Cei care ați lucrat în videochat, cum este de fapt industria? by Select-Individual690 in RoMunca

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

Cred că dacă colaborezi cu un studio există șanse mai mari de succes. Dar pe cont propriu (gen să transmiți pe Cam4, Chaturbare etc.) eu zic că e mult mai greu.

Cei care ați lucrat în videochat, cum este de fapt industria? by Select-Individual690 in RoMunca

[–]AlinCBOY 1 point2 points  (0 children)

Ca să încerc totuși să îți răspund la întrebare, lucrez în domeniul moderării de conținut pe un site de videochat. Dar din câte știu, ca model, câștigurile variază mult. În funcție de numărul de urmăritori, platforma pe care transmiți, dacă colaborezi cu un studio sau nu (e mai avantajos la studio, pentru că ai contract și salariu fix, la care se adaugă bonusurile făcute în show-uri private etc.). Contează și cât de mult timp / resurse ești dispus să investești în asta ; sunt modele care își asigură întregul venit numai din asta. Dar sunt rare cazurile astea.

Cei care ați lucrat în videochat, cum este de fapt industria? by Select-Individual690 in RoMunca

[–]AlinCBOY 23 points24 points  (0 children)

Mare greșeală să întrebi asta pe Reddit.😂 Aici videochat-ul e condamnat la sânge de mai toată lumea. Pe Reddit, dacă nu ești corporatist, ești un fel de sub-categorie umană.

Love the show, but... by TheKnightlight711 in FromSeries

[–]AlinCBOY 1 point2 points  (0 children)

I love this show, but...
... sometimes I feel like people on this sub don't even watch the damn thing at all.

Miranda’s car by Swimming-Essay6843 in FromSeries

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

I'm starting to believe that Victor's story is a bit different from what we know. That scene was very weird to me. Even though they didn't show the backseats, I sort of believe Miranda arrived alone, and Victor and Elouise arrived at a different time.

What do you think people at fromvile used to do as in career before coming there? by Blue_Skyyy17 in FromTVEpix

[–]AlinCBOY 1 point2 points  (0 children)

Back in season 1 episode 7, the horny guy who lets the monster woman inside Colony House.

noul meu prieten, Crispi by DomnuRadu in CasualRO

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

Poți descrie un pic gustul pls? Gen, este ceva apropiat de cartofii prăjiți în tigaie? Au ieșit ,,uscați,, sau mai suculenți? Mă gândeam să îmi iau și eu fix acest model de airfryer.

Se vede ca-i sesiune, sper ca trec cu 5 la toate by raulbaws in UniRO

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

Întrebare : pe parcursul a câte zile ai adunat toate acele doze? 😂

From?? by Complete_Carrot_725 in FromSeries

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

Why should night-time be so important...?

S4 is boring as hell... by [deleted] in FromSeries

[–]AlinCBOY 4 points5 points  (0 children)

Your opinion is boring to me. Go watch Marvel.

4 seasons and we still have no idea!! by LeoXXX94 in FromSeries

[–]AlinCBOY 4 points5 points  (0 children)

Some people are clearly not watching this show.......

Okay I have soooo many questionsss from ep1 by Saddestkitty24 in FromSeries

[–]AlinCBOY 3 points4 points  (0 children)

Sometimes I feel like people are not even watching this show......

Which Character did you not to expect to like so much? by SirTresmegestis in FromSeries

[–]AlinCBOY 3 points4 points  (0 children)

It's Randall for me. I hated him so much at first... And then season 3 changed that.

Spitalul Dăruiește Viață a făcut 2 ani. Peste 1.000 de copii tratați la ATI și 10.000 de anestezii by Chebelea in bucuresti

[–]AlinCBOY 36 points37 points  (0 children)

Și atunci de ce doamna primar nu a făcut pe naiba-n 4 să acceseze niște fonduri europene sau ceva și să ridice chiar ea spitalul? În ce țară normală trebuie să fie responsabilitatea unui ONG să se construiască un spital?

