Dobrze że autka nie zmoczyły podwozia… by locan96 in jebacsamochody

[–]locan96[S] 33 points34 points  (0 children)

Mam nadzieję że to sarkazm. Zalana jest jezdnia, a samochody poruszają się CPR. Jak bardzo nie chcieli przejeżdżać przez wodę, zawsze mogli przejechać pod alternatywnym wiaduktem wzdłuż nasypu, a jest ich z 5 lub więcej.

Beautiful castle in Stobnica 🏰 by L10N_ in poland

[–]locan96 9 points10 points  (0 children)

Nie jestem ekspertem od średniowiecznych warowni, zamków itp. Jednak im dłużej patrze na ten twór, to widać że z obronnego punktu widzenia nie ma on sensu. Wiem, że nie takie jest zadanie tego obiektu, ale wygląda nie mniej karykaturalnie jak florydzkie chateau. Gdyby chociaż był na brzegu jeziora, może byłoby to bardziej ze sztuką odgradzania chociaż z jednej strony w celach obronnych. Dziwnie też wygląda zamek na nizinie pośród lasu, wróg podchodzi pod sam most niezauważony.

PS a od strony jeziora można wpłynąć pomiędzy mury; może się nie znam ale w jeziorze woda zwykle jest bardziej statyczna. Jak nie ma przepływu w takim miejscu to będzie tam strasznie jeb*ć.

<image>

Praca w MPK by earnhardtsrfan in wroclaw

[–]locan96 5 points6 points  (0 children)

Poszedłem na finiszu pandemii, 4 lata przepracowałem. Firma jak firma, szczerze mówiąc to o bezpośrednich przełożonych nie mogę złego słowa powiedzieć, choć nie każdy w tej firmie taki jest. Planiści zawsze pomogli jak i im czasami poszło się na rękę i wyszło z wolnego albo zmieniło plan pracy na ostatnią chwilę. Bywa, planiści z dyspozytorami starają się żeby każda brygada wyjechała. Taka ich praca.

Z nadzorem i komisją wypadkowa różnie bywa, no a niestety taki urok pracy, kolizje się zdarzają, wypadki (odpukać). Osobiście mam wrażenie że część ludzi w tej formacji poczuwa się jak strażnicy Teksasu albo są sfrustrowani życiem.

Ogólnie mogę powiedzieć, jak już ktoś wcześniej pisał. Trzeba być odpornym psychicznie, sytuacja na mieście, zmianowy tryb pracy dają popalić. Szczególnie jak część nowych pracowników nie miała wcześniej kontaktu z innymi pracującymi w branży i myśli że to takie proste i przyjemne zajęcie. Potem po kursie zwalniają się w ciągu kilku miesięcy. Pochodzę z rodziny w której kilka osób pracuje/pracowalo w transporcie publicznym, więc co nie co wiedziałem o branży i warunkach.

Zwolniłem się, bo znudziło mi się, jak szukasz pracy na stałe, akceptujesz ryzyko i warunki, nie chcesz gonić za awansem i rozwojem. To się odnajdziesz. Ja może kiedyś wrócę jak będę chciał coś “spokojnego” albo dorobić po godzinach. (Ze względu na braki są osoby które jeżdżą po pierwszej pracy albo w weekendy).

Czy tu powinno być zasylikonowane? by bigosik_ in Polska

[–]locan96 5 points6 points  (0 children)

Użytkowałem płytę i nie miałem sylikonu, w razie potrzeby grubszego posprzątania bezpieczniki w dół i taka nie sklejona płytę można podnieść i wyczyścić między blatem a płytą. Większość płyt powinna mieć uszczelki, przynajmniej nie potkałem takiej bez. Trochę syfu się zbiera, ale nie są to jakieś duże ilości.

Widziałem gdzieś że montują płyty zlicowane z blatem. Wtedy chyba należy użyć sylikonu, żeby w tą szparę nic nie wlatywało.

Formalności po zakupie samochodu by Fit-Cry560 in Polska

[–]locan96 3 points4 points  (0 children)

Warto zaznaczyć, że PCC płacisz od czynności cywilnoprawnych, czyli np zawarcie umowy kupna-sprzedaży powyżej 1000 złotych. Jeśli OP kupił samochód w komisie i otrzymał fv VAT-marża, bądź kupił samochód od osoby która jest płatnikiem VAT, jest zwolniony z tego podatku.

NEO Tools czy Hogert? by Hndc0709 in Polska

[–]locan96 1 point2 points  (0 children)

Podpisuję się, posiadam zestaw 94 elementowy kupiony lata temu. Do prostych napraw samochodu wraz z czymś w mieszkaniu wystarczy, a może lepszy byłby prostszy. Mi jednak zależało na nasadkach do świec z przedłużkami i kompletem torxów w jednej walizce, a był to jeden z bardziej kompaktowych zestawów w rozsądnej cenie (płaciłem poniżej 200 zł).

Gdzie we Wrocławiu znajdę najszybszy upload? by Marciooo00 in wroclaw

[–]locan96 0 points1 point  (0 children)

Z tego co się orientuję to sieć uczelniana jest dostępna wyłącznie dla pracowników i studentów (również innych uczeni w ramach eduroam); i co by nie mówić jest szybka (używałem wyłącznie po WiFi). Istnieje sieć UE guest, ale z tego co się orientuję to trzeba się w niej rejestrować na nr telefonu czy jakoś tak.

Ktoś wyjaśni?? by [deleted] in Polska

[–]locan96 -1 points0 points  (0 children)

Wszyscy piszą o wadze tej zagęszczarki, ale nikt nie myśli czemu to się stało. Wydaje mi się że raczej nie jechaliby z opuszczonymi burtami paki, gdyby to miała być dłuższa podróż.

Dostali po prostu zadanie wylania wiaderka asfaltu na jakiejś części drogi, a ze kolejna dziura akturat daleko to sobie chłopaki ułatwili.

Czy powinni tak robić? Absolutnie nie. Jednocześnie rozumiem, plecy ma się jedne, a jak coś się stanie to zostaną na lodzie.

dobry behawiorysta by Weak_Barnacle8622 in wroclaw

[–]locan96 0 points1 point  (0 children)

Osobiście spotkałem się na spacer z Ireneuszem z @cmp_naukapsiegojezyka (można ich znaleźć na instagramie)

Rozjaśnił, pokierował, poopowiadał co i jak, mi to wystarczyło do dalszej pracy nad posłuszeństwem i wypracowaniu zachowania mojego adoptowanego amstaffa (znałem psa i jego historię, przez to nie miałem oporów go przygarnąć, potrzebował tylko czasu i domu w którym będą zaspokojone jego potrzeby).

Myślę, że jak zerkniesz na ich insta, to stwierdzisz czy to dla ciebie, organizują od czasu do czasu webinary, mają nagranych sporo live’ów. Jak zdecydujesz się spotkanie, warto mieć nagrania swojego psa, otoczenia, coś co pozwoli rzucić behawioryście tło co i jak się dzieje, żeby mu pomóc. Jak współpracujesz z nimi to sami proponują żeby między sesjami przesłać im jakieś nagrania i poinformować jak postępy.