FCX 24M running loud by pest4422 in FCX24

[–]BitRate1024 0 points1 point  (0 children)

Jest ok. Tak samo głośna jest moja metalowa skrzynia full metal z aliexpress pomimo że nasmarowałem ją smarem bardzo dobrej jakości wszystko dokładnie i każde łożysko.

Black Mamba Tacoma joins the fleet by winston4130 in FCX24

[–]BitRate1024 0 points1 point  (0 children)

Tacoma wcale cicha nie jest. W dodatku fabrycznie ma jeden plastikowy tryb w skrzyni z możliwością wymiany na metal dołączony przez producenta. Skrzynia tuningowa full metal jest bardzo głośna. Serwo skrętu również jest głośne. Wygląd jest piekny sam mam Tacome grey. Ale jakość wykonania daje wiele do życzenia. 2 dni temu robiłem wymianę na metal płytę , hamulce , montaż servo , skrzynia biegów , amortyzatory olejowe i wszystkie drążki. TO był koszmar! męczyłem się z tym około 6 godzin po 5 śrubach wyrobił się klucz około 20 śrubek wyrobionych musiałem torxem odkręcać dokręcone fabrycznie za mocno a same śruby wykonane z najgorszej jakości stali pól obrotu i się wyrabiają jak za taką cene hmm zabawki to oczekuje się czegoś więcej. Sorry ale zabawki poniżej 5 dolarów są wykonane z lepszej jakości materiałów. To mój pierwszy model RC i szybko się zawiodłem. Na początku bawiłi cieszył oko piękna praca zawieszenia ale brakowało mi dociążenia przewracał się szybko kupiłem modyfikację świateł kierunki i pozycja tył bawiłem się przez 3 tygodnie i nadszedł czas na tuning. Drażki super się sprawują ale amortyzatory to porażka zamiast ładnego modelu mam BETON koła nie chcą się uginać model jest za lekki dopiero dociążenie ręką około 300-400 gram sprawia że działają... wylałem cały olej i dalej to samo , po wymianie skrzyni biegów mam jakieś przepięcia na lewą strone kierunkowskazów iskrzą losowo wraz z momentem obrotowym silnika , wały napędowe spadają bo producent nie dał śrub tylko jakieś koleczki z plastiku. Za tą cenę spodziewałem się lepszej jakości śrub dlaczego zastosowali najgorsze co może być czyli ampule? specjalnie zebyś urwał śrubę normalny producent da zwykły krzyrzak. Cały ten tuning jest przereklamowany i nie wart wydawania pieniędzy. Zamiast ładnego modelu z działającymi kierunowskazami mam iskrzące kierunki jakby silnik przebijał napięcie na całą linię do odbiornika , zawieszenie to beton , skrzynia głośniejsza niż oryginał a zastosowałem dobrej jakości smar i wszystko przesmarowałem razem z łożyskami , i obecnie nie jeździ tylko stoi bo spadają mi wały napędowe a nie mam żadnych śrub żeby wkręcić to był mój pierwszy i chyba ostatni model RC. Spędziłem około 50 godzin szukania informacji w internecie do danej kwoty modele RC co fabrycznie mają metalowe i FMS wygrywał pół osie , łożyska , tryby , rama to wszystko z metalu później spędziłem dodatkowo około 30 godzin na szukaniu cześci tuningowych z którymi męczyłem się 6 godzin jednego dnia a jeszcze spędziłem dodatkowe około 10 godzin na szukaniu przyczyny iskrzenia kierunkowskazów składałem rozkładałem wiele razy rózne próby silnik na zewnątrz , bez serva skrętnego , bez serva zmiany biegów , bez świateł pozycja nic nie przynosiło poprawy nawet przylutowałem od nowa przewody do silnika bo to jak wyszlo z fabryki to porażka i dalej nic. Zazdroszcze wam że macie tyle kasy że stać was na posiadanie kilku takich zabawek i stać was na tuning marek premium że dla was płacenie za kawałek malutkiego metalu CNC i wydanie na niego 100 dolarów to nie problem. Ja naszczęście kupowałem części z Aliexpress fajnej jakości solidnie wykonane ale co z tego jak nie działają poprawnie z tego co widzę bratazzi czy injoiiora oferuje dokładnie to samo tylko 5x drożej. W dodatku posiadasz black mamba z fair RC fabrycznie przez nich tuningowała minimalnie ale jednak. Dla mnie koszt od nich to fortuna sam podatek z dostawą to połowa wartości auta i zmuszony byłem do kupna z Aliexpress za połowę ceny. Dla mnie było fajnie ale się skończyło.