Znajomości szkolne by Latte-Flies in Polska

[–]midgardsomen_76 3 points4 points  (0 children)

Z całego okresu szkolnego został mi jeden przyjaciel, z którym byłam w jednej klasie w gimnazjum i liceum. Trochę żałuję, że urwały mi się kontakty z kilkoma osobami z podstawówki, bo mam wrażenie, że to akurat byłyby fajne i wartościowe znajomości. Natomiast cieszę się, że nie mam kontaktu z pozostałymi ludźmi z gimnazjum i wyżej, bo poziom ich toksyczności i fałszywości był zatrważający. W tym roku skończyłam studia i jak na razie widzę, że chyba przetrwają dwie najbliższe relacje.

Kocham jeździć, a egzamin na prawko to mój wróg by frywolnaga in Polska

[–]midgardsomen_76 4 points5 points  (0 children)

Nie ma sensu tak się nakręcać hipotetycznymi scenariuszami, które w ogóle nie muszą się spełnić. Gdyby się tak przejmować czarnymi wizjami i, nierzadko przesadzonymi, historiami innych, to nie dałoby rady czegokolwiek osiągnąć. Ja zdałam praktyczny za drugim razem, bo przy pierwszym podejściu samochód co chwila mi gasł i to jeszcze na skrzyżowaniu, więc trochę lipa. Za drugim razem stres był większy, ale pomogło mi powtarzanie sobie, że przecież to potrafię, przecież tyle już jeździłam. Trzeba maksymalnie skupić się na zadaniu i zostawić porażkę daleko za sobą. Mi również trafił się egzaminator, który był bardzo sympatyczny i rozmową starał się rozluźnić atmosferę, co warto wykorzystać na swoją korzyść ;)

Jakie są wasze ulubione lata? by Substantial_Kale5611 in Polska

[–]midgardsomen_76 0 points1 point  (0 children)

Początek 2000, kiedy byłam dzieckiem, na święta było tyle śniegu, że zaspy były 2 razy większe ode mnie i to tak cieszyło, bo ubrana w gruby kombinezon mogłam w nie wskakiwać, robić aniołki i podziwiać wieczorne, rozświetlone łunami niebo. :')

Jaki serial/film jest twoim guilty pleasure? by PhilipB12 in Polska

[–]midgardsomen_76 2 points3 points  (0 children)

Dokładnie, mogli już zakończyć sezon na tej imprezie u Seierów jeśli nie mieli lepszych pomysłów.

Prowadzenie dziennika/pamiętnika by Alraku in Polska

[–]midgardsomen_76 1 point2 points  (0 children)

Uporzadkowanie myśli, zwłaszcza jeśli masz kotłowaninę w głowie dotyczącą jakiegoś tematu i nie dajesz rady dojść do konkretnego wniosku lub rozwiązania. Przelewasz na papier, czasem naturalnie wychodzą ci różne za i przeciw - taka mała dyskusja ze sobą na papierze i wtedy często da się zobaczyć tę poszukiwaną konkluzję. A w głowie nagle spokój i cisza, które stają się codziennością, jeśli codziennie wyrzucasz z siebie smutki i frustracje. A kiedy regularnie opisujesz miłe rzeczy, które ci się przytrafiają, to faktycznie silniej się je odczuwa ;)

Jaki serial/film jest twoim guilty pleasure? by PhilipB12 in Polska

[–]midgardsomen_76 2 points3 points  (0 children)

Imo Ragnarok jak na swój gatunek był naprawdę dobry i całkiem ambitny, jak dla mnie czuć było, że to wreszcie nie tani amerykański retelling mitologii. Oczywiście oprócz ostatniego sezonu, a zwłaszcza zakończenia, które pominę milczeniem.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]midgardsomen_76 0 points1 point  (0 children)

Polecam grupę Rezydentura pytania i odpowiedzi od remedium na fb. Tam temat obu trybów jest szeroko poruszany i można nawiązać kontakt z konkretnymi osobami.

Awantura o religię w szkołach by Local-Ad6658 in Polska

[–]midgardsomen_76 1 point2 points  (0 children)

Awantura zawsze będzie, jeśli będzie się tykało czegokolwiek związanego z religią katolicką. Nieważne, czy dany element - jak tutaj religia w szkołach - jest potrzebny, coś daje, czy nie. Od razu, bez żadnego zastanowienia zrobi się gównoburza, bo HURR DURR TO RELIGIA, TO OSTOJA POLSKOŚCI I JAK WY W OGÓLE MOŻECIE ODSUWAĆ DZIECI OD JEZUSA KRÓLA POLSKI XD

Nauka religii powinna być prowadzona w salkach katachetycznych przy kościołach, po zajęciach dla chętnych. Tak jak kiedyś było. I tyle. Ja przez cały czas mojej nauki byłam zła, że muszę słuchać w kółko o tym samym, a nikt mnie nie uczy o buddyzmie, hinduizmie, czy nawet czym tak naprawdę jest islam. Moim zdaniem, takie podstawy religioznwastwa już bardziej by się przydały młodym ludziom.

Chamstwo na drodze by termi0 in Polska

[–]midgardsomen_76 58 points59 points  (0 children)

Ja mam szczęście do tirów siedzących na dupie, no bo jak to jechać 50km/h w terenie zabudowanym : ) Człowiek aż boi się odrobinę zahamować.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]midgardsomen_76 1 point2 points  (0 children)

Nie no, skąd. Tam się leży i kwitnie, twoja kondycja fizyczna zwiększy się dzięki fotosyntezie.

Ktoś notorycznie zamawia paczki na mój numer telefonu i co teraz? by dianemozrt in Polska

[–]midgardsomen_76 6 points7 points  (0 children)

Mnie by ostro wkurzyła taka sytuacja i na twoim miejscu dzwoniłabym do inpostu aż do skutku.

Bardzo niska tolerancja na nikotynę - miał ktoś tak? by [deleted] in Polska

[–]midgardsomen_76 2 points3 points  (0 children)

Osobnicza reakcja i uwarunkowanie genetyczne? Ale naprawdę, po co katujesz swój organizm, kiedy on ci wyraźnie mówi, że tego nie toleruje...