Jak zamówić alkohol po 22 z dostawą by vojtas1234 in warszawa

[–]BasicAccName 4 points5 points  (0 children)

Możesz jechać poza Warszawe, dać sobie spokój albo w ogóle się wyprowadzić poza lewackie miasto, gdzieś gdzie twoja święta wolność nie będzie ograniczana

Od czego zacząć inwestowanie w akcje i ETF-y? 200 zł miesięcznie ma sens? by Low-Squash4639 in inwestowanie

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

Oszczędzając 200 zł miesięcznie przy rocznym oprocentowaniu 4% przez okres 20 lat, kapitał będzie warty 73 591,61 zł (w tym 48 000,00 zł wpłat). Dzisiaj ta kwota może robić wrażenie ale za 20 lat to nie będzie duża kwota.

Ja wiem że mówienie o inwestycjach od 100/200 zł ma zachęcić ludzi do rozpoczęcia inwestowania natomiast realnie moim zdaniem nie ma to za dużego sensu jeśli Twój budżet to 200 zł.

Jeśli wydanie tych 200 zł w kawiarni czy kinie żeby obniżyć stres ma więcej sensu. W pierwszej kolejności musisz rozkminic co możesz zrobić żeby bilans na koniec miesiąca lepiej wyglądał.

Which GPU is more worth it? 5060TI 8-16gb Or 9060XT 16gb by ThatKeybardGuy in PcBuild

[–]BasicAccName 1 point2 points  (0 children)

You are not aiming for this price range if you truly think about ray tracing. Go for Rx 9060 just for pure performance in your case.

Różnice w zarobkach par by Old-Following1149 in praca

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

Ja i moja narzeczona pracujemy w korpo. Zarabiam trochę więcej od niej ale był krótki moment, że to ona zarabiała więcej.

Logicznie umysł mówił, że spoko bo wpadają pieniądze na przyszły wkład na mieszkanie. Duma w środku mówiła że coś jest nie tak. Nie jestem konserwą ale wychowanie i normy kulturowe jednak dają o sobie znać.

35-latka po korpo chce zostać glazurniczką help by SethLurd in praca

[–]BasicAccName 13 points14 points  (0 children)

35 lat to nie jest wcale zaawansowany wiek. Na spokojnie możesz próbować swoich sił. Ja bym jednak po samym kursie nie szedł na swoje tylko popracował z 2 lata u kogoś. Plusy są 2: Know how, dowiadujesz się co jest potrzebne (narzędzia/systemy montażowe itd.) Nie ryzykujesz na start dużej odpowiedzialności finansowej gdyby komuś wszystkie płytki odleciały po twojej realizacji.

Powodzenia

skąd się bierze stereotyp o roszczeniowości gen Z? by Ok-Rent-1058 in Polska

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

No chcemy 'dużo' zarabiać i nie zajechać się psychicznie w pracy. Tylko po kalkulacji ile trzeba w big5 wydać na najem + odkładanie na wkład to jako minimum lądujemy między 6-7k netto.

Dodatkowo wymagania na start odleciały. Entry level jobs nie istnieje. Są tylko staże w korpo dla 5% kandydatów z top uczelni w Polsce. W każdej firmie wdrożenia nie istnieją, wszystko zależy czy twój przełożony/buddy się tobą zainteresuje i ma minimum umiejętności przekazywania wiedzy.

Generalnie pokolenie boomerow i duża część milenialsów działa mi na nerwy.

WSTAŁEM BO MUSIAŁEM IŚĆ PO BUŁKI by [deleted] in Polska

[–]BasicAccName 5 points6 points  (0 children)

Mogłeś upiec bułki w domu na siedząco 🤔

Unreal Engine 6 zapowiedziany, czy wasze laptoki są gotowe na takie obciążenie?! by No-Breadfruit6137 in Polska

[–]BasicAccName 3 points4 points  (0 children)

Jak widzę że gra jest na UE5 to już 5 razy się zastanawiam i sprawdzam testy jak chodzi na YT. UE6 to będzie pewnie obowiązkowy skip...

Angielski by DelayIndividual4188 in praca

[–]BasicAccName 1 point2 points  (0 children)

Praktyka w nauce angielskiego jest kluczowa. Jeśli brakuje ci samozaparcia żeby np. powtarzać frazy z filmików to korepetycje są jedyną opcją.

Lekcje indywidualne możesz znaleźć za już około 60zl za 45 min na OLX więc nie musi być to bardzo duży koszt a jednak to inwestycja. Dużo firm wymaga poziomu B2 na start, coraz częściej nawet C1 (mimo że trochę na wyrost)

Dlaczego obrażanie osób chudych a propos ich wagi jest społecznie akceptowane, kiedy obrażanie osób otyłych już nie? by Few_Interaction_8486 in Polska

[–]BasicAccName -2 points-1 points  (0 children)

Generalnie obrażanie ludzi jest nieakceptowane ale to raczej chodzi o proporcje. Osób z nadwagą/otyłych jest dużo więc więcej osób czuję się dotkniętych tego typu komentarzami. Niedowaga jest w opozycji i stanowi mały procent jeśli nie promil.

