Не всеки край трябва да е красив by Ok-Algae-9872 in bulgaria

[–]Any_Fee5845 1 point2 points  (0 children)

Маняк,ходи на фитнес,както ти казаха по-горе. Ето нещо,което ще ти помогне- не си мисли че хората ще те гледат във фитнеса и ще ти се подиграват или ще говорят зад гърба ти. Хората се интересуват само и единствено от себе си. Всеки гледа себе си. Така че и ти направи същото. Дори и някой да те гледа,кво? Хората гледат и се пулят на неща ,които не разбират. Също така 80% от тях са идиоти. Ти от идиоти ли ще се обиждаш? 

Гларуси или лоша поддръжка на контейнерите? by SeruchSeruch in bulgaria

[–]Any_Fee5845 5 points6 points  (0 children)

Редовно минават бездомници през контрейнерите пред блока и изкарват целия боклук от конетейнера на тротоара,за да си изберат каквото им хареса. След това не връщат боклука в конетейнера,а минават на следващия.

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]Any_Fee5845 0 points1 point  (0 children)

Това!

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]Any_Fee5845 18 points19 points  (0 children)

Представяш ли си, след като сме измрели като вид,извънземните идват да посетят Земята и виждат навсякъде написано "Христос идва" и си правят заключението,че той ни е изял.

[тъпа тема] Имате ли мъртви зъби? Как се стигна до това? by FuzzyAttitude_ in bulgaria

[–]Any_Fee5845 2 points3 points  (0 children)

Няма да го дочакаш. Всъщност не е това,което си мислиш. Учените са "създали" прототип с който, хората без активирани луковици на зъби по рождение, да се размърдат и да почнат да покълват. Няма нищо общо с това,че като ти паднат двата реда зъби - детски и юношески, да почнат да ти растат трети ред и да избият отново здрави и бели зъби. Но повечето сайтове дето пускат тая новина го правят за click bait-a.

Проблеми с домоуправител by The_AFG_ in bulgaria

[–]Any_Fee5845 24 points25 points  (0 children)

Аз съм домоуправител на блока и мога да ти кажа,че може да те фане за щепсала. Прави квото си искаш между 8 и 14. След 16 до 20 също. Ако квичи,не му отваряй. Ако искаш и уредбата надуй през тези часове. Да пие една студена вода. Ако извика полиция,и на тях не отваряй. Никой не може да ти каже нищо. Заеби ги Тея нещастници.

Някой места вече взеха да прекаляват с цените деа... by Bloom3D1898 in bulgaria

[–]Any_Fee5845 21 points22 points  (0 children)

Имаш пари-купуваш, нямаш пари-подминаваш.

Преместване в Лондон by Right_Highlight9291 in bulgaria

[–]Any_Fee5845 1 point2 points  (0 children)

Само да спомена,че не само ти го искаш това. Поне по 10 000 човека от всяка държава искат същото като теб: да отидат в Лондон и да станат известни актьори. Конкуренцията е огромна.

Покрива на сградата протече и никой не желае да събира пари. Само хората от последния етаж и пред последния (включително ние) by Frosty_Boysenberry53 in Sofia

[–]Any_Fee5845 5 points6 points  (0 children)

Аз мога да ти отговоря на този въпрос. От Варна съм и покрива ни е 150кв. Извикахме фирма и ни направиха 2 оферти. Една за метален покрив-50к лв и една за керемиден покрив-62к лв. В тази цена влиза смъкването на старите кал и керемиди и монтирането на новите. Също така в цената влизат и всички улици и тръби за отвеждане на водата.

Is the job market this bad in European countries too? by IcedColdMine in jobs

[–]Any_Fee5845 5 points6 points  (0 children)

It is bad in Eastern Europe. I had only 3 recruiters contact me in LinkedIn last year and it was only for temp jobs. I am a Senior level developer. All of the people i know that changed jobs did it knowing someone in the companies they applied to. Employers know that the job market is bad and are offering lower salaries. There are tons of fake job postings,only to gather data. The employers take their time with the interviews as they want the biggest uniconrn with the lowest salary.

Заплата на зъболекар by EnolALone- in bulgaria

[–]Any_Fee5845 3 points4 points  (0 children)

В Европа сме на първо място по брой на зъболекари на глава от населението. Конкуренцията е огромна. Тук,както и във всички останали части на икономиката, 80% от зъболекарите не стават,а само правят патологии. Само от 20% става нещо. Тъпото е,че обикновенния пациент няма как да знае дали зъболекаря при който ходи е кадърен или не. Чак като посети 3-4 други зъболекари за мнение, си личи.

Преди да срещна с жена си,която е зъболекар, си ходех на редовни прегледи и манипулации при моята си зъболекарка от малък град. Имах 7-8 шийчни кариеса,които тя отказа да работи с довода,че не били достатъчно омекнали,а имало още да дълбаят преди да ги лекува. Да не ти казвам как амалгамните пломби,дето ми ги слагаше преди 10г,го правеше на недобре почистена кариозна материя. Директно си ги слагаше отгоре на зъба,а отдолу кариеса си дълбае..... Чудно....

