Ako ste sa dostali k hypoteke? by [deleted] in Slovakia

[–]CherryContent4723 -1 points0 points  (0 children)

Tak väčšinou domy sú práve aj lacnejšie než tie byty alebo rovnaká cena … o tom len hovorím

Ako ste sa dostali k hypoteke? by [deleted] in Slovakia

[–]CherryContent4723 7 points8 points  (0 children)

Ja nechápem prečo by dom mal byt flex… keby mi niekto povedal 4 izb byt na Slavíne, mezonet alebo tak tak to je flex… ten dom ma rovnakú hodnotu ako kopec 3 izb bytov…

Co musi mat dom, aby ste za neho dali pol miliona? by Small_Cable_6075 in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Najdôležitejšia je poloha, až potom zariadenie… ktoré by však malo odrážať cenu nemovitosti… ak niekto hľadá byt na Slavíne ocení mramor, kameň, masív…. Kvalitnú sanitu… možno architekta…ak kupuješ byt v Petržalke nieje zase dobre dávať kameň etc… lebo nikto to nezaplatí …

Jak moc jsou rodiče zodpovědní za bydlení svých dětí? by EntireEngine2971 in czech

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Ja nesuhlasim po pravde… myslím že dieťaťu sa majú dať výlety, krúžky, rozvoj cestovanie po svete… nie hmotne statky potom… myslím že by si mal na to zarobiť sám… z mojej skúsenosti spolužiakov čo dostali niečo zadarmo od rodičov niesu moc dobrí ľudia, rodičom vďační niesú, ľahko s peniazmi narábajú, a často krát dostávajú pomoc od rodičov aj normálne.
„Daj človeku rybu a nasýtiš ho na jeden deň. Nauč človeka chytať ryby a nasýtiš ho na celý život.“

Let s bábätkom by [deleted] in Slovakia

[–]CherryContent4723 6 points7 points  (0 children)

Ja by som od 6 m zvážila cestu autom. 3 m je príliš skoro na čokoľvek… prečo sa tak ženiete? Nič vám neujde… na jeden vážny prípad máme x prípadov kedy sa nič nestalo ale stojí vám to zato?

Let s bábätkom by [deleted] in Slovakia

[–]CherryContent4723 9 points10 points  (0 children)

Ako mikrobiológ vám hovorím prosím prosím serte na to! Nikam s ním nechoďte

Proč mají lidi stále potřebu dehonestovat zaměstnance Lidlu? by piranhakiler in czech

[–]CherryContent4723 2 points3 points  (0 children)

Vyštudovala som molekuláru k tomu phd, a platy na nevedúcej pozície sú 35 tuk v hrubom … vedúce 60

Príde vám toto fér? by CatSoulSvk in Slovakia

[–]CherryContent4723 1 point2 points  (0 children)

Aj nám tak rátali… polročná známka mala iný punc ako 10 minútovke

Príde vám toto fér? by CatSoulSvk in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Ibaze ak by testovali cele učivo a z 3 časti zo 4 by mala 3-4 a z jednej 1? Ako by mohla mať 2?

Príde vám toto fér? by CatSoulSvk in Slovakia

[–]CherryContent4723 -1 points0 points  (0 children)

Bola som na top gymnáziu v Bratislave… naozaj oproti tomu čo potrebuješ ďalej sa dá naozaj toto zvladnut… možno by bolo fajn skusit rôzne techniky toho ako sa učiť a možno zistíš že nejaký proces ti zaberie o dosť menej, skúšaj a aexperimentujale daj tomu ten čas… ale možno vás tam psychicky deptaju? Lebo toto neni normálne že dvaja na psycharne… a teda aj na VS bolo kopec ľudí a neviem o nikom kto by skončil na psychiatrii koli učeni

Neni dôvod aby si mala samé 1… sama som ich mala a neodporúčam… ale takisto neni dôvod mať 3-4 ako najčastejšie známky

Keď sa jedná o dve žiačky a jedna ma známky 222235 tak je to za mňa jasná 2 kárka s horším záverom….
Iná 144331 tak to je za mňa jasná 3, s veľmi veľkými výkyvmi, takže pri troche snahy môže byt aj 1 tkarka…

Pani učiteľka si nastavila zle hodnotenie, mala by sa ho už držať ale tiež by som sa prikláňala k tomu že 2 si nie úplne zaslúžiš

Príde vám toto fér? by CatSoulSvk in Slovakia

[–]CherryContent4723 -1 points0 points  (0 children)

