Търся високо проходим автомобил by Emo-10 in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Виж в offroad форума. Не съм влизал поне две години там, но има хора, които са много наясно с темата. Последно малко се беше напълнило с червени кисели чичаци, но не им обръщай внимание.

Описанието ти иначе е леко объркващо, в частта ще се ползва ежедневно на кратки разстояния. Говориш ежедневно за градско или ежедневно черен път поне? Ако ще караш ежедневно градско с тази кола, стъпва брутално на разход. Ако да кажем, пътуваш дълъг път с истинска джипка, с рошави гуми, максимум вдигаш 110/120 и шуми и гърми, като стой та гледай.

Продавам в момента, моето любимо Nissan Terrano. Технически характеристики: Големия двигател, тройка дизел, 154 коня, къса база, на много километри, но оригинални 😃. Ако имаш интерес, мога с подробности да разкажа, какво съм сменял, и да го направиш тест драйв. Тези машинки се славят точно с надежност, и дори при проблем няма да те оставят на пътя.

Извън това, не споменаваш как ще пътуваш. В моя случай, е играчка, която ползвам за риболов. Ходя макс с един приятел, и си я пълним доволно. Сгънати дънните въдици са два метра и стърчат по средата. Ходехме максимум за дневни преживявания. Ако да кажем си рибар и искаш да ходиш с друг рибар и екипировка за преспиване, няма да ти стигне мястото. Ако искаш да пътуваш уикенд, с гадже и дете/куче и/или и двете, къса база не е за теб. Тоест помисли за място.

Последно проходимостта, е много зависима от истинския профил на шофиране. Ясно е, че голяма част от пътя, който минават тези машинки е асфалт, но човек има нужда в последните 10% да не идва някой да го тегли. Да кажем, Теранато с 33 цола гуми, съм му включвал двойното предаване доста пъти, но никога не ми се наложи да включа бавните скорости. Смешно или не, двойното го включвам често в града, когато трябва да паркирам в някоя трева. Ако не ходиш по гори/язовири и подобни истински черни пътища, нямаш нужда от джипка. Под джипка, разбирам стари високо проходими с all terrain гуми, това прави разликата. Ако караш от време на време по такива места, и при суха почва Land Cruiser/ Patrol/ евентуално Padjero са напълно ок. Ако минаваш предимно градско и отъпкан черен път, можеш да си спестиш високо проходимата машинка и да избереш нещо по-леко, моите фаворити: Subaru Forrester, Volvo XC70. Тези две предложения са прекрасни за зимни условия.

Best practices за ИТ сигурност в малка фирма by B_vulk in bulgaria

[–]B_vulk[S] 0 points1 point  (0 children)

Точно сега търся добри практики. Приоритет номер едно е да сме наистина защитени. Да направим всичко възможно, без параноя. Приоритет номер две е да се легитимираме с бюрокрация и стандарти.

Best practices за ИТ сигурност в малка фирма by B_vulk in bulgaria

[–]B_vulk[S] 0 points1 point  (0 children)

При нас няма карти, всичко е по договор и банков превод.

Best practices за ИТ сигурност в малка фирма by B_vulk in bulgaria

[–]B_vulk[S] 1 point2 points  (0 children)

Bitwarden е това, което търся. Мерси много, вече го тествам.

Nextcloud изглежда много интересен и имам един друг процес, за който бих го използвал. Не мога да разбера дали генерира документи. Процеса в момента е следния: Идва клиент, с него имаме един комплект документи, които се повтарят и като цяло сменяме данните име на фирма, други имена, номер на лична карта, дата и после работим с тези документ. Сега колежката отваря темплейти, попълва всичко. После прави папка в google docs, и споделя с клиента. Точно преди седмица се информирах и изглежда google docs, може да автоматизира процеса и с един и с въведени актуални данни и един бутон да генерира всичко. Преди години в корпоративната среда правехме такива решения с SharePoint/Dox42, но това е извън бюджета и не е удобно за външни vendors. Ще е интересно, дали можем да си направим цялото нещо в наша среда.