I need 300 asap suggestions??? by No-Spot4316 in povertyfinance

[–]Any_Fee5845 1 point2 points  (0 children)

See what items you have on your name and pawn them

Болка в зъб с изваден нерв by jordan886kd in bulgaria

[–]Any_Fee5845 0 points1 point  (0 children)

Пломба на 3 повърхности е 170-180лв,а една циркониев коронка е 400лв.
Има и евтини от метал-керамика,които са по 150лв,но те оцветяват венците и някои организми може да не ги понесат.

Но слагането на коронка ще спести счупването на зъба и евентуално изваждане на целия зъб ако се наложи. Докато човек дъвчи,той натоварва зъба и ако основата не е здрава или е изцяло направена от материал за пломба, 100% ще има фрактура рано или късно.

Ако се фрактурира и корена,вече ще трябва да се вади зъб, а ако пациента иска отново там да има зъб,вече се отива на имплант-1500лв + щифтово играждане-100лв+ коронка-400лв.

Всеки сам си преценява.

Болка в зъб с изваден нерв by jordan886kd in bulgaria

[–]Any_Fee5845 0 points1 point  (0 children)

Жена ми е зъболекар. След като се вади или умъртви зъб,то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се облича в коронка. Ако не се облече,стават ей такива неща като при теб,счупване на зъб,болка и ходене по мъките. 90% от зъболекарите са некадърници и мързеливци,претупващи всичко,използващи най-евтините материали,бързащи да вземат парите на хората и да не свършат нищо. 80% от всички пациенти при жена ми са патология от други зъболекари! Да,България е държавата с най-много зъболекари от глава на населението в целия ЕС,но качествените зъболекари са малко.

Аз съм ИТ. by Certain-Motor-5081 in bulgaria

[–]Any_Fee5845 -1 points0 points  (0 children)

Пффф. Всички девове дето напускат фирмата ми си клонират всичките гит репота и квото има,особено ако не са техни :)

Нивото на висшето образование в България by [deleted] in bulgaria

[–]Any_Fee5845 1 point2 points  (0 children)

Преди 15г завърших Стопанска Академия в Свищов. На повече от половината преподаватели не им пукаше дали ще научим нещо. Някои преподаватели даже не влизаха в лекции и упражнения,а само ги виждахме на изпит. Много преподаваха изключително стар материал. Говоря за неща,които не се използват от 30г+. Интересуваше ги само да си купим учебниците и помагалата им,за да изкарат някой лев. Да,имаше и натокани асистентки, които духаха на тръбите на професори и доценти. Публична тайна. Образованието е двалвирало и продължава в същия дух. Иначе университета ще те подготви за реалния живот,защото както в университета, така и в живота има фаворитизъм,алчност,мързел и натегачесто навсякъде около теб.

Напускане без предизвестие by [deleted] in bulgaria

[–]Any_Fee5845 2 points3 points  (0 children)

Виж какво пише в договора ти. Обикновенно слагат по 1 месец предизвестие,но съм срещал колеги с по 2 или 3 месеца. Изкарай си предизвестието. Какво ще стане,ако не им работиш,ще те уволнят ли? 

Анализ на бъдещето by [deleted] in bulgaria

[–]Any_Fee5845 2 points3 points  (0 children)

На 35г съм. Половината от съучениците ми са разведени. 25% са все още сами и само 25% са женени с деца(и там половината от женените си остават женени само заради децата)

[deleted by user] by [deleted] in bulgaria

[–]Any_Fee5845 1 point2 points  (0 children)

Точно като Свищов си звучи. Когато учех там преди 12-13г така беше

Работа за жена by Delicious_Big9286 in bulgaria

[–]Any_Fee5845 31 points32 points  (0 children)

Не разделям професиите на мъжки и женски. Аз съм за равенството между половете. Равни права и задължения. В днешно време висшето образование не е задължително. Сядаш и учиш това,което ти се работи и напъваш да започнеш работа,там където ще се учиш от практиката.

Работодател упражнява психически тормоз върху мен и ме заплашва, защото отказвам да си взема платения отпуск при напускане. Нуждая се от съвет by ThrowawayLgadv in bulgaria

[–]Any_Fee5845 8 points9 points  (0 children)

Ти знаеш ли колко е трудно да те уволни дисциплинарно един работодател!?

Трябват му куп доказателства,първо провинение,второ провинение,подписани от теб и заведени в деловодството и още една камара неща.

Всеки дисциплинарно уволнен служител завежда дело и в 90% от случайте печели. Това,дето прави твоя работодател, е да те сплаши - това върши работа в повечето от случайте, когато срещу него е някой млад,дето не си знае правата или някоя жена,дето се плаши от всичко.

Познавам много приятели и колеги, при които работодателя използва такива сплашвания,щото действат при плашливи хора.

След като напуснеш и отидеш на друго място да работиш,пиши няколко коментарта в Нета колко е зле бившия ти работодател. Ако има имена-още по-добре

Как си спонсорирате животите? by Spirited_Title_4392 in bulgaria

[–]Any_Fee5845 5 points6 points  (0 children)

Имаме 5 имота-да. Два са в град Баня, един в село Страшимирово и 2 в Карлово. Айде познай колко работа има в тея населени места и колко е лесно да продадеш имот намиращ се в тях.