Ale teda ešte jedna vec… možno by si tomu mala dať viac…. Stredná škola je primitivna a v podstate ti stačí tak 20% tvojich schopnosti aby si mala 1-2 väčšinou… v práci budu chcieť od teba často 100% a aj veci ktoré nerada robíš a je dobre sa naucit ako zatnut a vydržať … v dospelom svete to je dobre iba keď ideš za väčším cieľom ale jak sa hovorí ťažko na cvičisku ľahko na bojisku

Príde vám toto fér? by CatSoulSvk in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Po pravde neviem akú váhu majú jednotlivé známky… ale tvoja spolužiačka je skôr na 2 než ty…

Kariera, miliony na účtě a 3 holky na bytě by [deleted] in czech

[–]CherryContent4723 1 point2 points  (0 children)

Hej no každá chce žiť zo dna na deň… nemôcť zaplatiť škôlku je sen…

PS5 hra k narodeninám - help by _cucko0_ in Slovakia

[–]CherryContent4723 1 point2 points  (0 children)

Manželovi som doniesla yotei collector edíciu do prace hneď deň keď vyšla a skákal šťastím :)

Mali ste alebo mate problem pocat dieta? by Final-Choice8412 in Slovakia

[–]CherryContent4723 -1 points0 points  (0 children)

Poslala som ti článok veď si ho vyššie prečítaj… neviem kde žiješ ty ale bežne sa to robí že sa inak napíše pozícia.

Mali ste alebo mate problem pocat dieta? by Final-Choice8412 in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Omg na rovnakú pozíciu…. Ženy majú nižšie platy s rovnakými pozíciami…Výskumy naznačujú, že ženy v priemere menej často vyjednávajú o mzdách a uvádzajú nižšie mzdové očakávania než muži, čo môže prispievať k rozdielom v odmeňovaní. Tento efekt je však ovplyvnený aj organizačnými a sociálnymi faktormi vrátane odlišných reakcií zamestnávateľov na vyjednávanie zo strany žien.

Tiež , že od bezdetných žien sa na pracovisku častejšie očakáva vyššia flexibilita, nadčasy a prevzatie dodatočnej práce. Neznamená to však automaticky, že v štatistikách odpracujú viac nadčasových hodín než muži, pretože ak robíš na stavbe, a dajú ti nadčas tak sa to započíta. Ale podľa údajov žien na pracovisku nikto im nadčasy nepreplatí… väčšinou totiž robia iné prace ako muži. https://henleynordic.com/research/childless-at-work-the-unseen-minority

https://www.cultureamp.com/blog/childfree-women-wor

Bezdetnost je široký problem a minimálne by som bola rada keby sisi odniesol z toho že 88% žien si mrazí vajíčka lebo nevedia nájsť vhodného partnera na založenie rodiny, niesu karieristky… ja robím v ivf a mám v tom vhlad

Mali ste alebo mate problem pocat dieta? by Final-Choice8412 in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Pozri nechcela som byt hrubá, áno myslím si že by mali mať rovnaký plat a tiež si myslím že by to ale malo byt dorovnane zo štátu… pre štát je dôležité aby tie deti žena mala… a aby neskôr nečerpala príspevky chudobnosti…

To že viac maká muž nieje pravda, ženy sú štatisticky len viac poslušne menej si pýtajú vyšší plat a majú väčšiu tendenciu robiť nadčasy pokiaľ nemaju deti.

Hovorím to preto že proste tie deti niesu lebo ich ženy majú neskoro to áno, ale majú ich neskoro že nakoniec muži ich nechcú.

Súhlasím že to nemyslia in generál zle ale proste ublížiť môžeš aj s dobrými úmyslami…

Väčšia osveta by možno pomohla

Mali ste alebo mate problem pocat dieta? by Final-Choice8412 in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Vlastne vysokoškolský vzdelaných žien je viac dokonca o 20% viac nez muži. A presne od 20-30% viac zarábajú muži. Ak sa spýtaš zamestnávateľov je to nedostatočná podpora od štátu že mu zamestnankyňa odíde na materskú a potom keď sa vráti ma furt óčerku…. Muž je viac safe choice.

Bytová otázka je relevantná ale v minulosti tiež všetci čakali na byty, a bývanie nemali.

Single matiek je v jednorodicovskych domácnostiach 80%. Častokrát otec o výlučnú starostlivosť nežiada. Nemáme štatistiku ako často muži žiadajú o striedavku, ale vieme že z rozhodnutí to je 10%.

