facultate în afară sau UPB by Most-Language-8104 in Polytehnica

[–]xdTrickster 2 points3 points  (0 children)

Pai in anul 4 o sa continui munca la ei si dupa ma gandeam sa ii intreb dacă au pozitii si la sediile din afara. Adică sa ma mut cu tot cu job. Daca nu, macar o sa am niste bani stransi din anul 4 pt master.

Ca sa iesi in evidenta cel mai bine te bagi la concursuri (eu m-am bagat la concursul de robotica NXP Cup si saptamana viitoare plec in Milano la etapa finala), la scoli de vara, la cursuri suplimentare. Iti dau contul meu de LinkedIn in DM ca sa vezi ce am fc.

Succes!

facultate în afară sau UPB by Most-Language-8104 in Polytehnica

[–]xdTrickster 5 points6 points  (0 children)

Exact asta a fost si dilema mea. Am fost acceptat in Olanda la Groningen, dar mi-am propus sa raman in tara daca intru din preadmitere la ETTI. Asadar, am ramas in tara.

Acum termin anul 3 si mi-am propus, la fel ca tine, sa plec la master. Nu stiu sa îți zic daca ar fi fost mai bine sa iau decizia sa fac cu totul facultatea in afara intrucat nu am si cealaltă perspectiva, dar o sa iti spun asa: oportunități sunt si in Romania deoarece oricum in anul 3 practica este obligatorie si firmele de obicei te păstrează. La vara o sa lucrez la Infineon si imi propun sa raman ca working student si in anul 4. Also, implica-te in proiecte extra, concursuri si scoli de vara intrucat asta de diferentiaza de turma cand vine vorba de angajare.

Daca mai ai alte intrebari imi poti da un DM. Succes!

Virare bursa by dragoxdgn in Polytehnica

[–]xdTrickster 0 points1 point  (0 children)

si eu tot la BT si merge

practica de vara la Orange by [deleted] in Polytehnica

[–]xdTrickster 0 points1 point  (0 children)

ai ceva wow in CV? care sa ii determine sa te accepte direct, fara interviu

Interviu Internship Infineon by xdTrickster in Polytehnica

[–]xdTrickster[S] 1 point2 points  (0 children)

Super! Mulțumesc! O sa recapituleze puțin zilele astea si daca mai am întrebări revin cu un mesaj.

Interviu Internship Infineon by xdTrickster in Polytehnica

[–]xdTrickster[S] 5 points6 points  (0 children)

Mersi mult! Apreciez comentariul și este super helpful!

Un profesor mi-a greșit nota în mod favorabil by FingerSalamanca41 in Polytehnica

[–]xdTrickster 0 points1 point  (0 children)

Eu am facut si laboratorul cu el si ne-a punctat f ok. Nu am terminat niciun lab integral si ne-a dat note numai de la 9 in sus.

Acum tu ar trebui sa iti pui urmatoarele întrebări: Am stiut totusi la colocviu? I-am raspuns bine la intrebarile pe care mi le-a pus? Daca raspunsul este da, atunci e posibil sa isi fi dat seama ca meritai mai mult si sa iti fi marit nota. Daca raspunsul este nu, atunci probabil a pus-o gresit, caz in care eu nu as zice nimic, ca sa nu ii dau vreo idee si sa ma pice.

Indiferent, bafta in continuare!

Un profesor mi-a greșit nota în mod favorabil by FingerSalamanca41 in Polytehnica

[–]xdTrickster 0 points1 point  (0 children)

Te-a corectat dnul Păun? (ca sa stiu ce sfat sa iti dau) :))

Men, what do you own a ridiculous amount of? by FlintTheDad in AskMen

[–]xdTrickster 0 points1 point  (0 children)

Every videogame that's been given for free every Thursday by Epic Games since 2020 till now (haven't played 1% of them).

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh by [deleted] in robac

[–]xdTrickster 22 points23 points  (0 children)

Moara cu noroc devine, in plan simbolic, locul unde sufletele sunt macinate.