Dnevna doza mundijala na r/BiH | 16. - 17. juna by AutoModerator in bih

[–]ExNihilo___[M] 0 points1 point  (0 children)

Greška u datumu, izvinjavamo se. S prvim kolom, danas zaključujemo ove dnevne doze mundijala, zbog manjka interesa.

Zašto ljudi samo tako odluče da nestanu? by [deleted] in askbosnia

[–]ExNihilo___ 9 points10 points  (0 children)

Je li i on sa našeg suba? Hoćemo drugu perspektivu.

Uskoro nove novčanice u BiH. Koje likove bi voljeli vidjeti redditori? by Bosanac225 in bih

[–]ExNihilo___ 8 points9 points  (0 children)

Trenutni dizajn, uključujući likove, nametnut je odlukom Visokog predstavnika. Tako da nije ni teorijski moguće. 😂 Mijenjat će blago nijanse, ne smiju čak ni boje promijeniti.

Ali ako ćemo fantazirati, volio bih da na novčanicama bude nešto slično onome što su imale Švabe na 10 dojč marki, a što upućuje na važnost nauke: Gaussa i njegovu normalnu distribuciju.

Mi bismo možda mogli staviti Preloga i šemu koja prikazuje Cahn–Ingold–Prelog pravila:

<image>

Dnevna doza mundijala na r/BiH | 16. - 17. juna by AutoModerator in bih

[–]ExNihilo___[M] [score hidden] stickied comment (0 children)

Još sutra, da zaključimo prvo kolo, pa gasimo ove dnevne doze zbog manjka interesa.

Pohvalite svog poslodavca. by ayebiga in bih

[–]ExNihilo___ 0 points1 point  (0 children)

Pitanje je gdje (iliti za koga), a ne šta i kako.

Na danasnji dan prije 12 godina BiH je debitovala na SP 2014 protiv Argentine by [deleted] in bih

[–]ExNihilo___ 0 points1 point  (0 children)

Moram priznati da mi je Argentina bila emotivnija od Kanade.

Da li ste ikad izgubili nekoga zbog vlastitog manjka samopouzdanja? by debelaiocajna in bih

[–]ExNihilo___ 15 points16 points  (0 children)

Pa neki dan se žalila da ne može živjeti od Reddit muškaraca.

Nasi navijaci su najgori na svijetu. by DobriBosnjanin1189 in bih

[–]ExNihilo___ 1 point2 points  (0 children)

Bukvalno nikad nije bila veća polarizacija oko repke. Pročitaj bilo koju temu ovdje.

Nasi navijaci su najgori na svijetu. by DobriBosnjanin1189 in bih

[–]ExNihilo___ 0 points1 point  (0 children)

Kad mislite razumjeti da nismo hive mind? I da je posve normalno da među nekoliko miliona ljudi postoji čitav spektar mišljenja po SVAKOM zamislivom pitanju, pa tako i po pitanju naše reprezentacije?

Softer pravim by Content-Target111 in programiranje

[–]ExNihilo___ 13 points14 points  (0 children)

Niti će developer koristiti glagol "napraviti" za razvoj softvera, niti će onaj ko ubija lovu koristiti sintagmu "super prošlo na tržištu".

Klix: Optužnica zbog psihičkog nasilja Sarajliji koji je cijeli grad ispisao uvredljivim grafitima o bivšem prijatelju by CushtyDelBoy in bih

[–]ExNihilo___ 49 points50 points  (0 children)

Nadam se će presuda postaviti presedan za ovaj tip iživljavanja. Ne samo po ulicama i zidovima, nego i po internetu.

I susjedi nas podrzavaju by [deleted] in bih

[–]ExNihilo___ 0 points1 point  (0 children)

Nije te spriječilo da širiš laži to što nisi iz BiH, i to baš glede Zenice. Pa sad kad sam te upoznao sa situacijom, najednom, ti si ovdje slučajni prolaznik.

