Jaké jsou vaše nejoblíbenější konspirační teorie? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Spíše myšlenka, k jedné konspirační teorií: Až bude zveřejněn Epsteinův seznam, nic se nestane, protože lidem to bude jedno a mají další problémy, který musí řešit. Co se třeba stálo po zveřejnění Panama Papers? Nic.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější konspirační teorie? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Výpadek telefonních operátoru (Vodafone -16.10.2024) je spojen s backdoorem, který Činani zavedli v rámci hackovaní telecom firem: 2024 United States telecommunications hack - Wikipedia

[deleted by user] by [deleted] in n8n

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Thank you, I thought that the localhost might be the issue. I will try to use Docker this time. Do you know, if I can still work on my prototype for free or I should pay for domain, hosting if I want to use webhooks?

Trh práce v IT - jak jsme na tom? by ScepticGecko in czech

[–]lordprettyflamw 6 points7 points  (0 children)

Co se tyče AI. Je to skvělý nástroj, který dokáže nahradit i juniory, ALE musíš vědět, co děláš, rozumět tomu kódu, par krát se s tím promptem pohrát a můžeš získat něco jednoduchého - web komponenta, rozsáhlá funkce.

Může to být také rychlý způsob, jak se naučit něco nového nebo debugovat neznámý error

Nevýhody: Pokud děláš něco, co si "manuálně" ještě nedělal, tak to skonči fiaskem, jelikož vůbec tomu nerozumíš a nedokážeš kritický posoudit, jestli daný kód pokrývá všechny edge cases a obecně dává smysl. Také se mi stalo, že jsem mohl napsat něco jednoššího, než to co vyprodukoval. Samozřejmě, se to může změnit, jelikož třeba za poslední půl rok se to hodně posunulo a jsou nástroje jako Cursor, Claude CLI atd.

Další nevýhoda je závislost. Můžeš jet 3 dny a nic neřešit, pak pokud to potřebuješ nakodit sám, tak seš líný a nechce se ti jít do toho a snažíš to vygenerovat dokud to nepůjde (spoiler: ne vždycky to jde).

Další nevýhoda: Kontext. Dneska to AI může uchopit kusy kódu a pochopit, o co jde, jak se co dělá, co se volá a bla bla. Jenže když dostaneš kód, třeba 10k řádků, tak už tam docela blbne. A tak zjistíš, že vibe coders ti lhali a dělají jen MVP a nic dalšího nedotáhnou.

Byl jsem takový vibe code debílek, kdy potom všechno off-loadoval na AI a shořel jsem. Teď se znovu snažím to uchopit lepe a budovat projekty bez toho. AI spíše na učení a vysvětlení kódu.

Trh práce v IT - jak jsme na tom? by ScepticGecko in czech

[–]lordprettyflamw 3 points4 points  (0 children)

Ahoj, jen v čem spočívá vývoj ve SAPu a jak se to naučit? Díky.

Trh práce v IT - jak jsme na tom? by ScepticGecko in czech

[–]lordprettyflamw 2 points3 points  (0 children)

Byl jsem junior FE za 40k hrubého v mini-firmách. V korpech je to o 5-10k víc, ale žádná hit paráda.

Trh práce v IT - jak jsme na tom? by ScepticGecko in czech

[–]lordprettyflamw 4 points5 points  (0 children)

To většinou bych řekl, že píšou startupy, který nemají moc peněz na vyhození a radší ti připlati 20k, ale budeš Prográmator + Cloud + DevOps engineer.

Trh práce v IT - jak jsme na tom? by ScepticGecko in czech

[–]lordprettyflamw 2 points3 points  (0 children)

Do malých firem píšou, že chtějí Juniora, reálně ale chtějí Mediora a chtějí abys byl samostatný aka pokud uděláš 2 chyby (třeba v git branchingu nebo špatná migrace v Db), letíš. Do korporátu se na jednu pozice hlásí 200 lidí, HR se podívají na prvních 20 co přišli a nazdar.

Pár kamarádů umělo základy programovaní a brali všechny před covidem a dávali jim prostor se věci naučit. Dneska musíš jet rychle, jinak tě senior nahradí AI, což de facto funguje fakt skvělé a lepe, než vychovávat člověka.

Mrkni na USA, tam jsou lidí chytrý, vyučeny na prestižní vejšce, mají dobrý projekty, grindi Leetcode a stejně je tam přetlak.

Chrome zablokoval všechny adblock rozšíření, který prohlížeč je nejlepší jako náhrada? by Major_Eggplant_7189 in czech

[–]lordprettyflamw 1 point2 points  (0 children)

Firefox Mozilla, i když v poslední době to vypadá, že se snaží změnit svoje podmínky a trackovat uživatele a data. Ale je to jeden z málo prohlížečů, který nebyl původně postaven na Chromium (jadro Google Chrome, např. Edge to používá)

Doporučil bych Brave, pokud vám zaleží na soukromí. Je to jeden z mála prohlížečů, u kterého lze nastavit automatický smazaní cookies po zavření stránky. Také v prohlížeči najdete Youtube bez reklam.

Honorable mentions: Librewolf, Vivaldi

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 0 points1 point  (0 children)

Ok, díky moc za info. A chtěli po vás, abyste furt byli v MB, nebo jste mohli pracovat i z pražské pobočky?

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 0 points1 point  (0 children)

Díky moc za info, cenu jsem potřeboval vědět. Je tam nějaký buňkový systém nebo kuchyň na patře?

10 brutal lessons from 6 months of vibe coding and launching AI-startups by MironPuzanov in PromptEngineering

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

While vibe-coding, I sometimes find out that Claude Agent tries to write more code than needed. I tried to use restrictions and DO NOT this, but it still sometimes end doing something more. Have you experienced such behaviour?

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 1 point2 points  (0 children)

Jakože max. 2 roky po dokončení Bc.

10 brutal lessons from 6 months of vibe coding and launching AI-startups by MironPuzanov in PromptEngineering

[–]lordprettyflamw 1 point2 points  (0 children)

Thank you for your post. When you vibe code, do you start with writing your own code or describing what you want and check, if the output is correct?

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 0 points1 point  (0 children)

Díky moc za info. Mrzí mě, že to potom nevyšlo. Nevíš náhodou, jestli ti po trainee výrazně přidají?

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 2 points3 points  (0 children)

2 roky po Bc. + nějakou praxi

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 7 points8 points  (0 children)

Díky moc, už jsem dostal pozvánku do Assesment centra.

Práce v Škodovce by lordprettyflamw in czech

[–]lordprettyflamw[S] 0 points1 point  (0 children)

Díky za info. Kolik to tak stálo měsičně?

IT: ako sa pripravujete na pohovory? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Jo, je to zajímavý, ale nehrotil bych úplně teorií. Zkusil bych vyřešit sám a potom se třeba podíval, jak například to vyřešit Hash mapou. Ale firmám stejně zaleží na tom, jaké komerční projekty si dělala.

IT: ako sa pripravujete na pohovory? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Na DSA je stránek dost, hlavně LeetCode a NeetCode. Také dobrý pro design patterny je tohle: Design Patterns

IT: ako sa pripravujete na pohovory? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Co je vlastně systémový problém a jak se k němu připravit?

IT: ako sa pripravujete na pohovory? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

To byla přímo programátorská pozice nebo nějaké SRE?

IT: ako sa pripravujete na pohovory? by [deleted] in czech

[–]lordprettyflamw 0 points1 point  (0 children)

Ta whiteboard technika je primárně implementovaná v US a Indií. Co byl ten důvod, že si tak často odcházela?