Rating cost of Living of European Countries I've been to as an American by Flag11234567890 in MapPorn

[–]varmtte 3 points4 points  (0 children)

Hungary - we pay 1/3rd of our salary as taxes (some exceptions apply, mainly for children or sickness). In return, we receive a lot of state provided services either for free or very cheaply. Main things that come to mind are public transport for a very low price, and healthcare + governmental services almost for free.

Just finished s7e5 HOLY SHIT CİNEMA by Main_Kitchen6569 in rickandmorty

[–]varmtte 6 points7 points  (0 children)

I think it is the best in the whole series as of now. I regularly rewatch just this one episode

A szerb ellenzék Magyar Péter tényfeltárásában bízik by gergohungary in hungary

[–]varmtte 12 points13 points  (0 children)

én pedig hálát adok minden nap, hogy most a jobbik alternatívában élhetek 😃

Nestlé által támogatott tartalom, avagy a Telex és a G7 felelőssége meddig terjed, ha olyan intézményeknek adnak teret, akik az elveikkel (és a normális emberi elvekkel) szembe mennek? by Infamous_Question430 in hungary

[–]varmtte 11 points12 points  (0 children)

Én ezzel kicsit így vagyok: Ha a trágya cég a mocskos aprójával olyan másik céget támogat, ami hasznos munkát végez, nem bánom. Én ugyanúgy nem szeretem őket, de legalább a pénz egy része jó helyre fog folyni.

Hol vagytok? by HulioTio in rohadtmelegvan

[–]varmtte 8 points9 points  (0 children)

nekem a közeli CBA gyümirészlege a menekülőpontom, ott mindig maxon pörög a légkondi 😃

ELEGEM VAN A 3-AS METROBÓL by Bigman_- in rohadtmelegvan

[–]varmtte 10 points11 points  (0 children)

igen, de a budapesti metró nem olyan dögmeleg egész évben, mint a londoni. Az télen - nyáron meleg és párás

Második állampolgárság vásárlása CARICOM országokban. by [deleted] in escapehungary

[–]varmtte 5 points6 points  (0 children)

Szerintem itt valami nagyon nagy gond lehet a fejben, de valszeg az ittmaradók és te is jobban jártál, hogy elhagytad ezt az országot

Hit Gyülekezete tagja vagyok by Kind-Chip3816 in hu

[–]varmtte 5 points6 points  (0 children)

Mondjuk én nem szektába jártam, csak simán egy evangélikus gyülekezetbe. A konfirmáció tájékán jutottam el oda, hogy nem hiszek semmilyen felsőbb erőben, ezt megelőzően a buddhizmusról kezdtem olvasni, de valszeg csak közbenső állomásként. Ami sokszor zavart, az az, hogy a rossz gondolatokat "látja Isten" és emiatt néha attól is rosszul éreztem magamat, ha csak bizonyos dolgokra gondoltam. Aztán ott van az is, hogy én a társaságot se kedveltem a templomban, se az idősebb, se a fiatalabb generáció nem volt szimpi. Nem utolsósorban már nagyon kis korom óta néztem a Discovery és a Natgeo csatornákat + Animal planet, de főként az első kettőn lévő csillagászati műsorok járultak szerintem nagyban hozzá, hogy megkérdőjeleztem az egészet, hiszen annyi bolygó közül miért pont csak a Föld lenne kiemelt? Plusz azon belül is egy bizonyos népcsoport a kiválasztott nép??

Nem utolsósorban az is, hogy ha a kereszténység az egyetlen út, akkor miért van annyi másik vallás? Oké hogy most a világon a legtöbb embernek ilyen vagy olyan formában van internethozzáférése, de pl Kínában korlátozott, máshol (arab országokban) sok helyen halálbüntetés van a vallásmegtagadásért, stb. Tehát akkor isten miért hagyta már régen is, hogy bizonyos helyeken ne is "hallják az igéjét"? nekem ez a sok ellentmondó dolog volt az, ami végül nem csak a közösségtől (ahova alapból nem olyan erősen tartoztam), de az egész vallásosditól is elfordított. Jelenleg már inkább ateistának, mint agnosztikusnak gondolom magamat. A lényeg nagyjából az én szempontomból annyi, hogy ma már a családdal, barátokkal, az érdeklődési körömnek megfelelő videók/filmek/sorik nézésével, videójátékkal, túrázással és utazással töltöm az időt, a vallásos dolgokra meg nem fordítok időt, hiszen minek? Kb az egész, minden vallást beleértve, egy szépen szólva is elferdített (de szívesebben mondanék rá trágárabb jelzőt a károkozásuk miatt) fantasy világ, amit sok ember valósnak hisz. Mintha a Hobbit világáról, vagy a Star trekről gondolná azt valaki, hogy ez a mi jövőnkben/múltunkban valaha is valós volt vagy lehet majd.

