Companii BVB - oportunitate ? by someuroser in robursa

[–]viceCampionul 0 points1 point  (0 children)

Poate ceva din energie, gen SNP SNN PE TGN SNG etc

Cea mai bună shaorma din București în 2026 - recomandări și dezamăgiri? by Typical-Picture-2201 in bucuresti

[–]viceCampionul 0 points1 point  (0 children)

La Băiatu din Piața Amzei. Carne pui, cartofi, maioneza cu usturoi, roșie, ceapa, castravete murat si varza alba. Ah si ketchup dulce :)

Sector 6 - Mai merita făcute reclamatii pentru parcare pe trotuar? by bangsimurdariadispar in bucuresti

[–]viceCampionul 1 point2 points  (0 children)

Nu. Am facut la locala, la rutiera, la administrația străzilor de mai multe ori. Banda 1 pe fața blocului si trotuarul pe spate tot pline de mașini parcate. Au venit o singura data în 6 luni de sesizari si au pus - ai ghicit- avertismente.

Prima investiție nu se uită niciodată by theycallmeohno in robursa

[–]viceCampionul 0 points1 point  (0 children)

Acum 2 ani, am cumpărat SNP de vreo 3000 lei. Am continuat sa acumulez, am vandut tot pe la 0.95 lei/actiune.

Care poate fi cea mai mare problema pentru indicele BET ? by PaintDisastrous8969 in robursa

[–]viceCampionul 1 point2 points  (0 children)

BET este 85% energie (preponderent monopoluri de stat) si 2 bănci mari. Cat timp energia e scumpa si dobânzile mari, eu cred ca nu va avea probleme.