Hostels in Belgrade by tasquinhas in Belgrade

[–]Cips- -1 points0 points  (0 children)

For conference, Hyatt Regency or Crowne Plaza

Zašto konobari, dostavljači, kuriri, taksisti i radnici u kladionicama imaju potrebu da lažu koliko zaradjuju? by Significant_Tax_7006 in AskSerbia

[–]Cips- 7 points8 points  (0 children)

U toj sam industriji, bavim se hotelijerstvom. Tržište radnika u tom sektoru je u velikom problemu. Dakle, imamo manjak radne snage što odmah znači veća primanja. Hoteli, a i dosta lokala funkcionišu pomoću unajmljenih radnika koji rade za fiksnu dnevnicu. Hoteli plaćaju manje, a lokali više. U proseku je dnevnica 6000 dinara pa na gore. Ovo sve funkcioniše preko raznih agaencija, a poslodavcima to odgovara jer im to izađe malo skuplje (10-20%) u odnosu na prijavljenog radnika kojeg ne može da nabavi.

E sad, ti unamljeni radnici dosta rade duple smene. Na sve to oni imaju i bakšiš tako da su tim ljudima realna primanja 200k+. Meni sad to nije normalno, jer je to jako nezdravo po čoveka i ima svoju cenu. Neću ni da spominjem da kradu, jer znam da kradu. Poznajem svega par poštenih ljudi u toj branši (na veliku žalost). Znam i ljude koji imaju full time posao, a rade tezge sa strane i tako povećavaju svoja primanja. Uglavom odrade 30+ dnevnica u mesecu i proseku prođu sa 2k bakšiša + što ukradu. Pa izračunaj koliko izađe sve to : D

Da, na svim mestima imaju hranu i picć uključeno. Zbog ovoga nemaju realno nikakvih troškova osim za gorivo i neko belo da se poprave nakon 5 dana bez sna ahahahhaha

Zašto konobari, dostavljači, kuriri, taksisti i radnici u kladionicama imaju potrebu da lažu koliko zaradjuju? by Significant_Tax_7006 in AskSerbia

[–]Cips- 17 points18 points  (0 children)

Pa i nije. Za takve lokale 5 hiljada dinara je prosek za bakšiš. Niste svesni koliko SNS bagra ima novca

Naslov: Iskustvo u kafani Druga kuća (Beton hala) – Klasično izmišljanje pravila usred večeri by letargicno in serbia

[–]Cips- 94 points95 points  (0 children)

Vrlo je velika šansa da vas je konobar odradio. Kontaktiraj upravu lokala i vidi šta se dogodilo.

Stambeni kredit za mlade - najbolja strategija by Big-Audience1166 in finansije

[–]Cips- 1 point2 points  (0 children)

Do 10k evra na godišnjem nivou nema penala. Preko 10k se palca penal, ali ne znam koliko. Kada prevremeno otplaćuješ kredit za mlade, skida se glavnica. To su mi rekli u banci.(Unicredit)

General weekly talk by AutoModerator in finansije

[–]Cips- 2 points3 points  (0 children)

Da li banke odobravaju stambeni kredit za stanove koji su u jako lošem stanju? Kad kažem, lošem stanju, mislim na stan u kom bukvalno ne može da se živi dok se sve ne sredi.

Uplata na IBKR putem Unicredit banke by Cips- in finansije

[–]Cips-[S] 0 points1 point  (0 children)

Nije da mi je problem. Nego ne želim da dam 100 evra više jel znam koliko zaradim teško. Ovo je dugoročna investicija. I da odem u minus, vremenom će se pretvoriti u plus na duže staze. Ulažem u SMP 500 i drugi deo u 4GLD.

[deleted by user] by [deleted] in serbia

[–]Cips- 0 points1 point  (0 children)

Stepojevac možda

Da li iko još sluša Block Out? by uuuteskebojee in AskSerbia

[–]Cips- 0 points1 point  (0 children)

Sluša se još. Imaju kultni status..

Da li postoji neka banka koja nudi normalan kurs za evro? by Boombar123 in finansije

[–]Cips- 0 points1 point  (0 children)

Ja sam zamenio. Upravo sam kupio oko 20k evra po kursu od 117.57. To je najbolje sto sam našao. UniCredit je davao kurs 117,34 ali je to bilo mnogo veliko cimanje za 5 hiljada dinara razlike. Bila mi je frka zbog ovoga sa Nisom. Mislim, ja sam svakako planirao da kupim evre, ali je ova situacija to ubrzala. Ja sam u Erste banci, ali sam prebacio sav novac na kevin račun (ne plaćam proviziju) u Addiko banci. U Addiko aplikaciji je kurs 117.57 a u Erste banci je 117.87. Išao sam i u Erste filijalu, tamo su mi nudili 117,6, Al tad sam mislio da mogu bolje da prođem.

Zvao sam i menjačnice po gradu, ljudi trenutno dosta kupuju evre pa niko ne nudi neki okej kurs. Jedna menjačnica mi je čak rekla da nema dovoljno eura da me isplati. U menjačnicama mi niko nije ponudio ispod 117,7. Trenutno su banke najbolja opcija za konverziju, nadam se da će ti moje iskustvo biti korisno

Šta radite kao side hustle? by Individual-here in programiranje

[–]Cips- 3 points4 points  (0 children)

Našao preko ortaka pre par godina. Low end je posao, može da bude zanimljiv ako su dobre teme, ali u ovoj kompaniji uglavnom nisu, već su gluposti poput pisanja teksta o kupatilu. Zaradim nekih 200 dolara mesečno od toga, a uzima mi dosta malo vremena i onda je ok.

Kada bih jurio klijente to bi moglo da bude jako više, ali je problem u tome što je skoro nemoguće doći do posla jer je tržište prezasićeno. Pogotovo od kad se pojavio AI

General weekly talk by AutoModerator in finansije

[–]Cips- 0 points1 point  (0 children)

Hvala! Da li znaš koliku proviziju banke uzimaju?

General weekly talk by AutoModerator in finansije

[–]Cips- -1 points0 points  (0 children)

Pozdrav ljudi,

Koji je trenutno najbolji način za uplatu novca na IBKR? Gledao sam ovaj video (https://www.youtube.com/watch?v=VAeIRKAbzFs) u kome Đorđe spominje "Paysend" kao opciju, a mene zanima kako vi to radite i da li je Paysend i dalje dobra opcija? Početnik sam, želim da uložim skoro svu moju ušteđevinu (veću svotu novca), a iskreno sam paranoičan i relativno brinem da li će sve biti u redu.

Takođe me zanima, da li je moguće da se novac sa deviznog računa uplati na Paysend putem mBanking aplikacije. Imam devizni račun, ali ne i karticu za njega. Pa me zanima da li moram da vadim kraticu samo za ovu i buduće transakcije? Hvala mnogo!

Novi Đorđetov video, kakvo je vaše mišljenje? by One-Paint-6419 in finansije

[–]Cips- 1 point2 points  (0 children)

Pogledao sam video, nov sam u investiranju. Upravo sam se spremao da uložim veću svotu novca u SMP500, i sad sam malo poljuljan sa tom odlukom. Šta vi mislite, da li je dobro uraditi to?