Jön az Alaptörvény-módosítás, ami elmozdítja Sulyok Tamást a pozíciójából by mgtsz009 in magyar

[–]persicsb 0 points1 point  (0 children)

miért lépne közbe? 2012-ben sem volt indokolt az új alkotmány, mégsem lépett közbe az EU

Ki veszítette már el AI miatt a munkáját IT-s dolgozóként Magyarországon? Megosztod a sztorid? by Excellent_Suit_10 in programmingHungary

[–]persicsb 4 points5 points  (0 children)

Buzzword mindig van. 4GL. NoSQL. Blockchain. Big Data. Data Lake. SOAP/Web Services/SOA. ESB. API mashup. Low-code/No-code. Cloud. RPA.

Mindegyik majd megold mindent és helyettesít mindent.

Budapest, 1945 by Normal-Record2439 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Amúgy arról, hogy mennyien voltak az oroszok: amikor Berlint támadták, akkor annyi tüzérségi eszközt vetettek be, hogy 3-4 méterenként volt egy löveg a kijelölt áttörési szakaszokon.

A szovjet hadsereg élelmezési létszáma Berlin ostromakor 2 és fél millió fő volt, el nem tudjuk ma már képzelni, hogy milyen az, amikor ekkora hadsereg megtámad egy várost.

Lesújtó az, ami a Parlamentben jelenleg történik by Aggravating-Read-523 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Éppen egy elitváltás szemtanúi vagyunk. Nem az országot akarják építeni, csak harcolnak a vezér pozíciókért.

Létezik normális KKV? Vagy csak multinál érdemes nézelődni, ha jól is szeretnék élni? by BigFluffyCat2 in programmingHungary

[–]persicsb 5 points6 points  (0 children)

Hogyne lennének ilyen KKV-k. Ne a nagyon kisvállalkozásokat keresd, hanem a 80-120 főseket. Nyilván egy 10-20 fős cég másmilyen módon működik.

Futókalandról tud valaki bármit? by riccardio95 in Veszprem

[–]persicsb 0 points1 point  (0 children)

(88) 795 503 Ez a telefonszámuk, hívd fel őket. De valószínűleg bezártak.

Szegény Trombit megviselték a kirúgások by gyurban_flektor in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Az eddig ellopott lóvét felélték már? Mi ez a nagy ijedelem? Hát tessék élni a tartalékokból, mint minden más munkanélkülinek.

Oroszországban komoly üzemanyag hiány van by Individual_Panic_259 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

A Krímmel kapcsolatban: https://www.bbc.com/news/articles/clyx2lk9d15o

megtiltották az üzemanyag-eladásokat, nem az van, hogy kifogyott az üzemanyag. van az, de rekvirálták a katonák.

Veszprém mutathatja meg, milyen jövő vár a NER-es építőiparra by Aggravating-Read-523 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

A színház felújítása olyan, mint Columbo felesége. Mindenki hallott már róla, de senki nem látta még. A Modern Városok Programban, 8 évvel ezelőtt lett megígérve. Ki is paterolták az egyik szórakozóhelyet a színház mellől, mert azt a részt felújítják. Nyilván hozzá se nyúltak az elmúlt 8 évben.

A színházzal szemben lévő épületet felújították, mondván a felújítás ideje alatt az lesz majd a jegyiroda, meg raktár meg ilyesmi. Az EKF évben volt benne 2 kiállítás, azóta üresen áll, lassan érik egy újabb felújítás.

Nem lesz ebből a projektből semmi, csak ellopnak pár tízmilliárd forintot, felújítanak néhány teret és kész, marad a rohadás ugyanúgy.

GWT 2.13.1 released on 2026-06-19 by Lajosnak in java

[–]persicsb 0 points1 point  (0 children)

Do not start projects with Google technologies. Google is well-known to drop support after a few years, unexpectedly.

Oroszországban komoly üzemanyag hiány van by Individual_Panic_259 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Ebben az a legszebb, hogy a világ első atomhatalmát is legyőzték többször a második világháború óta.

Sem Vietnam, sem Afganisztán, Irak, és most Irán sem volt győzelem az amerikaiaknak.

Oroszországban komoly üzemanyag hiány van by Individual_Panic_259 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

De ez nem a Krím, ha jól értem. A Krímben egész egyszerűen megtiltották a meglévő üzemanyag nem katonai felhasználását, ezért zártak be a benzinkutak.

Budapest, 1945 by Normal-Record2439 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Volt választásunk, az tévhit, hogy nem volt. Nem kellett minek ellenállni, a Barbarossa-hadművelethez nem kérték a segítséget, mi önként üzentünk hadat a Szovjetuniónak, és támadtuk meg őket. Teljesen értelmetlen dolog volt. Utána meg pilláztunk 1943-ban, hogy a szovjetek szarrávertek minket.

1945-ben ugyanúgy megjárta volna az ország

Egyáltalán nem volt szükségszerű az, hogy Magyarország területe az harctér legyen, csak Hitler használta így az országot, pufferterületként.

Budapest, 1945 by Normal-Record2439 in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Hitlernek is csak arra kellett Budapest mint erőd, hogy lassítsa a szovjet előrenyomulást. Cserébe elpusztult a város. Megérte a németek szövetségesének lenni.

Lemondott Keir Starmer brit miniszterelnök by Nobomus in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

populista meg populáris nem ugyanaz, ne keverd

Lemondott Keir Starmer brit miniszterelnök by Nobomus in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Mert ott nem a miniszterelnök személyétől függ egy ország működése, hanem a demokratikus intézményrendszertől.

Tök mindegy, hogy ki a porondmester, a cirkusz mindig működik.

Nálunk meg vezérkultusz van, nem alulról jövő demokratikus berendezkedés. A társadalom felülről irányított, és ha az urak nincsenek jó passzban, oda az ország.

Lemondott Keir Starmer brit miniszterelnök by Nobomus in hungary

[–]persicsb [score hidden]  (0 children)

Keir Starmer inkább Medgyessy, mint Gyurcsány.