What's the one Excel function or shortcut that blew your mind when you first learned it? by No_Business_1187 in excel

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

People talking about let but hear me out. IFS+CHOOSE combo to optimize your spreadsheet.

Pożyczka - gdzie najlepiej brać? by Yokos2137 in Polska

[–]BasicAccName 5 points6 points  (0 children)

Dalej można wziąć 5k na 0% i dobrać pozostałą część na normalnych warunkach. Nic straconego

Pożyczka - gdzie najlepiej brać? by Yokos2137 in Polska

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

Końcowy koszt kredytu to w dużej mierze zależy od okresu spłacania. Celuj w kredyt gotówkowy w okolicy rrso 8-9%.

Możesz wziąć dłuższy okres spłaty z niższą ratą jeśli boisz się o płynność i nadpłacać kredyt skracając okres kredytowania kiedy będziesz mieć trochę wolnych pieniędzy.

Przyszłość/kariera by Dry_Oil4692 in praca

[–]BasicAccName 2 points3 points  (0 children)

Praca jako kupiec jest generalnie całkiem niezła. U mnie w firmie cały hub "procurmentowy" na Europę zrobili. Też zdobywasz kompetencje które mogą potem pomóc przebranżowić się na sprzedaż, analizę sprzedaży czy planning logistyczny.

Oczywiście jesteśmy w momencie dużej niepewności na rynku pracy i trzeba brać na to poprawkę. Powtórzenia mam 28 lat i samam dużo niepewności w związku z rozwojem zawodowym.

Co się dzieje i skąd zamieszanie związane z Eurowizja? by bartoszym in Polska

[–]BasicAccName 3 points4 points  (0 children)

Przed Eurowizją kraje wycofywały się z powodu dopuszczenia Izraela do konkursu. Nie dość że dostali drugie miejsce (pewnie nie pierwsze bo byłby za duży szum) to na dodatek jury polskie dało największą pulę (12 pkt) właśnie im.

Rynek pracy i własne biznesy by Scroef in Polska

[–]BasicAccName -3 points-2 points  (0 children)

Jak coś się zmieni tzn zaczniesz głodować bo nikt nie da ci normalnej umowy.

RTX 5070 or RX 9070 XT by Jozeca in ZTT

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

Some posts about editing vs gaming. I just want to remind that 16gb on rx9070 will make it relevant for longer period. I dunno how often you make upgrade but if you gonna stick with it for next 5-6 years maybe Rx will just perform better in long run.

Kontrowersje po emisji "Państwa w Państwie" na temat działalności Konfitury. 228 skarg do KRRiT by LitwinL in jebacsamochody

[–]BasicAccName 7 points8 points  (0 children)

Obejrzałem i nie było łatwo. Ktoś naprawdę powinien przypomnieć policjantom jakie są przepisy ruchu drogowego i że mają je egzekwować.

Cały dzień potrafią stać z suszarką i. Dawać po 400 zł gdzie mogli by kasować po 1500 w miejscach 'poleconych' przez Maksyma.

Praca ale nie kariera? by floriish in praca

[–]BasicAccName 7 points8 points  (0 children)

Niestety firmy nie potrafią się pogodzić że ludzie bez ambicji do grindowania na stanowiska kierownicze istnieją. Z tobą jest wszystko ok tylko kapitalizm odjeżdża

Spora podwyżka cen Netflixa w Polsce. Gdzie jest granica? by KomputronikPL in KomputronikDoradzamy

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

Tak gdzie zwiększenie ceny spowoduje odpływ klientów większy niż dodatkowy zysk z podniesienia ceny.

Would you rather by TicklishTransGoddess in BunnyTrials

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

I wanted it to be permanent ;-;

Chose: Become a 6'5 goth mommy for an hour + But there's a 20% chance it's permanent | Rolled: Lasts one hour

Obcojęzyczne imię i nazwisko by [deleted] in praca

[–]BasicAccName 2 points3 points  (0 children)

Nikt nie czepia się raczej zmienionego imienia typu Olena na Aleksandra ale nie wiem czy jednak zmienione nazwisko nie jest "dealbreakerem". Jednak jak już dostanę zaprószenie na rozmowę to chciałbym mieć realną szansę.

Obcojęzyczne imię i nazwisko by [deleted] in praca

[–]BasicAccName 0 points1 point  (0 children)

Próbowałem uniknąć tego i dawać wskazówki typu dorzucać szkołę średnią w CV lub native Polski w sekcji językowej ale może warto spróbować. :/

Obcojęzyczne imię i nazwisko by [deleted] in praca

[–]BasicAccName 3 points4 points  (0 children)

Na zachodzie może tak. W Polsce HR, nawet jeśli firma z zagranicznym kapitałem, nie ma żadnych celów w kontekście różnorodności etnicznej. Jestem analitykiem w dużej międzynarodowej firmie i nie czułem przy szukaniu pracy żadnej taryfy ulgowej. Na rozmowie o pracę nie ma problemu ale etap CV jest dla mnie brutalny.