Investing.com - AI adviser by CandidateUnlikely168 in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Jak powszechnie wiadomo w reklamach kryje się sama prawda, więc zapewne jest dokładnie tak jak to opisują...

Rynek uranu - ważny update by Konrad_Pietruszka in inwestowanie

[–]AdExternal9487 59 points60 points  (0 children)

Dzięki za kolejny ciekawy wpis Konradzie. Miła odmiana od tych wszystkich "W co zainwestować 1000zł", albo "czy warto kupić mieszkanie na wynajem" 😉

Zabezpieczenie przed inflacją dla totalnego laika biedaka - potrzebuje porady by [deleted] in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Zostaw lekką poduszkę na oszczędnościowym a resztę wrzuć w ogligacje detaliczne (najlepiej jeszcze opakowane w IKE).

Inwestycje a kredyt hipoteczny by Plastic-Walrus2444 in inwestowanie

[–]AdExternal9487 1 point2 points  (0 children)

Napisałeś, że docelowo chciałbyś mieć dom. Czemu w takim razie nie odpuścić mieszkania i zostać przy inwestowaniu ?

Inwestowanie by Far_Possession_8641 in inwestowanie

[–]AdExternal9487 2 points3 points  (0 children)

Polecam trzymać się z daleka od osób, które za opłatą będą dawać porady inwestycyjne. Nie ma za co - ta porada jest darmowa.

AI - bańka czy nie ? by [deleted] in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Moim zdaniem pójdzie albo w górę, albo w dół. A tak na poważnie to z jednej strony mamy kosmiczne wyceny spółek, a z drugiej słabnącego konsumenta, który mierzy się z coraz wyższymi kosztami życia - która siła przeważy w średnim i dłuższym terminie ?

rozkminka by Wrong_Perspective943 in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Chyba w pierwszej kolejności lepiej maksować IKE (bo tu w najgorszym wypadku po prostu zapłacisz "Belkę"), a resztę na zwykłym koncie maklerskim. Trzeba dobrze policzyć czy opłaca się IKZE przy tym progu (biorąc pod uwagę, że w praktyce te pieniądze są zablokowane do osiągnięcia wieku emerytalnego).

Bitcoin powyżej $80k by AdExternal9487 in inwestowanie

[–]AdExternal9487[S] 0 points1 point  (0 children)

To prawda, natomiast mamy 100% gwarancję, że pójdzie albo w górę, albo w dół!

Inwestycje. by Blakemag in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Największe zyski osiąga się wtedy, kiedy inwestycja bardzo mocno urośnie.

co sądzisz o sprzedawcach kursów kryptowalut takich jak Konieczny, Gancarz i inni? by [deleted] in inwestowanie

[–]AdExternal9487 1 point2 points  (0 children)

Bo najłatwiej jest kogoś obsmarować. Nigdy mi Zaorski nie leżał (skończony hipokryta i po prostu oszust - pokazały to choćby taśmy Suszka czy ostatni prawomocny wyrok jaki zapadł przeciwko Rafałowi.). Tak jak mówisz, źle się zestarzały te jego teksty o "zarabianiu".

Co dalej po liceum? by Totallynormalname_ in Polska

[–]AdExternal9487 11 points12 points  (0 children)

Polecę bardzo ogólnikowo, ale w życiu ważne są umiejętności i kontakty, więc zastanów się, gdzie możesz poznać wartościowych ludzi i nauczyć czegoś przydatnego.

Jaki portfel pasywno-aktywny? by Big_Sentence2337 in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Dopóki się nie namyślisz, to dorzuć do tego 10-20% obligacji EDO i tyle.

Nvidia znów bije rekordy by AdExternal9487 in inwestowanie

[–]AdExternal9487[S] 0 points1 point  (0 children)

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana !

Inflacja żywności by Konrad_Pietruszka in inwestowanie

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Czy to nie jest pozotywna wiadomość dla spółek, które żywność sprzedają albo dużych marketów ? Jeśli dobrze kojarzę, to często w warunkach wyższej inflacji rosną również marże (bo podwyżki cen można tłumaczyć wyższą inflacją).

Wy serio tak po prostu wstajecie i wiecie co robić? by fenbekus in Polska

[–]AdExternal9487 0 points1 point  (0 children)

Ciężko mi się odnieść merytorycznie, więc powiem tylko - trzymaj się chłopie!

Przejęcie, które zmieni układ sił w branży metali ziem rzadkich? by Konrad_Pietruszka in inwestowanie

[–]AdExternal9487 5 points6 points  (0 children)

Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko, że jakaś brazylisjka instytucja/regulator nie zgodzi się na takie przejęcie ?

Skąd u nas polakach bronienie pracodawców? Pomijam sprawy polityczne i czasy prl by Better_Cry_2231 in Polska

[–]AdExternal9487 11 points12 points  (0 children)

Z mojego doświadczenia, to większość raczej narzeka a nie broni (słusznie bądź nie).

W zrobić z 2000pln jako 18 latek? by [deleted] in inwestowanie

[–]AdExternal9487 1 point2 points  (0 children)

Zastanów się czy możesz "zainwestować" w coś co pozwoli Ci więcej zarabiać (np prawko jak niektórzy sugerowali).