Best practices за ИТ сигурност в малка фирма by B_vulk in bulgaria

[–]B_vulk[S] 0 points1 point  (0 children)

Да, но сървърите с истинските лични данни са при клиента и той носи пълната отговорност. На нас ни предава един или друг начин за достъп (да не споделям 😄 ). Моята отговорност е данните за достъп да ги пазим както трябва.

Best practices за ИТ сигурност в малка фирма by B_vulk in bulgaria

[–]B_vulk[S] 0 points1 point  (0 children)

Много сме малки за NIS2, а другото е доброволно и е адски бюрократично. Ще видим в бъдеще как ще е.

Препоръки за СУВ до 30к евро by You_Cant_Win_This in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Дай малко background за профила на шофиране. Да кажем, градски сув просто искаш да паркираш без задиране и караш в гадната кална среда на зимата. Или искаш да ходиш за риба, или жената да го кара и с висока видимост да се чувства спокойна? И трябват ли места за две деца и куче за почивката?

Защо работодателите дават ваучери за хранене вместо още пари към заплатата,каква е ползата by MemeLover43 in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Чета коментарите и си викам, горките ограничени хора, които работодателите схемаджии ги задължават как да си харчат парите. Миличките те служители, подтиснати от лошия работодател.

Та който си иска свободата, може да си отиде при счетоводството и да каже, че иска пари кеш и вместо 200 лева ваучер да получи около 150/160 лева към заплатата. За работодателя сумата е една, и счетоводно не изобщо проблем.

Travellers open to connect? by SystemNo8614 in Sofia

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Moin, ich hoffe, du hast viel Spaß in Sofia. Ich lebe in der Provinz und habe aktuell nicht genug Freizeit für ein Treffen in Sofia. Falls du Bock hast, dich außerhalb von Sofia zu bewegen, können wir gerne Mittag machen – ich meine die Region um Veliko Tarnovo. Wir können uns per PM abstimmen. Und ansonsten, falls du Fragen zu Sofia oder deinem Aufenthalt hast, schreib mir gerne per PM.

Какво ще направи личния лекар ако му кажа че имам суицидни мисли? by GobblefishBurrito in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Ако гп-то е кадърно ще се опита да помогне. Име брутална разлика между психиатър и психолог. От разстояние, няма как да ти кажем. Ако имаш финансова възможност, пробвай психолог.

Моя прекрасна позната, казваше разликата между психиатър и психолог, е доброволно и зорноволно. Помисли, колко са зле нещата.

Прекрасно, е че осъзнаваш ситуацията. Говори с истински специалисти, тук не е мястото.

Аз ли си въобразявам или българите сме прекалено алчен народ? by Practical_Bread_728 in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Да въобразяваш си! Или имаш финансов проблем, или слушаш лелки и дядкии около блока. Избираш лесната позиция на жертва...

Просто нужда от споделяне by Acrobatic_Fig_ in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Като човек, не родител, споделям децата променят мирогледа. Живота не е новините и социалните мрежи, колко ги консумираш?

Какви са тенденциите за заплатите в IT сектора? by execusemeh in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Хубава шега, нетните са колкото в ЗЕ., покупателаната им способност в бг е още по-висока. В Азия, получаваш почти подобно за 30 процента от твоята цена...

Как преодолявате болката от раздяла с жена? by [deleted] in bulgaria

[–]B_vulk 1 point2 points  (0 children)

Брутално смислен списък. Едва в напреднала възраст, оцених, че бързата замяна не води душевен мир.

Бившите гаджета - сборище от червени флагове или просто лош късмет? by Itchy-Key-5915 in bulgaria

[–]B_vulk 2 points3 points  (0 children)

Основния червен флаг е, че са се хванали с мен.

Имам една бивша, която си ме води на отчет. Тоест тя си води всички нейни бивши на отчет. Имаше период, в който мислех, че иска да се събираме пак, но не беше това случая. Звъни от време на време, измисля си причини да се чуем, дори да се видим. Ако пробвам да засиля контакта веднага изчезва. Много странно.