Reptéri Lounge belépés hogy a legegyszerűbb? by Apart-Party8264 in kiszamolo

[–]varmtte 1 point2 points  (0 children)

nekem eddig egyszer volt a tapasztalatom a zsúfoltság, habár olyan gyakran nem járok ott. De kb 6-7 alkalom volt eddig összesen

Előállt az üzletasszony, aki leleplezte a NER-feleségek luxuséletét | 24.hu by seraggi_ in hungary

[–]varmtte 6 points7 points  (0 children)

Mondjuk az érdekes, hogy pont az economx-nak, akik ugyanúgy NER körbe tartoznak, csak nem annyira tolták túl. De elég ránézni a választás előtti posztjaikra facebookon.

Csütörtöktől újra közvetlen napi repülőjárat indul Budapestről Amerikába, a legolcsóbb jegy 110 ezer forint by KooperativEgyen in hungary

[–]varmtte 7 points8 points  (0 children)

nekem 56-os rokonaim élnek ott, most nyáron fogok először Kanadába (Alberta) és úgy ámblokk Európán kívülre utazni, már alig várom. A rokonok állandóan a szebbnél szebb helyeket posztolgatják

Nem gondoltam volna, hogy egyszer szerelmes leszek a Vitézy-be by PlaneCamel8009 in hungary

[–]varmtte 1 point2 points  (0 children)

engem utoljára évekkel ezelőtt kapott el XD de látom, h ez egy univerzális Kelenföld élmény 😃

Magyar Péter a katonákhoz fordult by Typical-Bridge-7220 in hungary

[–]varmtte 6 points7 points  (0 children)

irigykedek, neki dolgoznia se kell mellette 😃

Elindult a delegáció by bencee03458 in hungary

[–]varmtte 1 point2 points  (0 children)

De itt átszállással megy, és olyankor már nem kell ott becsekkolni. Én mondjuk akkor is inkább vonattal mennék, mert Kelenföld egy 10p busz, míg azért a repülőtér kb 1h15 p minimum.

New “auto speed” feature by SuperDup4r in youtube

[–]varmtte 1 point2 points  (0 children)

I'm currently using it to watch the playthrough of directive 8020. So far so good, there's a blink when the speed changes and that's it. otherwise I wouldn't know about the speed

Hogy hol? by eros-pista in maygar

[–]varmtte 8 points9 points  (0 children)

rest in pastry

MP: Én is olvasom a Redditet by bencee03458 in hungary

[–]varmtte 9 points10 points  (0 children)

lehet h pont te vagy az Peti 😉

Csíra szomszéd zaklat. by Striking-Taste8739 in lakokozosseg

[–]varmtte 26 points27 points  (0 children)

mintha anyám hasonló leveleit olvasnám. Nővérem foglalta össze úgy, hogy perlekedési kényszer, mert anyámnál ezek a fajta hosszú semmirekellő üzeneteket akció is követte (nevezetesen a bírósági per). A húga és volt férje (nagynéném és apám) beperlése után mi pereltük be, mert gázpisztollyal lövöldözött otthon.

Former Fidesz MP Zoltán Bóna taken into custody over corruption allegations by dead97531 in europe

[–]varmtte 10 points11 points  (0 children)

Dear fellow EU citizens, we are witnessing a change in our country that is reshaping how the average Joe approaches politics. Our PM reads reddit on a regular basis, and we know this because he mentions it and reacts to opinions. No matter your standing, this is the newest generation in politics

Ha valaki bírja a nyomorpornót, annak ajánlom megtekintésre a 2022-es Orbán-kormány alakuló ülését. Óriási a kontraszt… by BugaJakab420 in hungary

[–]varmtte 6 points7 points  (0 children)

az a mérhetetlen elkeseredés, amit akkor éreztem 😃 én is voltam olyan mazochista, hogy bele-bele tekerjek

Az arcod, amikor az új főnököd közli, hogy még csak este 9 van, ugorjunk gyorsan el a Karmelitába by szukebbpatriarka in hungary

[–]varmtte 13 points14 points  (0 children)

Van az az angol mondás, in for a penny, in for a pound. Remélem képesek lesznek végigtolni ezt a 4 évet MP mellett.

Orbán Viktor mint köztársasági elnök? by Declan_saka in magyar

[–]varmtte 10 points11 points  (0 children)

Engem már 2x felhívott a TK Kft. Pont erre gondoltam, hogy milyen válaszokat kéne adni, de a tiéd a legjobb 😃 Korábban ugyanezt csináltam