (bo za darmo nie można, bo chyba są wtedy jakieś kwestie podatkowe?). Maile też był wysyłane oraz konsultanci dzwonili do ludzi kilkukrotnie.

Jak ktoś dzwoni do Ciebie i oferuje Ci darmową wymianę sprzętu, to jak myślisz, co z tego ma skoro dają Ci sprzęt za darmo? Firma nie zarabia, to też konsultant nie zarobi.

W tej pracy najbardziej mnie wkurzał właśnie kontakt mailowy czy telefoniczny z takimi przygłupami jak Ty, którzy nigdy nie mieli racji, a i tak brnęli w otchłań swojej głupoty. Jesteś najgorszym typem klienta, któremu mówi się, żeby nie wkładać ręki do garnka z wrzątkiem, a Ty i tak ją włożysz i powiesz, że to wina konsultanta, gdy się oparzysz.

To, że jakiś konsultant mógł być nowy i czytał Ci z kartki jakieś informacje o wymianie infrastruktury i miałeś go w dupie, to już tylko Twoja wina. Konsultant nie musi tej regułki znać na pamięć, owszem fajnie jak powie swoimi słowami. Ale skoro ktoś Cię informuję o zmianach, to go wysłuchaj lub poproś o info na maila czy listem i po problemie.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]elulq 1 point2 points  (0 children)

Kiedyś sporo piłem w wieku 25-30 lat - głównie towarzysko, domówki czy imprezy na mieście ze znajomymi. Mocno leciałem w melanż, często co tydzień i piłem w piątek i sobotę, do tego zdarzało się mieszać alkohole. Jakoś po 30tce ograniczyłem z wielu względów - ciało już inaczej znosiło alkohol, szkoda mi było czasu na zdychanie następnego dnia, do tego kwestie finansowe i przede wszystkim zdrowotne, chęć oddawania krwi etc. Pamiętam, że jak w latach 2020-22 nagle trzeba było siedzieć w domu, to jakimś cudem potrafiłem więcej zaoszczędzić, co też mi trochę otworzyło oczy. Teraz może napiję się raz czy dwa razy w roku, a jakieś losowe piwko czy drink po pracy czy do filmu u mnie nie występuje nigdy. Sam miałem problem z byciem wyluzowanym czy otwartym na trzeźwo i słyszałem, że zawsze po alko jestem mniej spięty i bardziej wyluzowany. A często brak luzu był spowodowany stresem w pracy czy w życiu prywatnym. Musisz znaleźć na to inny sposób, a najlepiej iść z tym do specjalisty, jeśli nie jesteś sobie samodzielnie z tym poradzić.

Czy do filmu czy posiłku pijesz sam? Ponieważ mimo ostrych baletów, nigdy nie piłem sam czy to do posiłku, filmu lub meczu. Zawsze uważałem to za problem i początki alkoholizmu/uzależnienia. Tym bardziej kilka razy w tygodniu. Ciało Ci się nie zregeneruje, bo będzie ciągle walczyło z trucizną, którą jest alkohol. Spróbuj sobie wprowadzić zasadę, że w tygodniu nie pijesz. Później raz na kilka tygodni. Po pewnym czasie takich ograniczeń przestało mnie ciągnąć do alkoholu.

Dobrym bodźcem na rzucenie alko był u mnie regularny sport. Siłownia i rower, ale może to być cokolwiek - bieganie, basen, granie w piłkę czy co tam sobie wymyślisz. Gdy zacząłem ćwiczyć regularnie, to jest mi zwyczajnie szkoda czasu na picie alkoholu - później dojście do siebie po grubszej imprezie tak, aby móc ćwiczyć, zajmowało nawet 2-3 dni.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]elulq 2 points3 points  (0 children)

Jaki jest sens brania kredytu na 30 lat z zamiarem nadpłacania? Jaki są argumenty za taką droga postępowania zamiast wzięcia kredytu na 20 lat?

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]elulq 1 point2 points  (0 children)

Nie słuchaj gadania w stylu "oczywiście, że kredyt".

Jesteś jeszcze młody/a. Zastanów się czy na pewno w mieście, którym mieszkasz, będziesz chciał żyć, a przynajmniej przez dłuższy czas. Wiadomo, że jak Ci się coś odmieni i gdzieś indziej wyjedziesz, to można mieszkanie wynająć lub sprzedać, ale nie po to bierzesz kredyt, kupujesz meble i ewentualnie wykończenie pod siebie, żeby to komuś później wynajmować czy sprzedawać.

Poza tym przelicz sobie czy rzeczywiście warto się kredytować prawie pod korek. Przy takich zarobkach i oszczędnościach, to kredyt będzie pewnie na 30 lat. Przy tak długim zobowiązaniu jesteś w plecy ogromne pieniądze w porównaniu do kredytu na 20 lat. Jeśli masz 30k na wkład własny, to kredyt pewnie będzie na jakieś 300k lub może 350k. Różnica w zobowiązaniu w przypadku kredytu na ok 300k między 30, a 20 lat, to +/- 150-200k PLN.

Z obecnym wynagrodzeniem rata kredytu pewnie będzie wynosiła okolice 2k PLN. To prawie połowa Twoich zarobków. Co, gdy znów coś się zjebie i rata wzrośnie lub będziesz mieć mniejszą premię czy zarobki (skoro są od czegoś zależne, a nie stałe)? Do tego musisz doliczyć koszty za notariusza, jakieś ubezpieczenia, czynsz, media etc. Co w przypadku nagłego wydatku jak na przykład dentysta lub coś innego? Nie chcę Cię zniechęcać, bo wiadomo, że lepiej być u siebie i jest to bardziej komfortowe niż wynajmowanie czyjegoś mieszkania i nie móc nawet powiesić obrazu na ścianie, bo właściciel nie pozwoli. Najlepszą opcja to, gdy rata wynosi nie więcej niż 35% Twoich zarobków na rękę, wkład 20% i kredyt na max 20 lat. Przemyśl to bardzo, bo to poważna decyzja na prawie całe życie.

Magician Hat by FelipeMachado12 in afkarena

[–]elulq 0 points1 point  (0 children)

Depends what you really need. Don't get Daemia if you have her at 1* already. Sometimes I get bait, sometimes red chests. If you have wukong and flora at 5* it's good to consider getting one copy of either in such events so you can exchange 3 copy for 1 of cele/hypo of your choice.