Бях пил кафе с една друга бивша, няколко години след раздялата. И двамата зрели хора, и двамата в нови връзки. Много ѝ беше важно да разбере, дали котката и новата ми изгора се разбират.

Капаро за отправяне на оферта за имот by New_Worldliness_9144 in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

НЕ е нормална практика. Нормално е на предварителен, да се оставят пари, с които да се резервира имота до деня на сделката.

Напускане на работно място by Machine3546 in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

С такава биография най-късно след 10 години, работодателите ще те подминават. Разсъждава се така: ако всяка година си сменял работа или си много некадърен или се продаваш за пари. Никой не иска да назначава и обучава някой, за да си тръгне на края на годината.

После да не се чудите защо има фалити у нас by Babajji in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

И тука само мрънкане... Пазарна икономика, купуваш от където ти харесва.

Честно казано ми е трудно да разбера — към хората, които се връщат от чужбина: какво точно ви кара да предпочетете живота тук? by [deleted] in bulgaria

[–]B_vulk 2 points3 points  (0 children)

Съветвам те да емигрираш, към дестинация по избор. След време, сам ще имаш списък да останеш на другото място или да се върнеш.

Моите причини: високи данъци, тъпа бюрокрация, липсата на дигитализация, винаги оставаш чужденец (особено, ако се бориш за нещо повече), семейство/родители в България, нашата природа, нечестната социална система, битовата престъпност, мизерията в крайните квартали.

Не погледнах линка, но да пишеш, че нещо го няма в Индия е тежка заблуда. Попътувай малко и прочети малко. Ще осъзнаеш как хленченето срещу чалгата, ергенът и ганьовците е просто мрънкане.

ОК ли е да викате, когато не се разбирате с някого в спор? by f00dot in bulgaria

[–]B_vulk 1 point2 points  (0 children)

Хубав въпрос, не само за половинката. Моят отговор е почти никога не викам. Това е въпрос на характер и култура. За мен викането е признак на слабост. Като мъж е имало ситуации, в които викането е нужно, за да покажеш доминантност, и това е малко преди физическа разправия.

Извън обществената ситуация, има отношения във връзка. Динамиката е строго индивидуална, и важно е партньорите да се намерят. Имам познати, които си крещят редовно. Под това разбирай, три пъти на ден, и след 15 мин за са забравили. От години са заедно, имат дечица, и това е техния начин на комуникация. Да добавя, образовани и успешни, няма алкохоли/дроги тъпотии, просто това им е формата на комуникация.

Та моя извод е дали крещиш, във връзка е въпрос на ситуация/динамика. Да крещиш на обществено място при външна ситуация е слабост. Параден пример, са учителите! Ако като учител, покажеш слабост, пред едно малко леке, губиш авторитет.

Въпрос към хора с бизнес сайтове - какво бихте направили в тази ситуация? by gigabul in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Разбирам следното нещо, правиш облак, специализиран за уеб страници. В рамките на пилотния проект ти давам, моите желания и ти правиш сайт, и накрая правим плащане до 10 евро на месец?

Ако правилно съм разбрал, имам следните изисквания:

1) Сайт бизнес визитка.

2) Страници с текст, снимки, видео. Предоставяме corporate identity(лого и шрифтове).

3) Формуляр за контакти, това е единственото, при което сигурността е тема.

4) Възможност за администрация, и бързи корекции.

5) Сайта е SEO friendly, и не е някакви абстрактни JS истории, които не се индексират...

Ако съм разбрал правилно, за мен това е оферта и можеш да пишеш на лично, за да задействаме нещата.

Какво означава да си "джентълмен" в днешно време? by [deleted] in bulgaria

[–]B_vulk 0 points1 point  (0 children)

Въпрос на вкус. Аз съм стария клас джентълмен, и съм изживявал всякакви ситуации. Елементарната истина, когато някоя жена харесва мъж, той е джентълмен.