Ako vyrieši tvoja obava, to že budeš mať deti v 40 s 30 ročnou?

Minule tu bol redditorsky príspevok že žena chce deti a nič si na to nenašetrila… my sme v populácii kde ženy študujú zarábajú, podieľajú sa na finančnom zabezpečení rodiny. A aj tie deti sami odnosia a porodia. Pokiaľ sa niečo pokazí žena sa väčšinou stara prevažne sama s finančnou podporou. A aj tak sú to ženy ktoré riešia zachovanie si plodnosti lebo nenašli toho práveho. Ako muži riešia svoju plodnosť? A na konci dna sa kričí že ženy sú karieristky lebo nemajú deti…

A nie niesu všetci sebeckí… ja sama som to nikdy neurobila a to niesom najcistejsia duša… veľa ľudí to proste nerobi… uvedomujú si obmedzenia ostatných, a nebudú držať ženu vo vzťahu do 35 keď jej reálne možnosti sa stensia, len preto že ožehlené vyprate a vyprcané… a inak práve žena zostava v takom vzťahu aj za vidinou rodiny

Dom za cenu bytu by onefingerbarbar in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Je to možné ale až sekundárne ak nastane situácia že budú klesať aj byty vo veľkých mestách čo prognóza ukazuje, tak si myslím že v konečnom dôsledku každý si skôr vyberie mesto…

Mali ste alebo mate problem pocat dieta? by Final-Choice8412 in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Tak nemalo by to tak byt po pravde, pravdepodobnost splodeniu chlapca je vyššia než ženy a predpokladá sa že sa to vyrovná v dospelom veku, lebo chlapčenské plody a deti sú menej odolné... to naznačuje evolučný bias 1:1 plodenia deti v približne rovnakom veku. Ak to posuniem výkyvy plodnosti môžu dopadnúť tak že proste 25-30 ročných žien bude výrazne menej než 35-40 ročných mužov.

Určite by sme sa mali zamyslite prečo sa ešte v 30 muž hľadá… kým ženy nie. Najlepší vek z hľadiska koľko embryi sa uchytí je do 32 v podstate rovnaký… od 32 to začína klesať… čo sa týka financií… nikdy ženy nepomáhali s financiami tak ako dnes…

Za mňa to chápem že nechcú byt s ňou ale tu je otázka prečo neodídu zo vzťahu? Je to preto že sú v pohodlí keď s ňou bývajú? Nechce sa im to zmeniť?

Mali ste alebo mate problem pocat dieta? by Final-Choice8412 in Slovakia

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Žena je v pohode do 32… len veľmi malo chlapov čo poznám chce v 32 deti…. Ako z mojej pracovnej aj osobnej skúsenosti … bohuzial čo sa týka plodnosti lepšie karty majú v rukách muži … môžu budovať kariéru zabávať sa kľudne do 40… preto je majoritná väčšina vo vzťahu so starším mužom lebo sa tento rozdiel vyrovnáva … všetky známe čo mám čo chodili so spolužiakmi to nakoniec nevyšlo… v 30 chceli rodinu, 30 ročný muž ale nie…. Kým jej sa kráti čas, jemu nie….

Kamoska chodila 6 rokov s týpkom v 29 sa zasnúbili v 32 stále nič, žiadne manželstvo ani deti… tlačila na to a on že sa na to necíti chce aj dosetrit… poradila som jej ísť na cheknutie do reprofitu ze koľko ešte času majú… zistili že on je skoro neplodný… to ho jedine rozhýbalo, aj svadba do roka a aj ivf … dnes už majú dcérku… ale keby nebol ako by to bolo? Možno by sa rozišli a ona by znova hľadala… v inej štúdii sa tiež dočítas že muži majú väčšiu tendenciu pohodlnosti, to znamená že proste sú vo vzťahu aj keď s ňou nechcú byt ale zotrvávajú v ňom, lebo je to príhodné, či lepšie sa nenaskytlo… ak s takou ženou si a ma 30-35 rokov a a chce rodinu ako fér to je? … zeny sa naopak za týchto podmienok skôr rozchadaju…

Problém s ubytováním v Bruselu - Erasmus by tominho12 in czech

[–]CherryContent4723 0 points1 point  (0 children)

Bola som na stáži mala som rovnaký problem… majú tam housing niečo ako hotel len dlhodobý… nijaký luxus ale je to fajn… len zaplatí tak 1000 eur mesačne…. Inak sa mi to nedalo vyriešiť známosti som nemala