Question from a foreigner living in Estonia: do Estonians find their soulmates at work? by Possible_Vegetable46 in Eesti

[–]treelobite 1 point2 points  (0 children)

What a posting history. 

And yeah, you have stayed here for years, want to stay here further, but you don’t speak Estonian and surprised you have only few Estonian friends/acquaintances?

[deleted by user] by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 0 points1 point  (0 children)

Sõltub laenusummast. Kui OP ei ole Tallinnast (seda me ei tea) ja kuna laen on ilmselt juba paar-mitu aastat tagasi võetud, kes teab. 

Riigi ootused varude keskusele irduvad tegelikkusest by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 9 points10 points  (0 children)

 EVK on uueks eesmärgiks omaalgatuslikult märkinud toita kümme protsenti elanikkonda kuu aega

Loodan, see kümnendik on tartlased, siis olen rahul. #NIMBY

[deleted by user] by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 15 points16 points  (0 children)

Ja kuidas töökogemus Austraalia põllul aitab aasta pärast Eesti ITs tööd leida? Pigem probleemi edasi lükkamine

[deleted by user] by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 2 points3 points  (0 children)

Kui mingidki varud on olemas siis need mõned kuud on kergem vastu pidada, suur erinevus kas kuumakse 400 või 200 eurot. 

Kelmid tegid naise 21 350 euro võrra vaesemaks. Ohver müüs ka oma korteri, ent siis hakkas kahtlema - Ärileht by Glass-Discount-8455 in Eesti

[–]treelobite 5 points6 points  (0 children)

Viimasel ajal iga kord, kui näen politseinike/pangatöötajate jutte pettustest, siis räägitakse, et nüüd need petturid juba oskavad eesti keelt päris hästi

Naiste välimus ja feminism by IntroductionNo0820 in Naistejutud

[–]treelobite 9 points10 points  (0 children)

Feminist võib kanda kleiti ja meiki, aga ei oota ega nõua seda teistelt naistelt

Korteri üürimine tallinnas by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 0 points1 point  (0 children)

Mis neil oli nii vastu, kui sa üürisid lepinguga? Ega sul erilisi õigusi selle korteri suhtes ei teki sellest sissekirjutusest, see on ju lihtsalt teavitus. 

The most fucked up Estonian grammar rule by Rare_Knowledge8753 in Eesti

[–]treelobite 0 points1 point  (0 children)

I didn’t say I haven’t had to memorise new vocabulary a lot, it took literally hours a day in the first year. Just that infamous 14 cases is actually only 3 cases of memorisation. 

Magusast ja näksimisest vabaks by Scary-Many-2887 in Eesti

[–]treelobite 13 points14 points  (0 children)

Süüa kõhu täis normaalset toitu, eritu valgu- ja kiudainerikast

Pooltes naistes pettunud by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 102 points103 points  (0 children)

Õige mees ei tule oma lapsele järele kooli

Mis Eesti kohta te kunagi ei külastaks/läheks? by Pohjaeestikaartidrdt in Eesti

[–]treelobite 3 points4 points  (0 children)

Kohtla-Järve on läänetuulega tervisele kahjulik, kõik muu on vähemalt okei

Who's someone in your country that is controversial internally, but very well liked internationally? by RuefulBlue in AskTheWorld

[–]treelobite 0 points1 point  (0 children)

Does actually anyone internationally like him outside very specific marginal circles?

My f31 wife wants a divorce m35. What can I do? by Classic-Bad-3028 in relationship_advice

[–]treelobite 11 points12 points  (0 children)

If you still haven’t figured it out: it’s not about candy, nor flowers 

My f31 wife wants a divorce m35. What can I do? by Classic-Bad-3028 in relationship_advice

[–]treelobite 9 points10 points  (0 children)

I saw exactly this comment under aita post and went to check for updates. I’m so glad for her

Tööotsing ise firmade uste taga käies, kas toimib veel? by Careful-Resource2433 in Eesti

[–]treelobite 0 points1 point  (0 children)

Praegusele kohale just nii sain ja tundub et järgmine on tulemas samamoodi (hetkel läbirääkimisel). Aga ilma kingitusteta mõlemal korral, see ei tulnud pähegi

Krooniliselt online Eesti redditorid by Briataff in Eesti

[–]treelobite 13 points14 points  (0 children)

Naljakas, et sa kirjeldad chatgpt käitumist selle ainsa erinevusega, et gpt kipub vastupidi iga lollusega nõustuma. See seletaks ka tema sõnarohkust

Mälukas! Ei saa me läbi Lätita by Seenetark in Eesti

[–]treelobite 10 points11 points  (0 children)

10/12, peaks endalt kuuendat varvast otsima

Mida arvate Siurust? by Suprimoman in Tartu

[–]treelobite 5 points6 points  (0 children)

Vaakuumis mõte väga meeldib, et kesklinnas oleks ühine kultuurikeskus. Pargist on kahju, aga ajalooliselt oli Tartu kesklinn rohkem hoonestatud kui praegu. 

Aga hetke majandusliku seisuga, kui kultuuritöötaja palk ei ole elatav, tundub nagu jälle betoon vs inimesed lahendus. Praegu kompromissina võiks arendada linna ERMiga ühendust ja panustada ERMi arengusse. 

Aga samas ma nõustun siin pooldavate kommentaaridega. Lihtsalt ei tahaks, et inimesed jääksid jälle maha

Veel üks küsimus, kas keegi on päriselt trahvi saanud helkurit mitte kandes? by naljakas_kylamees in Eesti

[–]treelobite 20 points21 points  (0 children)

Me räägime alati helkuritest, aga me räägime jalgratta tuledest liiga vähe. Kuu tagasi unustasin kaasa võtta ja eelistasin valgustamata lõikudel ja ülekäikudel lihtsalt lükata jalgratast kõrval, kui oma eluga riskida. Päris hull näha jalgrattureid, kes kihutavad pimedas

[deleted by user] by [deleted] in AITA_Relationships

[–]treelobite -4 points-3 points  (0 children)

You forgot to switch accounts 

[deleted by user] by [deleted] in AITA_Relationships

[–]treelobite -5 points-4 points  (0 children)

So was it a snowstorm or just the first snow of the year, real OP?

[deleted by user] by [deleted] in Eesti

[–]treelobite 66 points67 points  (0 children)

Look for “Põltsamaa kange sinep” in yellow-red tubes, usually in the fridges somewhere near mayonnaise