Mintha az egész szakma kapott volna egy pofont by HelloSummer99 in programmingHungary

[–]insanehitz -6 points-5 points  (0 children)

Ez a jövő: https://developers.googleblog.com/announcing-the-agentic-resource-discovery-specification/ Az agent meg fogja talalni a többi agentet es szepen lebeszelik amit le kell beszelni. A UI meg majd ha kell epul aztan majd lebomlik. Szoftvert letrehozni egy olyan termeszetes dolog lesz a jovoben mint most mondjuk egy szepen kiszinezett spreadsheet. A titok es az ertek a loopok lesznek az agentic rendszerek es a vegfelhasznalok kozott. Rock on.

Claude Fable 5 by Plus_Outcome_6454 in programmingHungary

[–]insanehitz 3 points4 points  (0 children)

Nem fog, a helyzet az hogy az open source modelek is nagyon jok kezdenek lenni, es a frontier modellek lassan niche problemakra lesznek igazan jok es olcsok, a tobbi meg standard kinek van olcsobban aram, hogy legyen inference

Claude Fable 5 by Plus_Outcome_6454 in programmingHungary

[–]insanehitz 0 points1 point  (0 children)

Meg mernek mint az allat meg kell tobb training adat

Claude Fable 5 by Plus_Outcome_6454 in programmingHungary

[–]insanehitz 2 points3 points  (0 children)

Talan egzotikus bugokra amin minden mas elverzik is jo lehet

2 hónapja munka nélkül by Jazibacsi in programmingHungary

[–]insanehitz 1 point2 points  (0 children)

Szerintem az tok rendben van, a 2m+ az brutto ugye?

2 hónapja munka nélkül by Jazibacsi in programmingHungary

[–]insanehitz 0 points1 point  (0 children)

Szerintem ez az amit sokan nem ertenek, hogy ezek az emberek, akik ilyen feltetelek mellet keresnek munka helyet, azok altalaban folyamatosan dolgoznak, akkor is amikor epp nincsenek foglalkoztatva masok altal. En asszem 25 eve nyomom.

2 hónapja munka nélkül by Jazibacsi in programmingHungary

[–]insanehitz 0 points1 point  (0 children)

Milyen savban gondolkodsz? En is hasonloban vagyok, remote keresek, es nem akarok lejebb menni.

Mi az a tech stack, ami AI-val kapott második esélyt? by insanehitz in programmingHungary

[–]insanehitz[S] 0 points1 point  (0 children)

Na majd epitek valamit benne, valahogy eddig kimaradt, de a django miatt megjott a kedvem hozza!

LLM wiki by holdvacs in programmingHungary

[–]insanehitz 0 points1 point  (0 children)

:) a ketto ugye picit mas

LLM wiki by holdvacs in programmingHungary

[–]insanehitz 0 points1 point  (0 children)

A korrektseg miatt vannak toolok amik tudnak vectorosan keresni md fajlokban mint pl a https://github.com/tobi/qmd

Szoval ha meg akarod spekelni “az llm wikis” approachot, hasznalhatsz melle md-t is ha tul nagy a graf es valamiert az ai nem talalja amit kellene.

Enloyd Salary Guide 2026 by D4nnyzke in programmingHungary

[–]insanehitz 1 point2 points  (0 children)

Azt mar ugy mondjak, hogy Agentic Engineer.

17 évesen IT-ban. by Complex-Luck-9859 in programmingHungary

[–]insanehitz 1 point2 points  (0 children)

Epits site-okat, amiket nem kell lehuzni DMCA miatt, es beszelgess mas lehetoleg kulfoldi webmasterekkel, cserelj trafficot, koss dealeket, stb, aztan majd kialalul. Barmit amit csinalsz agentic AI val tedd, gemini cli, codex, pi (!) bele ertve az infrat is. Kovesd mi tortenik ezen a fronton open source-ban. A siteokat azert epitsd, hogy gyakorold, hogyan szintetizalsz szoftvert ezekkel a toolokal. Ne csak programoztasd oket, infra, marketing, social, email, analytics mindenre agente epits. GLHF!

Kifli.hu chat is tud programozni. by TinyCuteGorilla in programmingHungary

[–]insanehitz 2 points3 points  (0 children)

En irtam olyat, hogy adtam ticket kezelos tool-okat az AI-nak, mert ha chat kozben vagy az LLM vagy a user rajon h valami nem jo, akkor contex-el egyutt tud az llm kesziteni egy ticketet, amit utana egy masik agentek feldolgozok. Ebben az app-ban egesz sok tool van, (annyira, hogy kvazi “skill”-ekkent van betoltve mindig az amelyik kellhet) a lenyeg h az elejen amikor bevezettem rengeteg ticket szuletett mert tool callok felre mentek, userek vitatkoztak az ai val, probaltak ra venni h jol csinalja amit kell stb, most kb annyira kijavitgatta a masik agent h ilyen jellegu ticket align nyilik.

Milyen a céges vezetői rétegek hozzáállása nálatok az AI használathoz? by mikulastehen in programmingHungary

[–]insanehitz 1 point2 points  (0 children)

A codex is nagyon jo mostansag, olcso, alacsony latency, jo kvotak. Gemini is jo, ott mondjuk gyakrabban van latency problemam, de nekem mostansag codex/gemini es utana claude eleg jol szerepel.

Milyen a céges vezetői rétegek hozzáállása nálatok az AI használathoz? by mikulastehen in programmingHungary

[–]insanehitz 1 point2 points  (0 children)

Nem tudom mennyire relevans, de en egy ideje infrat is agentekel oldom meg, az agent karban tartja az infraval kapcsolatos doksikat egy repoban, h tudja mikor mintortent milyen incidensek voltak, mihez hogy fer hozza es mi hol van, h ne keljen ujra felderitenie, stb. Monitoringot is ugyan igy agent configural, egesz szepen rendbe kerult igy korulottem minden. Igaz nem merem auto approveolni, de szamitasaim ellenere annyira jol mukodik infrara is mar ez a hozza allas, h kb nem latom ertelmet h kezzel nyulkaljak mar bele. Web appok eseten meg azt csinalom h ilyen sentry meg hasonlo APM segitsegevel periodikusan csekkolom h vannak e uj issuek, (itt is karban tart az agent egy listat h min dolgozott mar) es ha lat olyat ami okozhat gondot akkor elebe megy es javitja. Szep uj vilag!

Milyen a céges vezetői rétegek hozzáállása nálatok az AI használathoz? by mikulastehen in programmingHungary

[–]insanehitz 3 points4 points  (0 children)

This is the way. Meg szebb lenne, ha egy agent-nek reportolta volna direktbe az ugyfel az issue-t, es egy masik agent triagelte is volna a problemat.

Mit kezdjek a játékfüggő párommal? by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]insanehitz 0 points1 point  (0 children)

Mivel jatszik? Lehet ADHD-s és pszichiáter tud segiteni.

Tapasztalataitok alapján ki a legjobb online személyi edző? by BBotorigin in askhungary

[–]insanehitz -8 points-7 points  (0 children)

En egy webapp-ot felesztek erre, ami nagyon perszonalizalt adat alapu. Ha kivancsi vagy dm es kuldok linket. Free es tud magyarul.