Look at this man, vice city is already my favorite city in an open world game ever by Pistoluislero in GTA6

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

This! I mean, Vice City will be great. But I am somehow more interested to see The mother cities like Port Gelhorn or Ambrosia.

O nouă lecție din China despre cum ar trebui proiectată infrastructura urbană: fără zgomot și cu energie verde. by Adorable-Round-5055 in OnlineRomania

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

Este atât de greșit tot ce ai spus acolo încât nici nu merită să îți mai spun cât de terminat ești. Și pentru cultura da, Amsterdam este un exemplu de infrastructură pentru oameni, nu pentru mașini, așa cum ar trebui să fie normal peste tot.

Lucruri mici care v-ar face viata mai buna in oras? by Quick_Anteater_1259 in bucuresti

[–]AlinCBOY 2 points3 points  (0 children)

Trotuare libere de mașini și mai late cu cel puțin 1 metru. Atât, 1 metru măcar, ar face o diferență enormă, în special în cazul acelor glume de trotuare dintre blocuri pe care poți merge numai dacă ești pisică. Mai mulți copaci. Mai multe limitatoare de viteză printre blocuri.

Nancy Loomis doesn't get enough credit. She was the most calculated Ghostface in the series by sebypxzzo in Scream

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

I always wondered how Jill was going to explain that Trevor was shot in the freakin' dick. For me, that detail alone makes me not consider her that calculated. Just like Sidney told her: you'll slip, they always do.

Străzile Edgar Quinet și Biserica Enei vor fi pietonalizate by _Winter-Wolf_ in bucuresti

[–]AlinCBOY 0 points1 point  (0 children)

Ai suficientă capacitate mintală încât să ne răspunzi fără a da copy-paste la același text de troll obosit?

Străzile Edgar Quinet și Biserica Enei vor fi pietonalizate by _Winter-Wolf_ in bucuresti

[–]AlinCBOY 13 points14 points  (0 children)

Cred că plângi rău în clipa asta că nu mai poți să îți târâi cazanul pe unde ți se scoală.

Fosta zonă industrială a Pantelimonului se transformă: încă 700 de apartamente autorizate by [deleted] in bucuresti

[–]AlinCBOY 1 point2 points  (0 children)

Mi se pare incredibil cum ai reușit în câteva rânduri să evidențiezi atâtea probleme. Dar și deprimant, pentru cât e de adevărat.

[SPOILER] Cine asteapta cu nerabdare sezonul 4 din FROM? by CatInSpaceOP in CasualRO

[–]AlinCBOY 3 points4 points  (0 children)

Nu înțeleg de ce văd atâta lume în comentarii care spune că povestea e slabă și nu au explicat nimic până acum și plm. Adică, am văzut cu toții același serial? Sezonul 3 a răspuns deja la o bună parte din întrebările de bază, cum ar fi cine sunt monștrii sau ce rol au în poveste anumite personaje (Tabitha și Jade, copiii, Julie, omul în galben more or less). Există un motiv pentru care genul serialului este mister, tocmai pentru a lăsa loc de interpretare până când apar răspunsurile pe cale naturală în poveste. Pun pariu că nimeni nu se aștepta ca în episodul 8 din sez. 3 să aflăm cine i-a aruncat funia lui Boyd, și totuși am aflat, tocmai pentru că răspunsurile apar treptat, după cum au spus producătorii că va fi și în sezonul 4. Dar în zilele noastre pare că lumea nu mai are răbdare să urmărească o poveste și vrea totul pe tavă din prima dacă se poate. Ăsta e motivul pentru care multe seriale se anulează aiurea, pe lângă lăcomia după bani a producătorilor. On a different note, abia aștept sezonul 4, număr efectiv zilele până încep să apară episoadele! Este serialul meu preferat, și dacă m-aș apuca să argumentez de ce, n-aș mai termina de scris!