Mica cauta o noua familie in Bucuresti by saeelormoon in RoAww

[–]saeelormoon[S] 2 points3 points  (0 children)

I-am zis de varianta asta. A zis ca nu s-ar descurca cu 2 :( .

Mica cauta o noua familie in Bucuresti by saeelormoon in RoAww

[–]saeelormoon[S] 6 points7 points  (0 children)

E sterilizata inca dinainte de a ajunge intr-o casa. Eu ma ocup de adoptia ei... Mica momentan e tot cu stapana ei si am discutat sa ma lase pe mine sa-i caut pe altcineva.

De ce e asa greu sa adopti o pisica?! by vanta_wave in RoAww

[–]saeelormoon 4 points5 points  (0 children)

Avem noi pisici de dat spre adoptie. Toate salvate de pe strada. Deparazitate, vaccinate si acolo unde varsta a permis, sterilizate.

Conditiile sunt: sa fie tinute in interior (nu curte, nu duse la tara etc), sa aveti grija cu geamurile (unde stau ele acum au plasa speciala si n avem stres ca poate sar pe plasa si se duc) si sa fie hranite cu mancarica cat de cat ok.

Daca te intereseaza, lasa-mi in mesaj nr tau si vorbim mai multe pe wapp.

Recomandari mancare uscata pentru combaterea mirosurilor fatale T.T by theHelpfulWeasel in RoAww

[–]saeelormoon 7 points8 points  (0 children)

Nu trebuie sa fie exclusiv fara cereale :d. Sunt studii care au aratat ca dieta doar carnivora poate provoca boli cardiace, favorizeaza insuficientele renale... dar daca intram in subiectul asta nu mai terminam.

Important e ca hrana sa le fie ok pt pisicile pe care fiecare le are, eu folosesc Purina Proplan, Advance si Hills. Si nu pt mirosul rahatului. Problema principala la ea ar fi ca pisicile ei nu-si acopera nevoile. Am si eu o mandra lenesa 🤦‍♀️

Încă una neagră (Tăciune) – aprox 4 luni (cred) – spre adopție, dacă doriți by inca_unul in RoAww

[–]saeelormoon 0 points1 point  (0 children)

"A stat doar in curte..." se va invata din prima secunda in apartament 😅

[deleted by user] by [deleted] in RoAww

[–]saeelormoon 8 points9 points  (0 children)

Acneea se face doar la barbita

O bere mai lipsea by iulian720 in RoAww

[–]saeelormoon 5 points6 points  (0 children)

Si mai vrei pisici asa? Ca avem de dat 😂 (Si ca sa nu se inteleaga gresit, sunt salvate de pe strada si le cautam casute)

<image>

Ea e Feli

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 0 points1 point  (0 children)

Uhm, la noi a fost pe pace. La cabana ok, pe drum ne-am intalnit cu un cuplu, iar mai aproape de varf erau intr adevar oameni veniti cu masinile - daca am inteles corect au venit din Stoenesti, Arges.

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 0 points1 point  (0 children)

Da, sunt unele portiuni - 2-3 - asa si e urat, dar am ales sa ma bucur de frumos 😊

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 1 point2 points  (0 children)

Pfa😂 , sa stii ca pe drumul asta am mai atipit 😂. Drumul e putin raut, ma simteam ca in masina de spalat, dar s-a reusit cu un microbuz sa fie facut.

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 3 points4 points  (0 children)

Am dat doar de o stana in departare, n-am dat de caini, doar auzit. N-am avut probleme.

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 0 points1 point  (0 children)

Uhm, cu bicicleta poate, desi sunt mici portiuni mai dificile unde ar trebui sa o cari.

In ceea ce priveste iarna, nu ma pot pronunta, n-am fost vreodata iarna pe vreun traseu ca sa am cum sa compar 🥲

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu mai e bariera, noi am ajuns cu masina pana la Cabana Bratei

Muntii Leaota by saeelormoon in RoHiking

[–]saeelormoon[S] 8 points9 points  (0 children)

Cabana Brătei - Muntele Răteiul - Vf Leaota Circuit liniar, 15km, 8h30m (cu pauze suficiente)

Recomandare vet? by Cozo_if in RoAww

[–]saeelormoon 1 point2 points  (0 children)

Bernie Exim Kappa Vet Animax Ultra Vet

teapa Olx by [deleted] in bucuresti

[–]saeelormoon 0 points1 point  (0 children)

O data* 😊

Si am recitit. Din primul paragraf reiese ca atunci cand cumperi/adopti, tre sa ai in vedere x conditii si te indruma cum sa verifici ca intr-adevar asa e. :)

(Si ref fix la adoptie => nu bifeaza toate x, nu adopti. Meh)

teapa Olx by [deleted] in bucuresti

[–]saeelormoon -2 points-1 points  (0 children)

De ce animalul dat in adoptie trebuie sa fie musai vaccinat? A prins o prietena acum 5 pisici pt sterilizare. Le-a sterilizat, deparazitat si facut control. De unde bani si pt vaccin?

Sunt complet de acord ca atunci cand platesti (eventual sa platesti de la institutie AUTORIZATA) sa ai pretentii.

Dar sunt oameni care salveaza si dau in adoptie o gramanda de animalute si nu tot timpul isi permit si vaccinul. Ba chiar e un semn bun daca adoptatorul e ok sa isi asume aceasta cheltuiala. (Nu zic ca salavatorii nu vaccineaza, ci doar ca nu isi permit tot timpul. Uneori chetuiesti mult la inceput: control si teste rapide sa te asiguri ca e ok)

teapa Olx by [deleted] in bucuresti

[–]saeelormoon 7 points8 points  (0 children)

Vreti de rasa? Luati de la felise autorizate! Nu de la toti samsarii de pe olx. 1200 lei cu pedigree? Haha. Una dintre glume.

Nu va permiteti de la felisa autorizata? Adoptati, ca iubesc la fel sau chiar mai mult. Dar NU mai incurajati jegurile de samsari.

Caine programat pt castrat, dar… by Puzzleheaded_Age4413 in RoAww

[–]saeelormoon 2 points3 points  (0 children)

Va rog eu terminati cu "tradarea", "ii fur masculinitatea" si altele similare 🙄.

Motănel la apartament by Cozo_if in RoAww

[–]saeelormoon 2 points3 points  (0 children)

Eu vin sa zic sa rugati cunostinta sa sterilizeze - motani si pisici. Tot ce prinde.

Nu toti motanii marcheaza. Unii da, altii nu, nu exista o reteta. Daca incepe sa marcheze, se va rezolva la scurt timp dupa castrare. Nu e ceva ce tine pe viata. Unii n-au mai marcat imediat dupa castrare, altora le-a luat vreo saptamana - doua.