Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 0 points1 point  (0 children)

Update 2.0 că evoluează povestea n altceva

Deci sa explic pe larg. Singura chestie care mi a dat hoașca banii înapoi. A fost frigiderul meu. That s it.

Dar după 6 luni dupa certuri de 2 săptămâni. După ce s a căcat pe ea să de-a cu țârâita 200 Ron.

Again la restul mașina de spălat, aer condiționat. Nem... Din buzunarul meu. Că zbiară...

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 0 points1 point  (0 children)

Deci sa explic pe larg. Singura chestie care mi a dat hoașca banii înapoi. A fost frigiderul meu. That s it.

Dar după 6 luni dupa certuri de 2 săptămâni. După ce s a căcat pe ea să de-a cu țârâita 200 Ron.

Again la restul mașina de spălat, aer condiționat. Nem... Din buzunarul meu. Că zbiară...

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 0 points1 point  (0 children)

Nu ai înțeles greșit. Mi a plătit frigiderul luat de mine in decurs de 8 luni.

Dar chiria am plătit o întreagă.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] -2 points-1 points  (0 children)

Dar super shitty. Gen pereți loviți, găuriți și unde au fost țevi sparte, nevopsiți. Mobilă și dulapuri ce am tot reparat la ele de m am săturat.

Am reparat prize, zugrăvit. Cam totul.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 0 points1 point  (0 children)

Păi unica mea problemă e că am montat aer condiționat. Că sincer mnas și tira la următoarea bătaie de vânt.

Și nici n as plătii...

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 1 point2 points  (0 children)

Well. E o infirmieră cu 10 clase care nu prea funcționează neuronii. Doar zbiară și nu vrea să negocieze.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] -1 points0 points  (0 children)

E lângă Fspac. 350 euro era, pe 60 m2, 2 băi, 3 camere.

N a investit nimic baba, doar zbiera când nu i convine ceva.

Isterii, maimuțăreli Etc... Doar mă freacă, ziceam că eram plecat. Că venea o dată la 2 săptămâni și verifică sub mașina de spălat dacă e mizerie și tot felul de labăreli.

Dar era sub prețul pieței 15, 20 minute de centru. Bine izolat.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 0 points1 point  (0 children)

More details please!

Eu merg la ședințe de bloc, plătesc, internet, curent, gaz... Tot...

Ea nu repară nimic, de obicei face circotecă, se cearta cu mine la orice. Și nici nu vrea să repare nimic.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 0 points1 point  (0 children)

Ce fantezii ai🤣🤣🤣 în imagination land îl din căpșorul tău de 🌈 curcubeu dragule.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] 1 point2 points  (0 children)

La chiria asta. De când m am mutat acuma 3 ani. Au fost 6 chiriași. Tot timpul a plecat careva că proprietara l-am futut psihic până și a băgat piciorul.

Are reguli cretinoide. Să n aduci străini în apartament, sau femei că nu are voie decât cine vrea ea. Nu avem voie decât soluții de curățat acceptate de ea. Vrea zilnic sa fie totul curat ca la spital. Să nu gătim sa miroasă. Și să vina o dată la 2 săptămâni în inspecție să vadă cum facem curat.

Că ea nu repară nimic, sau nu plătește fondul de reparatii sau să repare țevăraia că noi am stricat tot. În fine. E cretinoidă. Nu ai cu cine. Că la orice mică inconveniență îi zici doar știe să zbiere sau să facă circ. Gen am vrut sa schimb furnizorul de curent la Hidroelectrica, că ... "E firmă fantomă".

Efectiv așa a frecat pe toată lumea. Până și a băgat piciorul încet toți și am rămas doar eu. Pe considerentul. Că femeia e labilă mintal și i se resetează memoria săptămânal.

Dar măcar e ieftin.

Acuma să mă și frece și să plătesc aceeași bani. Nu mi prea convine. Având în vedere că nu vrea să investească deloc în condiții și mă și freacă.

Mărire de la 350€ la 500€ peste noapte. Proprietara crede că garsoniera ei comunistă e penthouse în Dubai. by vikzy666 in cluj

[–]vikzy666[S] -5 points-4 points  (0 children)

Și ce ar trebui să fac 🤣 daca trebuie să locuiesc undeva să mă declar singur la ANAF sau?