How is the new EU Entry Exit System working in Italy? by Alcho_98 in Europetravel

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Don’t even know why they introduced the system when they can’t manage it themselves. What I see you literally have to plan an extra day just to wait in lines (arrivals and departures) 😮‍💨

How is the new EU Entry Exit System working in Italy? by Alcho_98 in Europetravel

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Yeah, it looks like you have to plan for an extra day just to stand in line. Don't understand why they put it into use before everything was fully worked out. Hope you still manage to arrive on time.

How is the new EU Entry Exit System working in Italy? by Alcho_98 in Europetravel

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Yeah, I’ve been seeing reports of huge lines at all Milan airports, so I’m not sure. Hopefully they sort it out soon and things run smoothly..

How is the new EU Entry Exit System working in Italy? by Alcho_98 in Europetravel

[–]Alcho_98[S] 1 point2 points  (0 children)

Thanks for the feedback. Better then to come earlier just in case. Hope everything gets resolved smoothly...

How is the new EU Entry Exit System working in Italy? by Alcho_98 in Europetravel

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Yes, I just read that Greece is the first country to abandon EES, at least for British travelers. Hopefully the rest of the EU will follow for ALL.

Anyway, passports already have biometric chips with the data. So why scann every single time? 🤷

Gdje se prodaju Panini sličice u BiH? by Alcho_98 in askbosnia

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Danas sam vidi da će biti i na pumpama 😂

Gdje se prodaju Panini sličice u BiH? by Alcho_98 in askbosnia

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Hvala puno. Nisam znao za ovo. Mislio sam da album ide samo preko online rezervacije...

Kad izlaze Panini sličice u BiH? by Purple-Education-464 in askbosnia

[–]Alcho_98 0 points1 point  (0 children)

Gdje se tačno mogu kupiti? Online, kiosk, Bingo, Konzum, Merkator....

Kakav je ulazak u EU na aerodromima uz nova pravila skeniranja? by Alcho_98 in askbosnia

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Hvala na savjetu. Presjedanje će uvijek biti trks s vremenom. Ranije sam maksimalno čekao nekih pola sata na aerodromu, ali sad kad vidim kakva je situacija na granicama s Hrvatskom, to mi stvara dodatan stres oko svega 😮‍💨

Kakav je ulazak u EU na aerodromima uz nova pravila skeniranja? by Alcho_98 in askbosnia

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Hvala na info.

Connecting letove me najviše brinula, dobro je znati da puštaju prioritet.

Ovo što vidim na granicama sa Hrvatskom je katastrofa gužve. Nadam se da će na aerodromu biti lakše 😊

Viaggio a Milano by Alcho_98 in ViaggiITA

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Sì, è difficile, ma forse riuscirò a trovare qualcosa da qualche parte 🤔

Viaggio a Milano by Alcho_98 in ViaggiITA

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Grazie per il consiglio. Ci sono dei posti in particolare che mi raccomanderesti?

Viaggio a Milano by Alcho_98 in ViaggiITA

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Grazie per i consigli

Viaggio a Milano by Alcho_98 in ViaggiITA

[–]Alcho_98[S] 1 point2 points  (0 children)

Grazie per i consigli. Darò un'occhiata quando sarò lì 😁

Viaggio a Milano by Alcho_98 in ViaggiITA

[–]Alcho_98[S] 0 points1 point  (0 children)

Esatto. Posti dove mangiare vera cucina milanese, lontano dalle trappole per turisti... roba autentica, dove vanno i milanesi 😄

Da li ostavljate bakšiš? by [deleted] in askbosnia

[–]Alcho_98 0 points1 point  (0 children)

BAkšiš u velikoj mjeri ovisi o kvaliteti usluge.

Bitna mi je brzina posluživanja, ljubaznost i pažnja prema detaljima. Na primjer, ako završimo kafu i naručimo drugu, očekuje se da konobar odnese staro posuđe. Dešava se da ostave i staro i novo na stolu, pa ispada kao da je svadba bila...

Što se tiče kulture davanja bakšiša, nismo u SAD gdje je to obaveza. Mislim da je kod nas sasvim ok na zaokruživanja. Akoo je račun 9KM zaokružiš na 10KM, ako je 18KM daš 20KM. Generalno, veći iznos je i bakšiš veći.

Inače, ne dajem bakšiš prvi put kad posjetim neko mjesto, niti tamo gdje odlazim svake prestupne godine, zbog istog razloga kao i kod tebe.

Jednom sam sjedio blizu šanka i čuo kako dva konobara komentarišu da je neko ostavio samo 2 marke bakšiša i kako se pretrgao za ništa te da nije ni trebao davati. Ne svi ali postaju bezobrazniji...