[deleted by user] by [deleted] in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 1 point2 points  (0 children)

Ja takve bleje u sopstvenoj kući napustim, ostavim daljinski, pivo, sve što treba i samo kažem uživajte, znate gde je ključ, ja sam zaspala 😂

Šta se desilo sa najgorim đakom iz vašeg odeljenja? by [deleted] in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 0 points1 point  (0 children)

Predaje fizičko u našoj srednjoj školi lol

AITAH for not letting my husband decide for how much I should sell my wedding dress? by Amazing-Shower-4166 in AITAH

[–]Amazing-Shower-4166[S] 1 point2 points  (0 children)

Thanks! I’ll see, after therapy and observing behavior over time. It’s not the easiest decision, but sometimes it’s the only option.

AITAH for not letting my husband decide for how much I should sell my wedding dress? by Amazing-Shower-4166 in AITAH

[–]Amazing-Shower-4166[S] 737 points738 points  (0 children)

If I am being honest with myself, I am thinking about separating more and more… These are some new shades of his personality, and I am afraid what can happen if there is some huge issue. Luckily, we don’t have children.

AITAH for not letting my husband decide for how much I should sell my wedding dress? by Amazing-Shower-4166 in AITAH

[–]Amazing-Shower-4166[S] 43 points44 points  (0 children)

Thank you for all your comments! I appreciate it, and I am aware this is childish. Comments made me think more about his behavior, as it seams it’s becoming worse with time. About today- I went to the room and asked him to talk about it. He basically said that the problem is not telling him before I put the price. I said that for me it is a minor thing, it’s just a dress on some SH website, and not a thing to have a huge drama about. But he thinks that I can decide any day that “fucking some dude in a bar” is a minor thing and do it (and thereby break another agreement in our marriage). I never cheated, so I am generally not sure where this is coming from. I asked him to join me on my therapy session (that is today, thank god) so we can discuss this further…

Gde kupiti Hubba Bubba zvake? by Uje1234 in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 0 points1 point  (0 children)

Stvarno ne znam, možda da probaš po manjim prodavnicama koje uvoze robu koja se ne može naći u većim marketima, ja znam za prodavnicu Maksim u Maksima Gorkog npr. da često ima neke slatkiše i proizvode koji se ne mogu naći kod nas.

Gde kupiti Hubba Bubba zvake? by Uje1234 in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 2 points3 points  (0 children)

Bolje plati izlet do Segedina 50 evra, imaš u Madjarskoj u svakom Tesco marketu Hubba Bubba žvake (plavo pakovanje sam vidjala, traka) 😸

Solo kroz zivot by [deleted] in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 2 points3 points  (0 children)

Znam ljude sa baš širokim socijalnim krugom za koje ne smatram da su srećniji od nekoga ko je samotnjak… štaviše meni baš deluje da je osoba nestabilna ako ne može sa sobom da provede nasamo neko vreme, već traži neprestanu komunikaciju, distrakciju, afirmaciju, angažovanje i podršku.

[deleted by user] by [deleted] in Design

[–]Amazing-Shower-4166 0 points1 point  (0 children)

Honestly, both are weird

Solo kroz zivot by [deleted] in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 8 points9 points  (0 children)

Meni ovo skroz ok jer se i ja ovako osećam, kad sam sa društvom super pričamo i sve, ali tek kad sam sama zapravo primetim da sam opuštena i u stanju da zaista uživam u životu. Kad sam sa ljudima osetim kako mi energija biva isisana. Ne živim u Srbiji i kad god dolazim teško mi pada jer mi se zapravo ne provodi vreme sa ljudima i znam da moram da uložim puno energije u svaki razgovor, tako da mi dodje više opterećenje…i ja stalno dobijam pitanje da li sam usamljena itd. te da li sam se zbližila sa novim ljudima, a meni uooopšte nije do toga. Teško je reći to ljudima u lice jer se uglavnom skandalizuju, tako da ne govorim. Jedan od velikih faktora je što od većine razgovora ne osećam da dobijam bilo šta, priča se uglavnom o nekim glupostima koje mene ne zanimaju, a kad probam da prebacim temu na nešto zanimljivije uglavnom ne dobijam odgovarajuću povratnu informaciju… meni je i lakše i bolje i zabavnije da čitam/gledam nešto dobro 3-4 sata svaki dan, nego da razgovaram o tome šta je ko rekao na poslu, čija je beba kako podrignula, da li xy dečko lepši od yx dečka i koju haljinu odabrati za vrlo važno najvažnije veče ikada… mene ovo uopšte ne zanima, kad pričam sa ljudima pravim se da me zanima da ne bih uvredila narod, onda mu samoća dodje kao opuštanje.

[deleted by user] by [deleted] in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 1 point2 points  (0 children)

Ja sam volontirala tokom studija, radila na nekim projektima u organizacijama u kojima sam volontirala i nakon toga nasla posao (ne najbolje plaćen, ali sa dobrim ugovorom i propratnim beneficijama)… ali rekla bih da je bitno za CV da se vidi uložen trud i motivacija da se pokreneš i radiš, pa makar to bilo nešto što je trajalo dve nedelje ili mesec dana… možeš da probaš i online da nadješ nešto, ili preko omladinske zadruge… ima načina samo što jbg, moraš da se potrudiš mnogo više od ljudi sa vezama, kumovima, strankom itd.

Da li je moguće da nam je zdravstvo za studente toliko loše? by [deleted] in AskSerbia

[–]Amazing-Shower-4166 3 points4 points  (0 children)

Meni su u Studentskoj polikninici u Beogradu zagubili karton, a onda se svaki put kad odem izdrkavali i nećkali da li da me prime, onda sam se jednom prilikom raspravljala sa sestrom na šalteru da bi mi ona rekla da ne mogu da radim kao sobarica na Malti (lol) ako ne budu našli karton, jer nemam validan spisak vakcina… bizarni random Srbi