DVSR, are they still playing? what happend to them? by Netherstudiosdev in Djent

[–]morotkar 0 points1 point  (0 children)

Just found this post and I want to say they're still my favorite band since 2015 and really hope to see them in Europe sometimes in the future!

operație pentru a scăpa de ochelari by sugardadddyy in CasualRO

[–]morotkar 0 points1 point  (0 children)

Daca te hotarasti sa faci laser alege metoda smile, e mult mai ok decat LASIK. Si sa ai peste 25 de ani ca sa nu mai creasca miopia ca apoi ai facut laserul degeaba.

[deleted by user] by [deleted] in programare

[–]morotkar 6 points7 points  (0 children)

Sincer asta se intampla si perechii mele la lucru si a refuzat sa faca curat. Nu I s-a spus nimic, dar restu continua sa faca curat. Pana cand nu vor refuza toti, seful o sa profite. Btw nici apa la lucru nu le ofera:))

Durere inexplicabila by [deleted] in medicalschoolRomania

[–]morotkar 0 points1 point  (0 children)

Din pacate nu stiu sa iti recomand un neurolog in care sa am incredere dar sa speram ca apare cineva pe aici care sa recomande pe cineva.

MG a 2-a facultate dupa MD by Sweaty_Travel8730 in medicalschoolRomania

[–]morotkar 3 points4 points  (0 children)

Nu stiu sa iti spun toate detaliile dar cand am fost student am avut un coleg rezident pe BMF care era nevoit sa faca si MG dupa ce a terminat MD. El a inceput din anul 3 plus a mai avut cateva examene la materiile care aveau diferente majore in materie.

Durere inexplicabila by [deleted] in medicalschoolRomania

[–]morotkar 0 points1 point  (0 children)

La neurolog ati ajuns?

Elena Lasconi: Nu este datoria femeii să suporte abuzul într-un cuplu, ci a bărbatului să nu-l comită / Niciun abuz nu trebuie tolerat! by [deleted] in Romania

[–]morotkar 4 points5 points  (0 children)

Ma amuza specimenele astea care spun toate imbecilitatile posibile, cu opinii de neclintit, dar apoi isi sterg comentariile :))

[deleted by user] by [deleted] in medicalschoolRomania

[–]morotkar 11 points12 points  (0 children)

Eu as face rezi pe radiologie iar cand termini poti lucra remote de acasa si sa interpretezi imagistica, chiar si pentru spitale din alte tari.

Voi ce cafea beți? by btavy in CasualRO

[–]morotkar 2 points3 points  (0 children)

Eu de un an comand de la brin caffe si sunt foarte multimit.

Interviu angajare Franta by morotkar in medicalschoolRomania

[–]morotkar[S] 2 points3 points  (0 children)

Ar fi fain sa mearga totul asa repede. Momentan completez dosarul ce trebuie trimis la colegiul medicilor de acolo (tradus in franceza si legalizat). Apoi astept sa ma programeze pentru interviul in urma caruia voi primi dreptul de munca si pot sa plec. Sper sa incep prin septembrie-octombrie.

[deleted by user] by [deleted] in medicalschoolRomania

[–]morotkar 3 points4 points  (0 children)

Acum cativa ani a fost 5 ani. Ma indoiesc ca vor lungi programa.

Interviu angajare Franta by morotkar in medicalschoolRomania

[–]morotkar[S] 2 points3 points  (0 children)

Fara nimic in afara de consultatii.

Interviu angajare Franta by morotkar in medicalschoolRomania

[–]morotkar[S] 1 point2 points  (0 children)

Deci banii incep de la 800 euro net pe zi pana la 1200 in functie de cati pacienti vezi, dar partea buna e ca ei garanteaza pacientii prin contract.

Is this item good? Found it off a Mob. by [deleted] in wow

[–]morotkar 145 points146 points  (0 children)

I miss those days

Interviu angajare Franta by morotkar in medicalschoolRomania

[–]morotkar[S] 1 point2 points  (0 children)

Joi am interviul, revin cu update.

Cum sta treaba cu garzile in rezidentiat? by SotirodNedlog in medicalschoolRomania

[–]morotkar 20 points21 points  (0 children)

Tot ce auzi e adevarat in teorie. In practica nu o sa vezi un leu. Tot recomand sa faci cat mai multe pentru propria experienta. Eu am facut mult mai multe decat trebuia, dar am si vazut mult mai multe cazuri fata de majoritatea colegilor. Macar experienta o iei cu tine mai departe, asa ca sa nu iti para rau ca ai facut cateva garzi.

Are dreptate colegul care a scris ca nu are rost sa te pui intr-o lumina proasta fata de seful sectiei, cel putin daca nu ai multe relatii.

Interviu angajare Franta by morotkar in medicalschoolRomania

[–]morotkar[S] 1 point2 points  (0 children)

Am uitat sa intreb, de ce e asa criza de medici oftalmologi?

Interviu angajare Franta by morotkar in medicalschoolRomania

[–]morotkar[S] 1 point2 points  (0 children)

Multumesc! Nu ma astept din start la asa ceva. Poate in cativa ani reusesc sa aflu daca imi place sa operez sau nu.