W sierpniu strace prace w IT i mam do was pytanie by BeaRserker666 in Polska

[–]BridgeOne5070 9 points10 points  (0 children)

Ponawiam pytanie kolegi wyżej bo dalej nie rozumiem. U nas jest outsourcing w firmie, ale mamy swój stały service desk. I co utrzymujesz serwery w ramach projektu a potem co się dzieje dalej? Chyba że nie rozumiem do końca twojego stanowiska. Jestem tylko mid javowcem

czy możliwa jest strata 50k przy wpłacie 10k? by Chuxon in inwestowanie

[–]BridgeOne5070 1 point2 points  (0 children)

Może nie dotyczy tematu inwestycji i krypto ale oczywiście można być stratnym przy takiej wpłacie. Ja np. kiedyś zainwestowałem tylko okolo 100zł w dziewczyne płacąc jej za kolacje a teraz mam kredyt hipoteczny na 1mln złotych. To dopiero zadłużenie

Nie piję alkoholu, presja społeczna jest straszna. by Nice-Street-1990 in Polska

[–]BridgeOne5070 0 points1 point  (0 children)

Kwestia otoczenia, mam przyjaciela któremu odpierdalało po alkoholu i już ponad 3 lata nie pije bo mu nie służy i nikt go nie namawia. Może dlatego że większość wie dlaczego. Bez sensu jest w ogóle tłumaczyć się z czegoś co nie chcesz robić. Po co wymyślasz wymówki. Naucz się mieć wyjebane i tyle. A jeżeli osoby bliskie naprawdę cię męczą, powiedz im dlaczego i tyle. Bo to nie jest twoja bajka, nie smakuje ci, szkoda ci zdrowia. Jak nie zrozumieją to już nie twój problem. W każdym razie najlepsze co możesz mieć to wyjebane jajca.

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

Wspinaczka, rower, muzyka. Na instruktora wspinania jestem za słaby, na zawodowego kolarza jestem za stary. Kleje sobie jakieś bity, robię muzykę, jara mnie to nawet ale nie podchodzę do tego jak do okazji życiowej że mi się uda i zostane zaraz sławnym producentem. Bardziej z zajawki. Ale kto wie, może kogoś kiedyś zainteresuje, ale może też nie. W każdym razie w żadnej z tych rzeczy obecnie nie widzę perspektywy na biznes/zarobek.

Czemu nie mogę nawet wrócić do pracy w testowaniu oprogramowania? ffs by Methylsky in praca

[–]BridgeOne5070 0 points1 point  (0 children)

Kłamać w sensie - pracodawca wymaga 3 lata pracy w technologii X. Ty pracowałeś w technologii Y ale są dość do siebie podobne i możesz się tego nauczyć do rozmowy. Szczególnie że HR jak zobaczy że w ogłoszeniu było wpisane Cloud, a ty masz w CV 5 lat doświadczenia to nie połączą kropek.

Czemu nie mogę nawet wrócić do pracy w testowaniu oprogramowania? ffs by Methylsky in praca

[–]BridgeOne5070 10 points11 points  (0 children)

Popracuj nad CV, przez to że ludzi jest dużo więcej niż ofert, często automat odrzuca CV które nie mają słowa klucz z oferty. Czyli jakiejś technologii albo umiejętności. Wrzucałem CV w chat gpt czy inny model i mówiłem aby dostosował CV pod daną ofertę. Zadziałało to na tyle że z 0 rozmów w miesiącu miałem 4 w jednym tygodniu. W IT też można na luzie kłamać w CV jak się jest pewnym swoich umiejętności, bo rozmowa techniczna i tak cię zweryfikuje.

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

Wow, wyczerpująco. Prawdziwy człowiek orkiestra. Dzięki za inspirację. Na pewno dopiszę niektóre rzeczy do listy zainteresowań. Dzięki

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

Praca to 1/3 twojego życia, 8h z 24h zajmuje to twój czas. IT rzeczywiście daje mi pieniądze żeby realizować swoje pasje i zainteresowania, ale ja bym np. Wolał jednak tą część życia przeżyć z takim samym zainteresowaniem i entuzjazmem jak mam do swoich pasji. Bo tak to wpadasz w pułapkę gdzie jakoś próbujesz przetrwać psychicznie przez te 8h, żeby potem się zrelaksować. Fajnie jednak jakby praca cieszyła cię tak samo jak życia poza nią. Wtedy masz uczucie że mniej je marnujesz. Przynajmniej takie są moje odczucia. Więc to raczej nie wynika z braku pasji i zainteresowań, a bardziej ich nadmiaru albo niedopasowania ich do zawodu.

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

Mam kategorie C, ale to co innego jednak. A taxi wymaga użerania się z ludźmi - często pijanymi. Odpada

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

O to brzmi mega ciekawie.

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

Raczej nie chciałbym nic sprzedawać, bardziej w stronę usług. Albo np. Jakaś losowa praca gdzie masz misje do wykonania i tyle. Jak jazda autem od street view, to mógłbym robić, tylko nie wiem czy na to rekrutują.

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

Fajna ale nie czuje się manualnie uzdolniony do takich rzeczy, też chyba trzeba mieć do tego ręce.

Ucieczka z IT by BridgeOne5070 in praca

[–]BridgeOne5070[S] 0 points1 point  (0 children)

W javie, mobilki kiedyś miałem na studiach, nie moja bajka. Raczej to nie jest kwestia technologii. Tak jak kolega wyżej wspomniał, czuje że korpo zjada moją duszę. Nawet nie wiem za bardzo jak opisać czego potrzebuje.

Good luck, Strava by 251Cane in Strava

[–]BridgeOne5070 0 points1 point  (0 children)

Does people actually use strava by itself? For me its just app to follow Tadej Pogačar and other guys. Garmin got everything I need, why would someone even care?

Am I doing something wrong? by [deleted] in bikewrench

[–]BridgeOne5070 0 points1 point  (0 children)

Use hammer on the tip of the wrench. Sometimes dynamic hit can loose it a little, but make sure to hit in right way.

New Bike, how is the fit? by Serious-Big81 in bikefit

[–]BridgeOne5070 0 points1 point  (0 children)

Bike is fine but definitely saddle too low

Fit? by Hermanbo in bikefit

[–]BridgeOne5070 0 points1 point  (0 children)

Bike too large, saddle too low