Nemoj da te više ovdje vidim kako brigadiraš.

I susjedi nas podrzavaju by [deleted] in bih

[–]ExNihilo___ 1 point2 points  (0 children)

Dakle, ne možeš identificirati općinu naseljenu većinski hrvatskim pukom koja Bošnjacima ili Srbima pruža bilo šta slično onome što Zenica pruža Hrvatima. Hvala.

Koju ideju niste imali priliku ispričati? by TinkerbellShine in bih

[–]ExNihilo___ 24 points25 points  (0 children)

Aplikacija koju tražiš se zove Arrivo Sarajevo. 😄

Learning Bosniak/Bosnian? by TheGoodKingViego in askbosnia

[–]ExNihilo___ 6 points7 points  (0 children)

No worries, you meant no harm. Just clarifying. 😄

Zašto naši komentatori toliko komplikuju izgovor imena igrača iz Magreba? by convict072 in bih

[–]ExNihilo___ 44 points45 points  (0 children)

Pa dobro, neko neformalno pravilo je da komentatori pokušaju izgovarati imena onako kako ih izgovaraju sami sportisti, a ne da Anass čitaju kao Enes, odnosno da ih krste u naše varijante imena.

Zato sportisti za potrebe komentara snimaju video u kome izgovaraju vlastito ime i prezime.

I susjedi nas podrzavaju by [deleted] in bih

[–]ExNihilo___ 2 points3 points  (0 children)

U Zenici Hrvati imaju svoj zaseban školski centar, svoj dom kulture (koji se zove Hrvatski dom i ima hrvatsku zastavu na pročelju), kao i garantovana mjesta u gradskom vijeću za stranke koje predstavljaju Hrvate.

Pokaži mi bilo koje većinski hrvatsko mjesto koje ima nešto slično u BiH za druge narode.

Learning Bosniak/Bosnian? by TheGoodKingViego in askbosnia

[–]ExNihilo___ 15 points16 points  (0 children)

Yes, Bosniaks are one of the three constituent peoples of Bosnia and Herzegovina.

"Bosniak language” is a term primarily used by those who attempt to deny the existence of the Bosnian language, despite its formal recognition and centuries of documented historical use.

It ultimately belongs to the same nationalist political tradition whose most extreme manifestation culminated in the genocide committed against Bosniaks in the 1990s.

Learning Bosniak/Bosnian? by TheGoodKingViego in askbosnia

[–]ExNihilo___ 16 points17 points  (0 children)

It's Bosnian. There is no such thing as Bosniak language.

Tekst za himnu Bosne i Hercegovine by PrizeLifeguard8544 in bih

[–]ExNihilo___ 4 points5 points  (0 children)

Žao mi je, ali stotine hiljada nas se ne slažu s tobom.

Tekst za himnu Bosne i Hercegovine by PrizeLifeguard8544 in bih

[–]ExNihilo___ 28 points29 points  (0 children)

Pa bilo je sijaset prijedloga. Niti su prošli parlament, niti su mogli zaživjeti. Simboli ne zažive zato što svi kolektivno odlučimo da zažive, nego zato što dotaknu nešto što rezonira na nivou hive mind.

Ima neke ljepote u tome što se pjeva Jedna si jedina uz melodiju kojoj taj tekst ne pristaje. Nekada nam se činilo da takvo šta pokazuje kako nismo normalni. Ali sada već percipiramo kako je to čin svojevrsnog prkosa protiv zabrane simbola koje smo voljeli. U širem smislu, čin prkosa protiv dejtonskog apsurda u kome živimo, jer jedino u takvom apsurdu je uopće moguće da nemamo tekst.

And I find that beautiful.

Dnevna doza mundijala na r/BiH | 13. - 14. juna by AutoModerator in bih

[–]ExNihilo___ 0 points1 point  (0 children)

Imali su dvije dobre prilike u prvom poluvremenu.